Пам'ятки Чернівців

Онлайн путівник пам’ятками та визначними місцями Чернівців

Знайдено 37 пам’ятки

Чернівців

змінити

Категорії пам'яток

Доступно для

Параметри доступності

Очистити фільтри

Всі пам’ятки та визначні місця Чернівців

Філармонія (Музичне товариство), Чернівці
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Філармонія імені Дмитра Гнатюка (Музичне товариство)

Пам'ятка архітектури , Театр/видовища

Товариство розвитку музичної культури на Буковині було створено в 1862 році, а через 15 років спеціально для нього було збудовано будівлю з концертною залою.

Проєкт розробив міський архітектор Еміль фон Регіус, будівництвом керував цісарсько-королівський будівельний радник Алоїз Булірц. Розпис залу виконав відомий віденський художник Карл Йобст, який у цей час розписував резиденцію буковинських митрополитів.

В 1940 році в цьому приміщенні було засновано Чернівецьку обласну філармонію. До складу філармонії імені Дмитра Гнатюка наразі входять: академічний камерний оркестр, академічний симфонічний оркестр, академічний камерний хор, концертна група солістів "Музична просвіта", дует "Писанка", ансамбль народної музики "Плай", фольк-рок гурт та дитяча вокальна студії "Казковий світ".

В 2020 році будівлю філармонії облаштували для людей з інвалідністю.

Зала органної та камерної музики філармонії розташоване окремо, в приміщенні Вірменська церква Святих апостолів Петра і Павла.

Map pin icon вулиця Музичного товариства, 10 Чернівці

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Церква Різдва Богородиці, Чернівці
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Церква Різдва Пресвятої Богородиці "Гореча"

Храм , Пам'ятка архітектури

Оборонна церква Різдва Пресвятої Богородиці в Чернівцях - найдавніший мурований православний храм міста. Визнана пам'яткою архітектури.

Збудована на початку 1760-х років на місці старої дерев'яної церкви на території православного чоловічого монастиря "Гореча" (1712 рік). Церква Різдва Пресвятої Богородиці збудованав стилі бароко, використовувалася як фортеця, вздовж другого ярусу проходить бойова галерея.

Після закриття в 1784 році монастиря "Гореча", церква стала парафіяльною. Суттєвих пошкоджень церква зазнала під час Першої світової війни. У повоєнний час храм було відремонтовано. Церква Різдва Пресвятої Богородиці залишалась діючою навіть в радянський період. В 1992 році храм капітально відремонтовано. В 1995 році відновився монастирь "Гореча" і церква Різдва Богородиці знову стала монастирською.

Збереглися фрески XVII сторіччя.

Map pin icon вулиця Троянівська, 1 Чернівці

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Церква Святої Параскеви, Чернівці
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Церква Святої Параскеви Сербської

Храм , Пам'ятка архітектури

Церква Святої Параскеви Сербської - перший православний кам'яний храм у Чернівцях.

Побудована на місці дерев'яної парафіяльної церкви за проєктом архітектора Антіна Павловського.

В 1864 році, на третю річницю смерті Тараса Шевченка, чернівецькі русини у церкві Святої Параскеви вперше вшанували пам'ять Кобзаря, тим самим усвідомивши себе українцями.

За радянських часів тут розташовувався шаховий клуб.

Від 1992 року храм набув статусу собору. Відтоді церква Святої Параскеви є кафедральним собором Чернівецької єпархії Православної Церкви України.

Map pin icon вулиця Марії Заньковецької, 24 Чернівці

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Ратуша, Чернівці
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Чернівецька ратуша

Пам'ятка архітектури

Зведення Міської ратуші на площі Ринок у 1847 році закріпило її статус центру Чернівців.

Будівництвом чернівецької ратуші керував архітектор Андреас Мікуліч за участю крайового інженера Адольфа Маріна. В архітектурі будівлі простежуються риси, пов'язані з відходом від принципів класицизму та зверненням до італійського Ренесансу: фасад вирішений у класичному стилі, тоді як у вежі годинника проглядаються ренесансні мотиви.

