Visitors to the Bohdan Khmelnytsky Museum will be able to hold some real historical artifacts in their hands and "try on" medieval clothing thanks to augmented reality technology.

Реалізацію проєкту "Доступна історія. Створення інклюзивно-освітнього простору в експозиції Музею Богдана Хмельницького" розпочинає Національний історико-культурний заповідник "Чигирин". Про це адміністрація установи повідомила на офіційній сторінці у Facebook.

В межах проєкту в чигиринському музеї буде створено інклюзивно-освітній простір, що включатиме тактильні інсталяції з використанням реальних історичних артефактів – фрагментів кераміки та металевих виробів XVII-XVIII століть – випадкових знахідок, що не мають музейної цінності, не належать до музейної збірки, та, однак, відображають епоху та дають можливість буквально доторкнутися до історії. 

"Відвідувачі зможуть потримати їх в руках, оглянути, відчути фактуру. Крім того, будуть представлені репліки та копії музейних предметів, тактильна 3D модель церкви Святого Іллі (село Суботів Черкаської області). Усі тактильні інсталяції супроводжуватимуться інформаційними табличками (збільшеною кирилицею та шрифтом Брайля) з QR кодом із аудіодискрипцією", – розповіли автори проєкту.

В заповіднику наголошують, що дотикова взаємодія з предметами особливо важлива для людей незрячих чи з порушенням зору, а також робить відвідування музею захопливим та пізнавальним для родин з дітьми.

Крім того, музейну експозицію доповнять два інклюзивних сенсорних кіоски, які міститимуть цікаву інформацію про Богдана Хмельницького, Українську козацьку державу, військове мистецтво козаків тощо. Одним із розділів сенсорного кіоску буде віртуальне "Дзеркало часу" з використанням технології доповненої реальності, що дасть можливість відвідувачам "приміряти" чоловічий та жіночий костюми XVII століття.

Проєкт буде реалізовуватись протягом травня-жовтня 2025 року за підтримки Українського культурного фонду.

Фото: facebook.com/nikzchygyryn