English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Донецької області
Пам'ятки Донецького району
Знайдено 12 пам’ятки
Донецького району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Пам'ятка архітектури
Будинок родини Джона Юза, засновника Донецька (Юзівки), закладений у 1873 році на південний захід від Юзівського металургійного заводу.
Спочатку будинок Юза був одноповерховим, при ньому був сад. Коли з Англії до Юзівки переїхала родина промисловця, будинок для їхньої зручності вирішили перебудувати. Через два роки після початку реконструкції Джон Юз помер, але його сини продовжили будівництво, яке завершили в 1891 році.
Будівля з червоної цегли, що стояла на височині, була виконана у формах неоренесансу - з терасою і ажурним балконом. Після від'їзду Юзів до Англії у 1903 році у їхньому будинку жили керуючі та директори Донецького металургійного заводу.
Будівля постраждала під час Другої світової війни, але використовувалась у різних цілях до 1990-х років. Наразі будинок Юза знаходиться на території приватного підприємства. Доступ до нього ускладнений.
вулиця Клінічна, 1 Донецьк
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Заповідна територія , Зоопарк , Зона відпочинку , Турінформцентр
Регіональний ландшафтний парк "Краматорський", створений 2004 року, має 5 відокремлених ділянок навколо міста Краматорськ.
Їх об'єднуючим центром є Візит-центр Краматорського РЛП в селі Комишуваха, розташований на території колишнього маєтку поміщиків Бантишів. Від поміщицької садиби лишився реконструйований будинок ХІХ століття і лебедине озеро.
На території розташована зона відпочинку з альтанками, мангалами, дитячим майданчиком і вольєрним комплексом з дикими оленями, вовками та кабанами.
Діє еколого-натуралістичний центр, де проходять лекції та інші заходи.
Адміністрація візит-центру організує екскурсії екологічною стежкою "Лісова казка", що прокладена через найбільший лісовий масив ландшафтного парку – урочище "Граково-Комишуваха".
вулиця Самаркандська, 78 Комишуваха
Стадіон/спорткомплекс
П'ятдесятитисячна "Донбас Арена" - перший в Україні стадіон, збудований до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року відповідно до стандартів УЄФА категорії Еліт (п'ять зірок).
Дизайн розробила компанія "АрупСпорт", яка свого часу створила стадіони "Манчестер Сіті" (Англія), "Альянц" (Німеччина), "Валенсія" (Барселона) та "Сідней" (Австралія). Завдяки незвичайному дизайнерському рішенню донецька арена формою нагадує "літаючу тарілку". Головною відмінністю стадіону є овальна форма, а також повністю засклений фасад.
На площі перед "Донбас-Ареною" було встановлено м'яч-фонтан - 28-тонна куля діаметром 2,7 метри, що крутиться під тиском двох струменів води. Вважалася найбільшою в світі гранітною кулею, що обертається.
Поруч зі стадіоном був розбитий парк із фонтанами, рукотворними водоймами та садом каміння площею 2,5 гектари
У 2014 році Донбас Арена зазнала серйозних пошкоджень внаслідок російського вторгення в Україну. Від тоді матчі на стадіоні не проводяться..
вулиця Челюскінців, 189Є Донецьк
Активний відпочинок , Природний об'єкт
Новопетровський поріг на річці Кринка вважається найбільшим порогом степового краю Східної України.
Півкілометрова ділянка річки насичена тут скельними виходами, які нелегко подолати. Перепад висоти перебігу в три метри на цій ділянці дає можливість у хорошу воду долати перешкоди 3-4 категорії складності. Тут відбуваються змагання з техніки водного туризму.
Садове
Природний об'єкт
Палаюче каміння - місце виходу палаючого метану на поверхню в районі річки Нижня Кринка. Природна дегазація надр. Світиться сланцевий або вугільний газ.
Цьому родовищу, за інформацією очевидців, уже понад 20 років. Екологи припускають, що метан пробивається через тріщину у вугільному шарі. Концентрація газу складає 100 відсотків. На поверхні він спалюється. Висота полум'я іноді сягає 2-х метрів.
Поки підприємці, вчені та влада думають про використання свердловини, застосування їй знайшли рибалки. Їх тут часто можна застати взимку. Біля природного багаття вони гріються і готують на ньому юшку.
Зуївка
Пам'ятник/монумент
Точна копія знаменитої "Пальми Мерцалова", яка стала символом Донбасу (зображена на гербі Донецької області), розташована в Донецьку на початку бульвару Пушкіна на площі перед будівлею Донецької обласної державної адміністрації.
Філігранна скульптура у вигляді пальми заввишки 3,5 метра, викувана з суцільної сталевої рейки наприкінці ХІХ століття донецьким ковалем Олексієм Мерцаловим, була нагороджена премією Гран-прі Паризької Міжнародної промислової виставки 1900 року. Оригінал зберігається у музеї Гірського інституту у Санкт-Петербурзі.
