Посетители музея теперь могут в деталях рассмотреть, почему знаменитый порог считался самым большим и страшным на Днепре, а его фарватер казаки называли "адом".
Макет днепровского порога Ненасытец (Ревучий), считавшегося самым опасным на Днепре, представили в Днепропетровском национальном историческом музее имени Дмитрия Яворницкого. Он пополнил экспозицию в рамках выставки к 170-летию историка Дмитрия Яворницкого, сообщает администрация музея на странице Facebook.
"Ненасытец, Ненасытный порог, Ревущий, Дед-порог – днепровский порог, который был посредине порожистой части Днепра. Это был самый большой и самый страшный из всех Днепровых порогов. Шум Деда было слышно за 10 километров, а в тихую погоду – за 15-20 километров", - рассказали в музее.
Протяженность порога составляла 2453 метра, а ширина – 1064 метра. Также на Ненасытце был водопад, расположенный ближе к правому берегу, его высота достигала 7 метров. Фарватер Днепра в водовороте, следовавшем за водопадом, составлял примерно 40 метров в глубину. Это место порога казаки называли "адом", поскольку этот водоворот был самым страшным местом Ненасытского порога.
Модель создана из полимерных материалов и эпоксидной смолы, имитирующей воду. Камни и рельеф порога воспроизвели, чтобы передать, насколько опасен был этот отрезок Днепра. Макет позволяет представить масштабы порога и понять, почему он считался непроходимым для многих лодок.
Фото: facebook.com/yavornytskiymuseum
Макет дніпровського порогу Ненаситець (Ревучий), який вважався найнебезпечнішим на Дніпрі, представили у Дніпропетровському національному історичному музеї імені Дмитра Яворницького. Він поповнив експозицію в межах виставки до 170-річчя історика Дмитра Яворницького, повідомляє адміністрація музею на сторінці у Facebook.
"Ненаситець, Ненаситецький поріг, Ревучий, Дід-поріг – дніпровський поріг, що був посередині порожнистої частини Дніпра. Це був найбільший й найстрашніший з усіх Дніпрових порогів. Шум Діда було чути за 10 кілометрів, а в тиху погоду – за 15-20 кілометрів", – розповіли в музеї.
Протяжність порогу становила 2453 метрів, а ширина – 1064 метрів. Також на Ненаситцеві був водоспад, розташований ближче до правого берега, його висота сягала 7 метрів. Фарватер Дніпра у вирі, що слідував за водоспадом, становив приблизно 40 метрів завглибшки. Це місце порога козаки називали "пеклом", бо цей вир був найстрашнішим місцем Ненаситецького порога.
Модель створена з полімерних матеріалів і епоксидної смоли, що імітує воду. Камені та рельєф порогу відтворили, аби передати, наскільки небезпечним був цей відрізок Дніпра. Макет дозволяє уявити масштаби порогу та зрозуміти, чому саме він вважався непрохідним для багатьох човнів.
Фото: facebook.com/yavornytskiymuseum