English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Запорізької області
Пам'ятки Запорізького району
Пам'ятки Запоріжжя
Знайдено 35 пам’ятки
Запоріжжя
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Музей-галерея прикладної кераміки та живописної творчості Іллі та Олексія Бурлаїв в Запоріжжі розміщується в підземеллі будівлі XVIII століття, де колись працювала лабораторія з дослідження глини для виробництва цегли та черепиці.
В колекції – матеріали, пов'язані з історією та першими спорудами старого Олександрівська (нинішнього Запоріжжя), старовинні карти та фотодокументи, колекція старовинної черепиці та цегли, історія цегельного заводу селища Карантинка.
Також музей присвячений творчості художника соцреалізму Олексія Бурлая та художника документального жанру Іллі Бурлая.
Реалізується проект "Музей та школа", в рамках якого проводяться фестивалі творчості.
вулиця Поштова, 29 Запоріжжя
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музейні студії "Місто за порогами" є філією Національного заповідника "Хортиця", що розташована в центрі міста Запоріжжя, на другому поверсі "Будинку взуття". Це виставковий простір і культурний хаб для співпраці культурних установ і діячів з метою популяризації української історії та культури.
Постійно діє виставка "Запорожжя крізь віки: героїчна історія", де представлена частина експонатів з зачиненого на реконструкцію Музею історії запорозького козацтва. Її розділи присвячені скіфській добі, періоду Київської Русі та Козаччині. Експозиції оформлені в стилі музейного натюрморту. У виставковій залі відвідувачі побачать символічні човни – давньоруську ладдю, козацьку чайку, козацьке судно – які поєднують та сплітають різні сторінки історії в єдиний "текст".
Ще одна виставка представляє найновіші археологічні знахідки, які були виявлені під час обстеження обмілілих ділянок узбережжя річки Дніпро, що з’явилися внаслідок підриву російськими агресорами греблі Каховської ГЕС. У трьох експозиційних вітринах представлено близько 80 артефактів, які представляють різні історичні періоди від доби бронзи, скіфської доби, середньовіччя до козаччини: фрагменти ліпного посуду та давньогрецьких амфор, кинджал доби бронзи, кам’яні знаряддя праці, пращовий камінь, ворварки, вістря стріл, предмети озброєння козацького часу, фрагмент люстерка, браслет, ковальський молот тощо.
Фотовиставка "Заповідна Хортиця" являє собою креативну інсталяцію у вигляді розкрученої фотоплівки другої половини XX століття, доповнену дзеркалами, гілками та піском, які несуть певну символіку.
бульвар Центральний, 3 Запоріжжя
Храм
Конкафедральний санктуарій Бога Отця Милосердного – єдиний католицький храм Запоріжжя.
Римо-католицька парафія існувала в Олександрівську (Запоріжжя) ще до революції, але в 30-х роках минулого століття католицький костел закрили, а згодом зруйнували.
З 1999 року в місті почали зводити новий храм. У його стіну було закладено наріжний камінь, узятий з базиліки Святого Апостола Петра в Римі. У 2004 році відбулося урочистість освячення храму Бога Отця Милосердного (єдиний під таким зверненням у Східній Європі).
Будівля прямокутна, розділена всередині рядами колон та стовпів на непарну кількість поздовжніх частин (3 нефи) з освітленням з верхніх вікон та апсидною нішою у вівтарній частині. Класично суворе внутрішнє оздоблення.
вулиця Іоанна Павла ІІ, 1 Запоріжжя
Свято-Андріївський кафедральний собор збудовано в 2000 році коштом компанії "Мотор-Січ" та інших меценатів.
Розташований на місці непоказного кінотеатру, що сусідив із прохідною моторобудівників. До 2000 року Свято-Андріївська релігійна громада міста збиралася у переобладнаному приміщенні кінотеатру.
Храм виконаний у вигляді хреста з великим центральним куполом та двома малими куполами з боків. Поруч – висока дзвіниця.
проспект Моторобудівників, 50 Запоріжжя
Свято-Покровський кафедральний собор - головна православна святиня Запоріжжя.
Собор відновлено на місці зруйнованого більшовиками п'ятиголового кам'яного Покровського храму (на його місці було закладено парк відпочинку Комсомольський).
Зовнішній вигляд та чудові інтер'єри собору відтворені за старими фотографіями.
проспект Соборний, 37 Запоріжжя