English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Хмельницької області
Пам'ятки Кам’янець-Подільського району
Пам'ятки Гамарні
Знайдено 2 пам’ятки
Гамарні
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Природний об'єкт
Джерело "Гамарня" розташоване на правому березі річки Ушиця. Мінеральні води джерела багаті міддю, залізом та магнієм. Фахівці порівнюють якості даних вод із властивостями "Нафтусі".
Тривалий час існує легенда про джерело "Гамарня", згідно з якою на цьому місці багато років тому жила дуже заможна родина - поміщик зі своєю сестрою. Дівчина володіла особливими знаннями та допомогла вилікуватися безлічі людей. Про її дар і красу ходили чутки по всіх навколишніх землях. Всупереч тому, що багато молодих людей просилися до неї в чоловіки, брат захотів сам одружитися з рідною сестрою, нехтуючи всіма канонами та волею самої дівчини. Але цьому не судилося статися. Під час весілля будинок провалився під землю, а на його місці виникло цілюще джерело.
урочище Гамарня Гамарня
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Урочище Марусин камінь розташоване на вершині пагорба неподалік сіл Гамарня та Великий Олександрів на лівому березі річки Ушиця.
Поява цієї геологічного утворення датується X сторіччям до нашої ери. Спочатку в печерах скелі знаходився язичницький храм, про що свідчить наявність жертовного каменю. З часом місце було освячено та на стінах було вирізблено православний хрест. В одній із ніш каменю збереглися залишки вікової кіптяви від вогнищ, що підтверджує здогадки про те, що печери служили укриттям для людей у різні періоди історії.
Так, згідно з легендами, за часів селянських повстань на цих землях діяв загін розбійників під проводом отаманші Марусі. Розбійники нападали на поміщиків, а пограбоване зазвичай розподіляли між бідними селянами, що допомагало їм вижити. Після одного з таких набігів якийсь пан Володимир оголосив облаву на банду Марусі. Втративши всіх своїх людей, Маруся зникла в місцевих печерах, проте її наздогнали та вбили. Місцеві жителі зберегли ім'я народної героїні, назвавши скелю, де це сталося, "Марусиним каменем".
урочище Марусин камінь Гамарня