English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Крима АР області
Пам'ятки Феодосійського району
Пам'ятки Феодосії
Знайдено 5 пам’ятки
Феодосії
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Замок/фортеця
Вежа Святого Костянтина у Феодосії - візитна картка міста, найкраще збережена башта, що входила в систему міських укріплень.
Місто було підперезане двома лініями фортечних стін товщиною до 2,5 метрів і висотою 12 метрів., укріплених 26 сторожовими та оборонними вежами (також збереглися руїни вежі Фоми, Джованні ді Скаффа, Докової вежі).
Вежа Костянтина популярна серед туристів завдяки вдалому розташуванню у парковій зоні на набережній. Прилеглий турецький бастіон обладнаний під бар.
вулиця Горького, 1/1 Феодосія
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Пам'ятка архітектури
Старий вірменський фонтан розташований в Феодосіїї біля підніжжя гори Мітрідат. Споруджений у 1586 році на кордоні вірменського та караїмського кварталів міста.
Споруда у формі призми складена з бутового та тесаного каменю, скріпленого вапняним розчином. Східна сторона прикрашена стрілчастою нішою та трьома різьбленими розетками. Над водометом розташовується мармурова плита з написом вірменською мовою і з датою будівництва фонтану.
Неподалік звідси був будинок, у якому народився відомий український художник вірменського походження Іван Айвазовський (зруйнований під час Другої світової війни).
Вірменський фонтан у Феодосії включено до пам'яток архітектури України.
провулок Фонтанний Феодосія
Історична місцевість
Гора Мітрідат у Феодосії – найвища точка старого міста (55 метрів). Являє собою один із відрогів гірського хребта Тепе-Оба.
У давнину тут розташовувалося одне з міських укріплень - вежа Фоми, руїни якої збереглися до наших днів.
На честь понтійського царя Мітрідата IV Євпатора гору назвав художник Іван Айвазовський. Власним коштом він збудував на вершині музей давнини у формі античного храму (знищений під час Другої світової війни, планується відновлення).
Оглядовий майданчик на горі Мітрідат відкритий до Дня міста в 2012 році. Звідси відкривається вид на всю затоку Феодосії і більшу частину міста. Прямо під горою - церква Святого Саркіса та порт; праворуч – вид на старе місто: фортеця Кафа, церква на честь ікони Іверської Божої Матері; ліворуч – житлові будинки.
вулиця Митридатська Феодосія
Храм , Пам'ятка архітектури
Соборна мечеть Муфті-Джамі була збудована в Феодосії у 1623-1637 роках під час правління султана Мурад-Хана ІІІ.
На вигляд вона нагадує мечеті Стамбула. Складена з буту та цегли, являє собою квадрат площею 40 квадратних метрів. Храм має три входи: північний, західний та східний. Через двері в західній стіні можна піднятися на восьмигранний мінарет, складений з тесаного вапняку.
Після захоплення Криму росією у XVIII сторіччі будівлю мечеті було передано вірменам-католикам - в ній був вірменський католицький костел Успіння Пресвятої Діви Марії.
У 1975 році мечеть було відреставрована.
Після здобуття Україною Незалежності, в 1990 році будівлю мечеті Муфті-Джамі повернули мусульманській громаді. З 1998 року в ній щоп'ятниці проходить намаз.
вулиця Караїмська, 1 Феодосія
Генуезька фортеця Кафа розташована у північній частині Феодосії, на березі затоки.
З 1340-х років вона була цитаделлю міських укріплень середньовічної Кафи - центру генуезьких колоній Північного Причорномор'я. Стіни одинадцятиметрової висоти були укріплені 14 вежами, всередину вели 6 воріт.
Збереглися дві вежі – Кріско (Христа) та Клемента VI із прилеглими стінами, а також пілони великих воріт. Фортеця у поганому стані, доступ вільний.
Біля підніжжя Замкової гори знаходиться Храмова долина, де збереглося кілька стародавніх базилік: храм Святого Георгія, церква Іоанна Предтечі (зараз Іверської ікони Богоматері), храм Святого Стефана та інші.
вулиця Портова Феодосія