English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Крима АР області
Пам'ятки Перекопського району
Знайдено 3 пам’ятки
Перекопського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Природний об'єкт
Бакальська коса - піщана коса, що відокремлює Бакальське озеро від Каркінітської затоки Чорного моря.
Видається в море на 8 кілометрів, ширина в середній частині становить приблизно 30-50 метрів.
З 1972 року має статус природно-ландшафтного заповідника. Заповідник займає основну частину території та акваторії – 1440 гектарів. До нього відносяться Бакальське озеро з його прибережною смугою, більшість аквального комплексу та території самої Бакальської коси. Площа, де ведеться регульоване рекреаційне обслуговування відпочиваючих, займає 87 гектарів суші та 100 гектарів аквакомплексу.
Завдяки широким піщаним пляжам та дрібному морю вважається чудовим місцем для дитячого відпочинку та занять водними видами спорту. Відвідування платне.
Стерегуще
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Лебяжі острови в Портовому - група з 6 островів, що розтягнулися на 8 кілометрів вздовж берега Каркінітської затоки, на яких навесні та влітку збирається величезна кількість перельотних птахів.
Назву свою островам дав німецький вчений Браулер, який побував тут у кінці ХІХ століття, побачив величезну кількість білих лебедів-шипунів і дійшов висновку, що вони тут гніздяться. Насправді, це найважливіша ділянка міграційного шляху птахів до Африки, Європи, Азії. Водночас у скупченнях їх буває до 75-100 тисяч, а протягом дня у розпал перельоту – до мільйона!
Тут створено орнітологічний заповідник міжнародного значення "Лебяжі острови" - філію Кримського державного заповідника. Відвідування суворо обмежене.
вулиця Морська, 5 Портове
Історична місцевість , Замок/фортеця
Перекопський вал - потужне земляне укріплення, що перетинає Перекопський перешийок у найвужчій частині.
Висота валу досягала 10 метрів, уздовж нього проходив канал, що сполучав Перекопську затоку з озером Сиваш.
Точна дата побудови Перекопського валу невідома, але вже у І сторіччі у грецьких джерелах згадується фортеця Тафрос із оборонним валом і прокладеним уздовж нього каналом.
За часів Кримського Ханства Перекоп захищав Крим із боку континенту. Земляний насип був укріплений кам'яними вежами, руїни однієї з яких і зараз на 15 метрів височіють над водами Каркінітської затоки Чорного моря із західного боку валу. У центрі була турецька фортеця Ор-Капу, від якої тепер залишилися лише вали. З того часу Перекоп часто називають Турецьким валом.
У 1736 році його штурмували російські війська, а в 1920 році тут уперто оборонялася армія Врангеля при наступі Червоної Армії (місто Перекоп було знищено повністю), велися бої у роки Другої світової війни. Про це нагадують пам'ятники та обеліски.
Херсонське шосе Армянськ