English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Львівської області
Пам'ятки Дрогобицького району
Пам'ятки Борислава
Знайдено 6 пам’ятки
Борислава
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Аптека-музей всесвітньо відомого винахідника промислової переробки нафти Йогана (Яна) Зега відкрилася 2021 року у міському парку культури та відпочинку міста Борислав, ще є провідним центром нафтової промисловості Галичини. Тут розташоване одне з найбільших родовищ озокериту, тобто гірського парафіну, що має лікувальні властивості.
Експозиція музею знайомить відвідувачів з історією галицької фармацевтики, експериментами з перегонки нафти, видобуванням та використанням озокериту, видатними постатями Борислава та життєвим шляхом Йогана Зега.
Зокрема, представлено модель дистилятора – приладу для розділення нафти на фракції, а також колекції аптечних штангласів і гасових ламп різних епох.
вулиця Карпатська Брама, 17 Борислав
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Бориславський історико-краєзнавчий музей засновано в 1987 році з ініціативи місцевого краєзнавця Миколи Крижановського.
Він розміщений у будівлі колишнього відділу НКВС, де під час встановлення радянської влади в краї розстрілювали жертв репресій.
Фонди музею налічують понад 5 тисяч експонатів. У відділі природи представлені корисні копалини, рослинний та тваринний світ Прикарпаття.
Найцікавіші експонати історичного відділу: фрагменти давньоруського браслета та срібної гривні, дерев'яна бочка для зерна з цільного дерева, пожежна помпа кінця XIX століття, знаряддя праці та особисті речі нафтовидобувачів, картина німецького художника Ромуальда Волькеля "Старий Борислав" (1918 рік) .
Експонуються картини сучасних художників.
вулиця Тараса Шевченка, 75 Борислав
Музей історії нафтової, озокеритової та газопереробної промисловості був заснований у Бориславі в 1972 році при Палаці культури нафтовиків.
У 2003 року оновлена експозиція відкрита у приміщенні адмінкорпусу НГУ "Бориславнафтогаз" (5 поверх). Експозиція музейної кімнати знайомить відвідувачів з історією розвитку бориславського нафтовидобутку – найстарішого нафтового промислу України.
В музеї представлені знаряддя праці, промислове обладнання, зразки сировини та продукції, предмети побуту, нумізматичні матеріали (монети, медалі, ордени, значки), світлини старого Борислава.
Цікава колекція гасових та нафтових ламп, діючі макети бурильних установок.
вулиця Карпатська Брама, 26 Борислав
Храм , Пам'ятка архітектури
Дерев'яна церква Іоанна Хрестителя у Бориславі збудована в 1879 році.
Раніше на цьому місці стояв дерев'яний храм Воскресіння Господнього, який відомий з XV сторіччя.
Церква хрестова у плані, одноповерхова, оточена навісом. У нижній частині видно оригінальні бруси зрубу (решта стін покрита дерев'яною вагонкою). В інтер'єрі зберігся дерев'яний іконостас ХІХ століття.
Поруч стоїть стара дерев'яна триярусна дзвіниця, а також нова кам'яна. Ліворуч від вхідних воріт встановлений високий пам'ятник Іоанну Хрестителю, накритий дахом на колонах.
вулиця Дрогобицька, 635А Борислав
Греко-католицька церква Святої Анни на Волянці у Бориславі була збудована у 1900 році та освячена в 1902 році як римо-католицький костел Святої Варвари.
Храм виконаний із цегли з використанням природного каменю у стилі неоготики з елементами неороманського стилю. Висота з хрестом – 37 метрів. По периметру стіни підтримуються контрфорсами.
Храм оформлений великими вікнами із фігурними вітражами. У головному вівтарі розміщено образ Святої Варвари роботи відомого художника та скульптора Антона Попеля. У 1930-1931 роках костел було розписано майстрами під керівництвом краківського художника Антонія Процайловича.
У 1963 році храм був закритий радянською владою, а в 1989 році він відкрився вже як греко-католицька церква Святої Анни.
Зараз це унікальний паломницький центр, де зберігаються мощі понад 500 святих. Їх зібрав з усього світу настоятель храму отець Роман. На великі свята можна побачити мощевик, у якому зібрано 54 реліквії, пов'язані з життям і смертю Ісуса Христа. Вважається, що мощі святих здатні зцілити всі хвороби. Вже зафіксовано безліч випадків одужання невиліковних хворих.
вулиця Володимира Великого, 45А Борислав
Церква Успіння Пресвятої Богородиці у Бориславі збудована в 1929 році.
Розташована на виїзді з міста у бік Східниці (тоді це був присілок Мразниця).
Храм за проєктом архітекторів Сергія Тимошенка та Олександра Пежанського побудований на високому цоколі з тернопільського каменю, підлога вимощена чеським кахлем, головний престол виконаний з білого каррарського мармуру. Церква прикрашена чотирма вхідними колонами, виготовленими з білого каменю, бані церкви покриті мідною бляхою. Художні вітражі виконав відомий художник-імпресіоніст Петро Холодний та під наглядом поета та художника Богдана Лепкого.
В 1962 році Успенська церква в Бориславі була закрита радянського владою.
Відроджена в 1991 році як греко-католицька.
вулиця Степана Бандери, 97 Борислав