English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Рівненської області
Пам'ятки Дубенського району
Знайдено 18 пам’ятки
Дубенського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Замок/фортеця
Тараканівський форт (інші назви - Форт-застава Дубно, Дубенський форт) - потужна кріпосна споруда часів протистояння між Росією та Австро-Угорщиною.
Зведений на російсько-австрійському кордоні в 1890 році за наказом царя Олександра ІІІ для захисту львівської залізниці. Дубенський форт має форму ромба, являв собою бетонно-земляне укріплення. В центрі знаходиться чотирикутна двоповерхова казарма. Оточений двома рядами потужних земляних валів, між якими викопано 14-метровий рів з кам'яними стінами та казематами.
Проте вважається, що з погляду військової інженерії проєкт виявився невдалим. Тараканівський форт не використовувався за призначенням. Нині в занедбаному стані й поступово руйнується.
Тараканів
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Храм , Пам'ятка архітектури
Церква Олександра Невського у Радивилові закладена в 1824 році за сприяння волинського єпископа Стефана Романовського.
Через брак коштів будівництво розтяглося на 50 років. Лише в 1874 році завдяки допомозі тодішнього власника Радивилова, дійсного статського радника Попова спорудження церкви Олександра Невського було завершено.
Церква підпорядкована УПЦ московського патріархату.
вулиця Олександра Невського, 31 Радивилів
Історична місцевість , Природний об'єкт
Шевченкове джерело (Тарасова криниця) знаходиться поряд з трасою М-06 "Київ - Чоп" недалеко від Дубна, за селом Підлужжя біля Тараканова.
Восени 1846 року український поет Тарас Шевченко зупинявся на відпочинок біля цього джерела під час подорожі на Волинь художником в Археографічній комісії. Повертаючись із Почаєва, він побував у селі Верба та місті Дубно. Згідно з місцевою легендою, з цієї придорожньої криниці Шевченко пив воду.
За радянських часів Шевченкове джерело було красиво оформлено, біля нього встановили пам'ятник поетові.
Підлужжя