Співавтор проєкту Inclusive Travels in Ukraine оприлюднив деякі результати моніторингу доступності 400 українських музеїв.

Проєкт "Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України" за підтримки Українського культурного фонду перебуває у завершальній стадії реалізації. Про це повідомив співавтор проєкту Андрій Тичина під час круглого столу з питань доступності музейних просторів, організованого Національним заповідником "Замки Тернопілля".

За словами Тичини, на сьогодні проєкт має деталізовану інформацію про умови доступності близько 400 музеїв у всіх регіонах України. Її зібрали за допомогою анкети доступності, спеціально розробленої експертами проєкту Володимиром Висоцьким та Марією Нінітіною.

"В нашій базі близько 1500 контактів музеїв. На першому етапі ми розіслали на всі відомі нам їх електронні адреси листи з презентацією проєкту та проханням заповнити анкету доступності, а також провели телефонне опитування з тими, до кого змогли додзвонитися. На жаль, зворотній зв'язок не скрізь був таким активним, як нам хотілося б. Тому на другому етапі нам допомагали збирати інформацію волонтери в регіонах. А зараз триває етап експертного моніторингу у найважливіших музеях, за підсумками якого готуються фахові звіти", – розповів Тичина.

Коментуючи результати моніторингу, співавтор проєкту наголосив, що на сьогодні більше половини музеїв України є фізично недоступними для маломобільних відвідувачів, оскільки мають перед входом сходи, що не продубльовані пандусом. Близько 60% музеїв мають сходи у приміщеннях, при тому що тільки 8% з них обладнані ліфтом, підйомником чи внутрішнім пандусом. Навігаційні вказівники у приміщеннях використовують лише чверть музеїв. І лише 10% закладів мають інклюзивну вбиральню.

"Це лише маленька частина параметрів доступності, які варто враховувати будь-якому громадському простору, зокрема музеям. Таких критеріїв у нас більше сотні. Деякі очевидні, деякі можуть стати для когось відкриттям. І зрозуміти кожному музею це допоможе наша анкета оцінки доступності", – наголосив Тичина.

За його словами, зібрана проєктом інформація про умови доступності музеїв з можливістю сортування за різними параметрами вже найближчим часом буде представлена на сайті travels.in.ua, що зараз розробляється IT-фахівцями.