На сайті представлено близько тисячі музеїв в усіх регіонах України, майже половина з них мають оцінку рівня інклюзивності.

"Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України" представляє тримовний вебсайт https://travels.in.ua/, який став результатом чотиримісячної роботи команди проєкту за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Доопрацювання сайту ще триває, але користувачам вже доступний базовий функціонал, що стосується оцінки рівня безбар'єрності музейних закладів.

На сьогодні в базі сайту представлено близько 1000 музеїв в усіх регіонах України. Майже 400 з них, крім загальної інформації, мають оцінку рівня інклюзивності на підставі результатів анкетування закладів, волонтерського моніторингу чи експертного аудиту. Інформація про доступність представлена у вигляді окремого блоку, що демонструє стан безбар'єрності прилеглого простору, головного входу, рецепції, внутрішніх приміщень, експозиції та вбиральні. Кожен з цих елементів має позначку, яка визначає один з трьох рівнів доступності: прийнятний (зелений), низький (жовтий) або відсутній (червоний). В кожному пункті користувачі можуть ознайомитися з деталізованою інформацією про результати вимірювань. Також у кожного є можливість підібрати собі музей у потрібному місті чи області за потрібним типом доступності (для користувачів крісел колісних, людей з порушеннями зору або слуху, інших маломобільних відвідувачів) або за наявністю конкретних інклюзивних елементів: парковки, рецепції, вбиральні тощо.

Варто відзначити, що оскільки в Україні майже цілком відсутні музеї, чия безбар'єрність повністю відповідає сучасним стандартам, розробникам сайту довелося включити у результати видачі й "умовно доступні" об'єкти, тобто такі, що мають не зовсім відповідні стандартам елементи інклюзії. Наприклад, фільтр "Доступно користувачам крісел колісних" може видати музей, що обладнаний пандусом з кутом нахилу 6-8 градусів чи з невідповідними поручнями. Це зроблено для того, щоби користувачі принаймні могли дізнатися про наявність таких музеїв, а далі вже особисто вирішити, чи можуть їх відвідати, користуючись деталізованю інформацією про результати вимірювань.

Бета-версія сайту вже доступна для тестування користувачами. Про виявлені помилки чи некоректну роботу сайту команда проєкту просить повідомляти на електронну адресу: inclusive@travels.in.ua.

Найближчим часом користувачі отримають можливість ранжувати списки об'єктів за різними ознаками, виставляти об'єктам власні оцінки, писати коментарі та завантажувати фото, збирати найцікавіші об'єкти в обраному. Також триває робота з нанесення всіх об'єктів на електронну мапу.

Проєкт "Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України" – це онлайновий каталог музейних закладів України з рейтингом інклюзивності, який створюється з метою інформування широкої аудиторії про рівень доступності базової туристичної інфраструктури, пропаганди ідей універсального дизайну та стимулювання підвищення рівня інклюзивності культурно-пізнавального туризму в Україні. Проєкт реалізує команда однодумців, що об'єднала IT-спеціалістів, експертів у галузі туризму, фахівців з універсального дизайну та громадських активістів з досвідом реалізації інклюзивних проєктів.

Детальніше про проєкт можна дізнатися за посиланням: https://travels.in.ua/uk-UA/About