English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Сумської області
Знайдено 154 пам’ятки
Сумської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Церкву Різдва Христового, що входить до ансамблю Свято-Покровського собору в Охтирці, називають "Графською церквою", оскільки побудована вона коштом графині Анни Чернишової.
За легендою, її мати, баронеса фон Ведель (Вейдель), дорогою до Петербурга смертельно захворіла в Охтирці. Перед смертю в Покровському храмі їй було явлення Божої Матері, яка наказала роздати статки жебракам, а двох її малолітніх доньок обіцяла взяти під свою опіку. Незабаром після смерті баронеси її доньки-сироти опинилися при дворі і вдало вийшли заміж, і з того часу робили великі пожертвування для Покровського храму. Зокрема, профінансували будівництво Христоріздвяної церкви.
Храм оригінальний за своїм об'ємно-просторовим та декоративним рішенням, і більше схожий на палацову споруду, ніж на культову. Дійсно, у бічних приміщеннях були передбачені житлові кімнати, в яких побожна графиня нерідко жила місяцями, проводячи час у молитвах.
Соборна площа, 1 Охтирка
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Велична церква святого Георгія Побідоносця в Охтирці також відома як Юріївська церква.
ЇЇ історія починається з 1660 року, коли в Охтирці було збудовано перший Георгіївський храм. Згодом її неодноразово реконструювали зусиллями гусарського полку Дениса Давидова, але в 1860 році замість застарілого храму було вирішено збудувати новий. Будівництво тривало 45 років. Храм освятили лише в 1905 році, і діяв він недовго. У 1920 році його закрили та частково пограбували більшовики, довгий час приміщення використовувалося під склад.
В 1993 році храм передали громаді Православної церкви України.
В травні 2022 року, в ході повномасштабного російського вторгнення в Україну, Георгіївська церква зазнала значних руйнувань від російського ракетного удару. Ушкоджені верхні, наддверні та арочні вікна, а також конструкції стіни.
вулиця Київська, 49 Охтирка
Дерев'яна церква Святої Трійці в Пустовойтівці заснована в 1773 році коштом останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського.
Після Другої світової війни приміщення храму використовувалося як склад.
У 2007 році Троїцька церква в Пустовойтівці була реконструйована за традиційними технологіями народної дерев'яної архітектури в рамках створення меморіалу Петра Калнишевського.
вулиця Травнева, 3А Пустовійтівка
Музей/галерея
Шосткинський міський краєзнавчий музей створено в 1993 році.
Експозиція розповідає про природу та історію краю.
Великий розділ "Кінофототехніка" створений на основі фондів колишнього музею Шосткинського ПЗ "Свема". Представлені натурні зразки та моделі технологічного обладнання для виробництва та випробувань кінофотоплівки, зразки кінофотоматеріалів та магнітних стрічок підприємства 1930-2000-х років.
Також можна побачити різноманітну професійну та побутову апаратуру, в якій використовувалися світлочутливі матеріали та магнітні носії інформації.
вулиця Свободи, 53 Шостка