Пам'ятки Василівського району

Онлайн путівник пам’ятками та визначними місцями Василівського району

Знайдено 5 пам’ятки

Василівського району

змінити

Категорії пам'яток

Доступно для

Параметри доступності

Очистити фільтри

Всі пам’ятки та визначні місця Василівського району

Садиба Попова (Замок), Василівка
3,25
Star icon Star border icon
User icon
1

Музей-заповідник "Садиба Попова" (Замок)

Палац/садиба , Пам'ятка архітектури , Музей/галерея

Народну назву "Замок Попова" отримав палацово-парковий комплекс у Василівці, на базі якого створено історико-архітектурний музей-заповідник "Садиба Попова".

Грандіозний палац був збудований у 1894 році (ймовірно, за проєктом архітектора Миколи Бенуа) у стилі неоромантизму з елементами готики та бароко та нагадував по архітектурі середньовічні європейські замки. В головному корпусі була бальна зала, дзеркальні кімнати, бібліотека з рідкісними книгами, картинна галерея з оригіналами Тіціана, Гойї, Рембрандта.

В радянські часи більшість будівель була розібрана на будматеріали. Збереглися зубчасті стіни з брамою, два флігелі, каретна, стайня, дозорна вежа. Пам'ятник в аварійному стані, на його території розміщуються житловий будинок, школа-інтернат.

У західному флігелі відкрито музей історії садиби, де, зокрема, представлені картини Брюллова. Нещодавно завершилося розчищення палацових підвалів та інших підземель, куди почали проводити екскурсії.

Під час широкомасштабного російського вторгнення у 2022 році будівлі садиби Попова були пошкоджені, музейні експозиції розграбовані російськими окупантами.

Map pin icon вулиця Дружби, 2 Василівка

Рейтинг

User icon
1
3,25
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

No image
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Балківський історико-краєзнавчий музей

Музей/галерея

Комунальна установа "Балківський історико-краєзнавчий музей" Малобілозерської сільської ради Запорізької області працює в селі Балки з 1970 року.

Музейний фонд налічує понад 10 тисяч експонатів. В археологічній експозиції представлена частина скарбів скарби кургану "Гайманова могила", зокрема амфори та мідний казан.

Етнографічна експозиція "Українська світлиця" відтворює фрагмент інтер'єру сільської хати з пічкою, предметами побуту, вишитим одягом, рушниками, самоваром.

Зал бойової слави розповідає про події Української революції та Другої світової війни.

Map pin icon вулиця Каховська, 28Б Балки

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Приватний зоопарк, Василівка
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Василівський приватний зоопарк

Зоопарк

Приватний зоопарк у Василівці належить місцевому жителю, ковалю, художнику Олександрові Пилишенку.

Першим його вихованцем стала левиця Катя з Ялтинського зоопарку. Через деякий час їй підшукали пару – лева Самсона із Рівненського зоопарку. Він належить до рідкісного виду берберійських левів, яких у дикій природі практично немає. У 2011 році левиця народила двох левенят. Це сталося в той час, коли Пилишенко встановлював 36-денний рекорд тривалості перебування людини у вольєрі з левами.

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Василівка перебуває під контролем російських окупаційних військ. Тут залишають домашніх вихованців ті, хто виїжджає на підконтрольну Україні територію. Наразі у Центрі реабілітації тварин Олександра Пилишенка живе більш як 500 великих та малих звірів та птахів. У тому числі дуже великих, таких, як леви, тигри, ведмеді - близько 70. Тут рятують тварин після важких життєвих обставин - вигодовують, лікують та надають притулок.

На початку повномасштабної війни виникали ситуації, коли тварини не їли вісім діб, електрики, опалення та газу не було тижнями. Наразі Василівський зоопарк тримається за рахунок благодійної допомоги від небайдужих людей.

Map pin icon вулиця Степова, 8 Василівка

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Лиса гора, Василівка
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Лиса гора

Історична місцевість , Природний об'єкт , Пам'ятка археології

Лисою горою здавна називають високий пагорб на березі Дніпра біля Василівки.

З 1972 року Лиса гора у Василівці є заказником. Багатометрові прибережні урвища цікаві оголеннями пластів різноманітних порід. Тутешні лісонасадження датуються 80-ми роками ХІХ століття й налічують понад 60 видів деревних порід.

Виявлено Лисогірське городище скіфського періоду.

Map pin icon урочище Лиса гора Василівка

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Пам'ятник помідору, Кам’янка-Дніпровська
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Пам'ятник помідору

Пам'ятник/монумент

Монумент "Слава помідору!" встановлений у 2009 році на центральній площі Кам'янки-Дніпровської.

Таким чином мешканці міста висловили подяку овочеві-годувальнику, на вирощуванні якого спеціалізується весь район. Встановлення пам'ятника помідору ініціював директор державного підприємства "Кам'янсько-Дніпровське лісове господарство" Григорій Карпій.

На створення пам'ятника помідору пішло близько 10 мішків цементу, а важить величезний томат 600 кілограмів. Пофарбований у червоний колір помідор виглядає дуже апетитно, біля нього часто фотографуються городяни та гості Кам'янки-Дніпровської.

Map pin icon вулиця Миколи Гоголя Кам’янка-Дніпровська

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Функціонал тимчасово недоступний