English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Полтавської області
Пам'ятки Полтавського району
Пам'ятки Опішні
Знайдено 5 пам’ятки
Опішні
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Національний музей-заповідник українського гончарства засновано в Опішні в 1986 році. Це стародавнє селище здавна славилося як найбільший центр майстрів кераміки, гончарна столиця України.
В експозиції просто неба представлені ексклюзивні авторські роботи опішнянських гончарів, серед яких лауреати премії Тараса Шевченка, а також майстрів з інших регіонів, які беруть участь у щорічних фестивалях монументальної керамічної скульптури.
У виставковій залі представлені особливо цінні експонати, велика колекція книг про гончарство.
Всі відвідувачі Національного музею-заповідника українського гончарства отримують у подарунок свищик. За попередньою домовленістю можлива зустріч із майстром, який продемонструє мистецтво роботи на гончарному колі. На території знаходиться сувенірна крамниця.
вулиця Партизанська, 102 Опішня
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Меморіальний музей-садиба гончарської родини Пошивайлів присвячений представникам однієї з найдавніших гончарних династій Опішні.
Представлено колекцію гончарних виробів майстрів династії Пошивайлів та твори інших видів народного мистецтва.
В ході екскурсії гостей знайомлять із історією створення музею-садиби, інтер'єрами будинку, сімейними фотографіями.
вулиця Явдохи та Гаврила Пошивайлів, 63 Опішня
Меморіальний музей-садиба всесвітньо відомої гончарки Олександри Селюченко в Опішні розповідає про життєвий та творчий шлях заслуженої майстрині народної творчості України, однієї з найвидатніших майстрів традиційної глиняної зоо- та антропоморфної скульптури малих форм.
Вона народилася в 1921 році в родині простих гончарів і все життя прожила в Опішні, лише одного разу деякий час залишивши рідне село. Олександра Селюченко вважається неперевершеним майстром традиційної української глиняної іграшки.
В музеї можна ознайомитися з її творами та технологією виготовлення глиняних виробів у домашніх умовах.
На подвір'ї садиби зберігся старий гончарний горн, який використовувала керамістка.
вулиця Олександра Губаря, 29 Опішня
Музей/галерея , Етнографічний комплекс
Музей звареного борщу та Музей живого хліба відкрили в Опішні на базі садиби зеленого туризму "Лялина світлиця" під час етнофестивалю "Живий хліб" у 2020 році.
Власниця садиби Олена Щербань щодня готує гостям борщ за новим рецептом, яких знає щонайменше 365. Серед них – весільний, поминальний, зимовий, літній, білий, коричневий та багато інших.
В одній із хат етносадиби представлена колекція горщиків з різних регонів, рогачі, а також традиційна піч, у якій готують страви. Також представлено інгредієнти, які додають до борщу у різних регіонах України.
вулиця Партизанська, 19 Опішня
Пам'ятка архітектури , Музей/галерея
Будинок Кричевського-Лебіщака в Опішні – приміщеня колишнього Опішнянського гончарного показового пункту Полтавського губернського земства (Земської гончарної школи).
Побудований у 1916 році в стилі українського модерну за проєктом видатного архітектора та живописця Василя Кричевського, автора українського Тризуба, за участі інструктора гончарного виробництва, технолога-кераміста з Галичини Юрія Лебіщака.
Протягом багатьох років Будинок Кричевського-Лебіщака був осередком гончарного життя Опішні. В 1925 році тут була відкрита Опішнянська керамічна промислова школа, в 1929 році була утворена гончарна артіль "Художня кераміка", потім функціонувала Опішнянська школа майстрів художньої кераміки, потім цех №1 Опішнянського заводу "Художня кераміка".
З 1986 року будівля у віданні Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні. Відкрита Стіна гончарної слави України та Музей мистецької родини Кричевських. Діють виставки: "Гончарні візії країни", "Сучасна кераміка Україна, "Кераміка Опошнянського модерну" тощо. Розгорнуто виставку творів родини Кричевських.
вулиця Партизанська, 2 Опішня