English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Волинської області
Пам'ятки Володимирського району
Знайдено 23 пам’ятки
Володимирського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Каплиця Святого Володимира на початку вулиці Соборної у Володимирі побудована в русько-візантійському стилі. Відкрита в 1888 році до 900-річчя православ'я на Русі.
Чотирикутна у плані каплиця має восьмигранне завершення з арками у вигляді кокошників. Купол нагадує шолом давньоруського воїна.
вулиця Соборна, 1 Володимир
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Монастир і костел кармелітів у Кисилині збудовано на початку XVIII століття на основі комплексу будівель Кисилинської академії, заснованої на початку XVII століття протестантами-соцініанами (аріанами).
Після заборони соцініанства в Речі Посполитій академія була передана ордену черниць кармеліток, навчальні корпуси перетворені на монастирські келії. У 1720 зведено костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Двоповерхова будівля монастиря поєднана із будівлею костелу. В інтер'єрі збережені чудові арки з різьбленням, а також фрески на біблійну тематику.
Після закінчення Другої світової війни, 1945 року на території костелу було розміщено фабрику з переробки льону. У будівлі монастиря вціліла лише зовнішня стіна двоповерхового корпусу. Все внутрішнє оздоблення повністю замінили під час будівництва фабрики.
Нині монастир та костел кармелітів у занедбаному стані, храм у руїнах.
вулиця Холопичівська Кисилин
Пам'ятник/монумент
Меморіал пам’яті жертв Голокосту в Кисилині відкрито 2015 року в рамках програми меморіалізації місць масових поховань євреїв періоду Другої світової війни "Захистимо пам'ять".
Меморіал створено на північно-західній околиці села, де у 1942 році під час окупації нацисти стратили понад 500 євреїв із місцевого гетто. Вижити вдалося лише одному.
Після війни масове поховання було забуте, його територія використовувалася у сільському господарстві. Після визначення шляхом неінвазійних методів дослідження ґрунту місцезнаходження масового поховання тут облаштували пам’ятне місце.
вулиця Нова Кисилин
Миколаївська церква споруджена у Володимирі в 1780 році як греко-католицька каплиця Святого Йосафата Кунцевича. Саме на цьому місці стояла хата батьків Кунцевича.
Невеликий храм збудований у стилі раннього класицизму. Головний фасад увінчаний фронтоном.
У 1800 році каплиця була передана православній церкві та освячена як церква Святого Миколая.
вулиця Миколаївська, 20 Володимир
Музей/галерея
Музей села Кисилин відкрився 2023 року з ініціативи волинського краєзнавця Артура Альошина та за фінансової підтримки місцевих меценатів. Розташований у колишньому приміщенні пункту ветеринарної медицини 1990 року побудови.
На стендах в експозиції представлені історичні об’єкти Кисилина, старовинні мапи, світлини і документи. Зокрема, можна дізнатися про першу згадку села в історичних документах та про отримання Кисилиним міських прав, побачити списки виборців серед місцевого населення, списки православного населення, склад пожежної бригади тощо.
вулиця Набережна, 3 Кисилин
Нововолинський народний історичний музей було створено нещодавно - в 1998 році.
В шести залах представлені такі постійні експозиції: Давня історія міста, Події Другої світової війни, Початок становлення міста, Розвиток міста, Виставка церковних реліквій.
Фонди налічують понад 4 тисячі експонатів.
проспект Дружби, 27 Нововолинськ
Храм
Церква святого Архистратига Михаїла в Кисилині збудована у 1777 році на місці однойменного дерев'яного храму, відомого з 1645 року.
За однією з версій, початково храм був аріанським, що зумовило його нехарактерну приземкувату архітектуру в стилі бароко. Стіни будівлі подекуди мають понад півтораметрову товщину. Над схрещенням нав здіймається дворівнева вежа на широкій основі, увінчана декоративним шпилем. Фасад має багатий архітектурний декор. В іконостасі 1905 року збереглись ікони XVII століття. Будівлю оточує мурована огорожа з масивною дзвіницею незвичайної форми.
Зараз Свято-Михайлівський храм належть Православній церкві України.
вулиця Дубовецька Кисилин
Церква Святого Священномученика Йосафата побудована у Володимирі в 1890 році як лютеранська кірха для німецької громади міста. Поруч розташований будинок пастора.
Після Другої світової війни кирху перетворили на склад хімікатів, потім спортивну залу.
Нині це греко-католицька церква та монастир Святого Йосафата Кунцевича.
вулиця Ковельська, 47 Володимир