Численні сучасні копії роботи донецького коваля Сергія Каспрука встановлені у Києві, Львові, Криму, Москві, Ганновері, Оттаві.
У Донецьку першу точну копію встановили в 1999 році біля виставкового центру "Експо-Донбас". Вона також була виготовлена з цільної рейки без зварювання та з'єднань майстром Сергієм Каспруком за власною технологією замість загубленої мерцалівської.
На бульварі Пушкіна встановлено іншу копію, виконану в 2007 році із дамаської сталі.
бульвар Пушкіна, 34 Донецьк
Пам'ятник прохідницькому комбайну КСП-32 встановлено поруч із Технічним університетом Донецька.
Прохідницькі комбайни - це складні гірські машини, призначені для підземних робіт у гірничих виробках: руйнування гірських порід, навантаження на конвеєр або вагонетки тощо.
Комбайни КСП-32 виготовляються на Ясинуватському машинобудівному заводі. Напис на пам'ятнику говорить: "Мешканцям міста Донецьк від Ясинуватських машинобудівників".
вулиця Артема, 58 Донецьк
Пам'ятник британському рок-гурту "Бітлз" (The Beatles) у Донецьку встановлено біля входу до розважального комплексу "Ліверпуль", який оформлений у "бітлівському" стилі.
Фігури музикантів виконані харківським скульптором Володимиром Антиповим із пластмаси та пофарбовані під бронзу.
Скульптура зображує легендарну четвірку Ліверпуля під час концерту - в характерних позах і з музичними інструментами в руках. Учасники групи з одягу та зачісок відповідають 1963-1964 рокам, крім Джона Леннона – він зображений у круглих окулярах, які став носити пізніше.
Стіна фігурами "бітлів" вкрита мозаїкою у вигляді британського прапора.
вулиця Артема, 131А Донецьк
Пам'ятник англійському промисловцю Джону Джеймсу Юзу, засновнику Юзівки (нинішній Донецьк), творцю донецької металургійної промисловості, на якій тепер базується економічна міць Донбасу.
Пам'ятник відкритий у 2001 році в самому серці студентського містечка Донецького національного технічного універсітету – місцевого технічного учбового закладу, навпроти нового корпусу.
Автор пам'ятника – скульптор Олександр Скорих.Фігуру Джона Юза в людський зріст скульптор вирішив встановити на низькому постаменті, підкресливши тим самим людські риси батька-засновника донецької промисловості. Пам'ятник відлито в центральних ремонтно-механічних майстернях.
вулиця Артема, 96 Донецьк
Пам'ятник страховому агенту встановлено у центрі Донецька до 10-річчя страхової компанії "АСКА".
У бронзовій скульптурі агента "Держстраху", який готується увійти в офіс до страхувальника, зображений популярний кіногерой Юрій Деточкін з кінофільму "Бережись автомобіля", втілений на екрані талановитим актором Інокентієм Смоктуновським. На думку ініціаторів встановлення пам'ятника, у цьому фільмі дуже добре показано специфіку роботи страхового агента - щоденної, виснажливої, але цікавої та потрібної людям.
Автор пам'ятника – скульптор Ігор Макогон.
вулиця Артема, 129Б Донецьк
Парк/сад
Парк кованих фігур та різьблених скульптур розташований в Донецьку в сквері за будівлею Міськради.
Тут зібрані твори найкращих ковалів Донбасу.
Щорічно проводиться міжнародний фестиваль ковальської майстерності. Найкращі роботи залишаються у парку як подарунок місту.
Поруч розташована Поляна казок із дерев'яними скульптурами казкових героїв.
вулиця Університетська, 61 Донецьк
Регіональний ландшафтний парк "Зуївський" розташований на площі 1,2 тисяч гектарів в районі селища Зуївка, навколо якого височіють скелясті пагорби, вкриті степом та лісами.
До складу Зуївського регіонального ландшафтного парку входять Вільхівське та Ханженківське водосховища, урочище "Липове", балка біля села Ведмеже, долина річки Кринка, Зуй-гора, долина річки Вільхова, виходи скельних оголень та лісові масиви Макіївського лісництва.
Уздовж річки Вільхова між Вільхівським та Ханженківським водосховищами розташовані вертикальні стіни скель, які використовуються як природний скеледром. Скальна гряда висотою 20 і довжиною понад 300 метрів потопає в тіні дерев, з урвищ відкривається чудовий краєвид на донецький степ. Зуївський скеледром включає близько двадцяти маршрутів, від найпростіших до найскладніших.
При Зуївському ландшафтному парку працює музей раковин молюсків, де зібрано близько півтори тисячі мушлів з усього світу.