English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Рівненської області
Пам'ятки Рівненського району
Пам'ятки Великих Межиріч
Знайдено 4 пам’ятки
Великих Межиріч
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Історико-етнографічний музей "Берегиня" Великомежиріцького ліцею був створений у 1992 році за ініціативи директора школа Сави Чумака. В 2004 році отримав статус "Народного музею".
Музейний фонд становить 450 одиниць зберігання, з них основного фонду – 400.
Експозиція представлена в трьох тематичних розділах: "Історія села Великі Межирічі", "Основні заняття та ремеслі жителів села" та "Українська вишивка – душа народу, його історія".
вулиця Шкільна, 5 Великі Межирічі
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Храм , Пам'ятка архітектури
У другій половині XVII століття магнати Любомирські, яким на той момент належали Великі Межирічі, заснували римо-католицький колегіум.
При ньому в 1702-1725 роках було збудовано величний костел Святого Антонія у стилі бароко за проєктом архітектора Войцеха Ленартовича.
Храм кам'яний, зального типу, з хорами, де колись був орган. Інтер'єри прикрашала багата ліпнина. Костел прикрашений трьома фронтонами пізньобарочного характеру. З вівтарного боку будівлі збереглася двоповерхова прибудова колегіуму з бібліотекою та екзаменаційною залою.
Нині костел Святого Антонія в дуже занедбаному стані, хоч і є пам'яткою архітектури національного значення.
вулиця Лугова Великі Межирічі
Палац/садиба , Пам'ятка архітектури
Палац Стецьких у Великих Межиричах збудовано на пагорбі, на якому в середні віки стояв замок князів Корецьких.
У 1789 році овруцький староста Ян Казімеж Стецький виграв цей маєток у карти і незабаром збудував на місці замку палац у стилі класицизму за проєктом королівського архітектора Домініка Мерліні.
Будівля прямокутна у плані, з двома симетричними ризалітами на головному фасаді, двома портиками та бельведером. Парадний фасад акцентований портиками іонічного ордера, а садовий фасад – шестиколонним портиком із балконом на другому поверсі. До центральної будівлі симетрично примикають дугоподібні галереї-переходи, що з'єднують його з флігелями. Палац був оточений парком, біля підніжжя був форельовий ставок.
За радянських часів у садибі Стецьких розмістили Великомежирецьку спецшколу-інтернат. Будівлю почали потроху реставрувати.
Доріжка до палацу проходить через яблуневий сад. Від палацу відкривається краєвид на костел Святого Антонія.
вулиця Михайла Грушевського, 27 Великі Межирічі
Дерев'яна церква Святих Апостолів Петра і Павла у Великих Межирічах побудована в 1848 році на місці більш давнього храму.
Споруда тризрубна, одноверха. В архітектурі пам'ятки поєднуються класицистичні принципи із псевдоруським стилізаторством. В інтер'єрі висотно розкритий внутрішній простір нефа активно посилюється контрастом плоско перекритого бабинця, що відкривається в неф високою напівциркульною аркою-вирізом.
Петропавлівська церква є твором дерев'яної архітектури Рівненщини середини XIX століття.
вулиця Церковна Великі Межирічі