English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Донецької області
Пам'ятки Кальміуського району
Знайдено 6 пам’ятки
Кальміуського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Зоопарк
Єдиний на Донбасі зоопарк створений зусиллями трудового колективу місцевого підприємства ВАТ "Докучаєвський флюсо-доломитний комбінат".
У 2001 році на підприємстві з'явився зоокуточок. Потім було розчищено, впорядковано та озеленено територію занедбаного дитячого табору. На місці старого басейну з'явилося "Лебедине озеро", на місці фонтану – орлятник, на місці їдальні – тераріум. Відновлено оранжерею, прокладено дитячу залізницю, всюди розставлено скульптури героїв дитячих казок.
Першими мешканцями зоопарку стали два павичі. Потім з'явилися качки-мандаринки, гірські гуси, муфлони, крокодил та інші тварини. Сьогодні їх налічується вже понад сотню видів, сім із яких занесено до Червоної книги.
Особлива гордість зоопарку – пара чорних лебедів із Туркменії.
вулиця Комсомольська Докучаєвськ
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Історична місцевість
Піщана коса на схід від села Безіменне, а також розташована за нею затока Азовського моря, називаються Лукомор'ям.
За легендою, цю косу і дуб, що колись зростав на березі моря, описав поет Пушкін у пролозі до "Руслана і Людмили" ("У лукомор'я дуб зелений...") і, можливо, в "Казці про рибалку та золоту рибку" ("Жили були старий зі старою, біля самого синього моря ..."). Пушкін дійсно проїжджав через ці місця в 1820 році по дорозі на Кавказ. Відповідно до спогадів його попутників, вони зупинялися у тіні величезного дуба в селі Безіменне. Зараз дубів у цих місцях немає, але можна знайти велике дерево, яке підходить під пушкінський опис.
коса Лукомор'є Безіменне
Музей/галерея
Історичний музей Георгія Сєдова присвячений видатному полярному досліднику, на честь якого в 1941 році село Крива Коса було перейменоване на Сєдове.
Георгій Сєдов народився в 1877 році в родині азовського моряка з Кривої Коси. Ставши офіцером-гідрографом, в 1901 році він вирушив у свою першу гідрографічну експедицію Північним Льодовитим океаном. з дослідженням Нової Землі та Карського моря. У 1912-1914 роках він зробив відчайдушну спробу досягти Північного полюса, спорядивши для цього судно "Святий мученик Фока". На шляху до мети він помер від хвороби і був похований на північному краю архіпелагу Землі Франца-Йосифа.
Про всі етапи життєвого шляху дослідника розповідає експозиція музею, зали якого нагадують трюм корабля. Представлено карту полярної експедиції, копії рахунків про добровільні пожертвування на придбання собак та продовольства, справжні речі з судна "Святий Фока", частину обшивки та підковування корабля, а також частини фотоапарата, бритва та пензлі, що належали учаснику експедиції художнику Миколі Пінегіну. Подано виконаний ним малюнок шхуни "Святий Фока".
вулиця Георгія Сєдова, 1 Сєдове
Заповідна територія
Національний природний парк "Меотида" розташований на півдні Донецької області, що охоплює двокілометрову прибережну зону Азовського моря на відстані 150 кілометрів.
Заповідник створений у 2000 році. Отримав назву античної країни Меотиди племені меотів, які жили в I тисячолітті до нашої ери у Приазов'ї. Площа парку – 13 тисяч гектарів території та стільки ж за площею акваторії.
До складу парку "Меотида" увійшли заказники загальнодержавного значення "Білосарайська коса" та "Приазовський чапельник", орнітологічний заказник місцевого значення "Кривокоський лиман", пам'ятки природи місцевого значення "Крива коса" та "Соснові культури", а також регіональний ландшафтний парк "Половецький степ".
На території заповідника зареєстровано понад 250 видів птахів (в тому числі кучеряві пелікани) та 47 видів ссавців, деякі з них занесені до Червоної книги. Флора парку зберегла аборигенні риси степової рослинності, що налічує 640 видів, у тому числі понад 40 ендемічних.
У 2001 році парк "Меотида" було прийнято до складу міжнародної організації "Федерація Європарків".
РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКА ВІЙНА
Російська збройна агресія проти України призвела до серйозних екологічних наслідків, в тому числі і на території національного природного парку "Меотида", яка постраждала під час бойових дій. Деякі об'єкти природно-заповідного фонду заповідника пошкоджені або знищені обстрілами. Наразі територія парку "Меотида" окупована російськими загарбниками.
вулиця Кірова, 80А Новоазовськ
Заповідна територія , Природний об'єкт
Орнітологічний заказник місцевого значення "Кривокоський лиман" розташований неподалік селища Сєдове.
Статус заказника надано рішенням облвиконкому в 1988 році. Площа - 468,7 гектарів. Є мілководним лиманом, який є місцем гніздування водно-болотних птахів, в тому числі рідкісних - кулик-ходулочник та інших.
Цікавий Кривокоський лиман і надзвичайно лікувальними грязями.
У 2010 році орнітологичний заказник "Кривокоський лиман" увійшов до складу Національного природного парку "Меотида".
Сєдове
Заповідник "Хомутівський степ" - найбільша за площею частина Українського степового заповідника (1028 гектарів), фрагмент Дикого поля, яким воно було до освоєння цих земель, що зберігся.
Заповідник заснований в 1926 році для збереження та охорони степової рослинності. На сьогодні площа заповідника складає 1030,4 гектарів, причому 90 з них є абсолютно заповідною ділянкою, якої ніколи не торкався плуг і на якій 70 років не випасалась худоба і не проводилася косівка.
Заповідник прорізається балками Клімушевська, Брандтова, Червона. На його території збереглися та охороняються рослини групи рівнинного різнотравно - типчаково - ковилового степу. Тут проростає 604 види квіткових рослин і папоротей - трав, чагарників та дерев. У тому числі 19 - ендемічні, тобто. поширені дуже обмеженої території.
У заповіднику зареєстровано також 59 видів мохів, 46 – лишайників та понад 270 грибів. Пернатий світ Хомутівського степу представлений понад 80 видами птахів.
Самсонове