Будівля і зараз використовується за призначенням - у ній засідає Чернівецька міська рада. Фасад прикрашає герб міста.

Щодня на 50-метрову годинну вежу 126-ма сходинками піднімається сурмач у буковинському народному костюмі і рівно о 12:00 виконує з балкона мелодію з пісні "Марічка" - музичну візитку Буковини.

За попереднім погодженням з Туристичним інформаційним центром Чернівців можливий підйом на оглядовий майданчик, з якого відкривається чудова панорама міста та околиць (групи до 5 осіб).

На площу також виходять фасади кількох будівель в австрійському стилі, в яких у ХІХ столітті розміщувалися найкращі готелі міста: "Під Чорним Орлом", "Золотий Лев" та інші.

Map pin icon площа Центральна, 1 Чернівці

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Краєзнавчий музей, Чернівці
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Чернівецький обласний краєзнавчий музей

Музей/галерея

Чернівецький обласний краєзнавчий музей займає двоповерхову будівлю колишнього Православного релігійного фонду на пішохідній вулиці Ольги Кобилянської, поряд із кафедральним собором.

Фонди налічують 90 тисяч експонатів. В експозиції музею представлені рідкісні зразки слов'янської літератури, у тому числі іноді виставляють Острозьку Біблію Івана Федорова. Великий інтерес становлять нумізматична колекція та виставка зброї XVIII-XIX століть. Серед історичних раритетів краєзнавчого музею - прапор Чернівців, виготовлений до 500-річчя першої писемної згадки про місто, яке відзначалося в 1908 році.

Основу зібрання творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва становлять ікони XVI-XVIII століть., твори видатних буковинських художників Миколи Івасюка, Юстина Пігуляка, Євгена Максимовича, Августи Кохановської.

Map pin icon вулиця Ольги Кобилянської, 28 Чернівці

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Чернівецький музей народної архітектури та побуту просто неба
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту

Етнографічний комплекс , Музей/галерея

Чернівецький музей просто неба - один із небагатьох музеїв народної архітектури та побуту в Україні.

На території двох експозиційних зон (Хотинщина та Західне Подністров'я) зібрано характерні для сіл цих регіонів дерев'яні житлові та господарські споруди. Правдоподібно відтворені інтер'єри, в яких виставлені предмети побуту, знаряддя праці, національний одяг та інше.

На базі Чернівецького музею народної архітектури та побуту проводяться численні тематичні виставки.

Map pin icon вулиця Світловодська, 2 Чернівці

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Художній музей, Чернівці
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Чернівецький обласний художній музей

Музей/галерея , Пам'ятка архітектури

Чернівецький обласний художній музей розташований в імпозантній будівлі, збудованій у 1901 році за проєктом архітектора Айзенберга для Буковинського ощадного банку.

Будівля вважається одним із найкращих зразків стилю віденської сецесії в Східній Європі. Верхню частину фасаду прикрашає майолікове панно, що символізує економічне процвітання Австро-Угорщини. Герб Буковини на грудях однієї з алегоричних фігур дає підставу вважати, що й інші фігури також символізують різні провінції імперії.

Зараз у будівлі експонуються рідкісні полотна буковинських художників, починаючи з турецьких часів і до наших днів (XVIII-XX століть): Епамінонди Бучевського, Євгена Максимовича, Августи Кохановської, Леона Копельмана, Миколи Івасюка, Євзебія Ліпецького, Гуго фон Реццорі, Артура Кольника та інших. Також представлена ​​колекція пластики Опанаса Шевчукевича – мініатюрні фігурки з теракоти.

На першому поверсі Чернівецького художнього музею працює сувенірна крамниця та літературне кафе.

Map pin icon площа Центральна, 10 Чернівці

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Функціонал тимчасово недоступний