Пам'ятки Овруча

Онлайн путівник пам’ятками та визначними місцями Овруча

Знайдено 4 пам’ятки

Овруча

змінити

Категорії пам'яток

Доступно для

Параметри доступності

Очистити фільтри

Всі пам’ятки та визначні місця Овруча

Василівський собор, Овруч
3,75
Star icon Star border icon
User icon
1

Свято-Василівський собор

Храм , Пам'ятка архітектури

Свято-Василівський собор - найдавніший храм міста Овруч.

Споруджений в 1190 році князем Рюриком Ростиславовичем на місці дерев'яного храму, збудованого на згадку про загиблого в 977 році князя Олега Святославовича. Будівництвом керував давньоруський зодчий Петро Милоніг, один із чотирьох архітекторів домонгольського періоду, чиї імена зберегла історія.

За архітектурою храм близький до Софії Київської. У зовнішньому оформленні використані київські, смоленські та гродненські прийоми, що створюють суворе та водночас багате оздоблення храму.

В 1321 році Василівська церква в Овручі була майже повністю зруйнована литовцями, відновлена на початку 1909 року відомим архітектором Олексієм Щусєвим (за цю роботу він отримав звання академіка архітектури). Розписи на неканонічні сюжети виконав видатний художник Кузьма Петров-Водкін. Також збереглися фрагменти давньоруських фресок.

Поруч розташований жіночий Свято-Василівський монастир, збудований у псковському архітектурному стилі одночасно з реставрацією храму. В комплекс входить келійний корпус та дзвіниця.

До 1000-річчя Василівської церкви встановлено гранітний хрест.

Map pin icon вулиця Василівська, 2 Овруч

Рейтинг

User icon
1
3,75
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Музей "Древлянські джерела", Овруч
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Музей "Древлянські джерела"

Музей/галерея

Овруцький історично-краєзнавчий музей "Древлянські джерела" працює з 2006 року при Центрі дитячої та юнацької творчості Овруцької міської ради.

В етнографічній залі представлені предмети традиційного побуту поліщуків, у тому числі унікальні рушники-завіски з древлянськими узорами. Чільне місце посідають ікони, одна з яких виготовлена в 1904 році в Києво-Печерській Лаврі.

Наступна експозиція знайомить з давніми поліськими ремеслами - бортництвом і льонарство. Зокрема, представлено справжню борть і бортний інвентар, а також давній ткацький верстат.

В останній музейній кімнаті зібрані матеріали про шкільництво Овруччини від часів Київської Русі до сучасності, а також про видатних людей краю. Тут відтворено інтер’єри класної та піонерської кімнати, представлено старі підручники, серед яких буквар 1861 рікоку авторства Тараса Шевченка.

Map pin icon вулиця Тараса Шевченка, 100 Овруч

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Музей історії Овруччини, Овруч
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Музей історії Овруччини

Музей/галерея

Музей історії Овруччини засновано в 1975 році при Овруцькому будинку культури. Зараз музей розташовується в історичному двоповерховому будинку райвиконкому поруч із Міським парком.

Експозиція у трьох залах розкриває культуру та історію краю, починаючи від періоду палеоліту. Серед унікальних експонатів – знаряддя праці первісних людей, давньоруський меч XII-XIII століть, козацький пістоль та порохівниця кінця XVIII століття.

Представлені документи репресованих земляків, листи остарбайтерів, вивезених до Німеччини під час Другої світової вій­ни, особисті речі людей, що покинули свої домівки після аварії на ЧАЕС, фотографії овручан, які брали участь у Революції Гідності та російсько-українській війні.

В етнографічному відділі експонуются предмети побуту поліщуків, зокрема традиційний одяг і взуття, ткані та вишиті рушники, дерев’яні вироби народних майстрів. Відтворено інтер’єр сільської хати XIX століття "Поліська світлиця".

Map pin icon вулиця Івана Франка, 8 Овруч

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Преображенський собор, Овруч
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Спасо-Преображенський кафедральний собор

Храм

Білокам'яний Спасо-Преображенський кафедральний собор в Овручі відбудовано в 1993 році на місці зруйнованого за радянських часів храму.

Ще в XVII сторіччі тут знаходився єзуїтський костел, який згодом став уніатським, а в XIX столітті був перебудований на православний храм.

Преображенський собор відновлений у новому архітектурному вигляді.

В соборі зберігається частка мощей преподобного Макарія Канівського Чудотворця.

Map pin icon вулиця Соборна, 18 Овруч

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Функціонал тимчасово недоступний