English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Рівненської області
Знайдено 147 пам’ятки
Рівненської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Палац/садиба , Пам'ятка архітектури
Садиба поміщика Михайла Малинського, дубенського маршалка (провідника дворянства) у селі Зірне (передмісті міста Березне) заснована в кінці ХІХ століття.
Ландшафтний парк площею 18 гектарів розбитий на осушених болотах у 1874-1897 роках (за легендою, автором проєкту був знаменитий ірландський пейзажист Діонісій Міклер, що малоймовірно). Серед 80 видів дерев, що тут ростуть, зустрічаються сосна веймутова, ялина сибірська, модрина європейська, клен сріблястий, граб, дуб, ясен та інші. На території парку збереглося кілька садибних будівель у західноєвропейському стилі шале з елементами модерну.
В даний час на території садиби Малинських розташований протитуберкульозний санаторій. На західній околиці парку можна побачити незвичайну цегляну водонапірну вежу заввишки близько 25 метрів, яка стилізована під вежу казкового замку.
вулиця Мироненка, 27А Зірне
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Палац/садиба , Пам'ятка архітектури , Музей/галерея
Палацово-парковий комплекс у Млинові заклав у 1775 році магнат Ян-Микола Ходкевич, запросивши польського придворного архітектора Ефраїма Шрегера.
Парк площею 25 гектарів спланував відомий паркобудівник Діонісій Міклер.
У палаці зберігалися цінні колекції французької та китайської порцеляни, живопису, виробів зі срібла.
Сильно постраждалий під час Другої світової війни палац розібрали, на його місці збудували приміщення зооветеринарного технікуму.
Зберігся один із флігелів палацу, в якому Ходкевичі жили до 1939 року, а також напівзруйнований павільйон Філософського будиночку та літня альтанка.
У флігелі розміщується Млинівський краєзнавчий музей, відтворено інтер'єр кімнати Ходкевича.
Поруч із садибою знаходиться Покровська церква із дзвіницею (1830-1840 роки).
вулиця Івана Франка, 1Б Млинів
Музей/галерея
Сарненський історико-краєзнавчий музей – відділ Рівненського обласного краєзнавчого музею.
Експозиція музею присвячена народним промислам та ремеслам, життю та побуту селян-поліщуків.
На території музею в 2020 році відкрито міні-скансен (музей просто неба). Тут зібрано та відреставровано пам'ятки народної архітектури із села Гориничі: дві сільські садиби та дерев'яну каплицю ХVІІІ століття, кузню та вітряк ХІХ століття.
Традиційно на території історико-етнографічного музею в Сарнах проводяться свята народної творчості із запрошенням мистецьких аматорських колективів, майстрів народної творчості.
вулиця Просвіти, 20 Сарни
Храм , Пам'ятка архітектури
Свято-Вознесенська церква у селі Верхів збудована в 1875 році на місці старого дерев'яного храму, відомого з 1785 року, що згорів.
вулиця Центральна Верхів
Свято-Воскресенська церква в Острозі збудована у 1910 році на Заріччя.
Свою історію храм веде з XVI сторіччя, до 1903 року він був дерев'яним. Нову кам'яну церкву споруджено в русько-візантійському стилі. Під вівтарною частиною виявлено поховання XVII століття.
вулиця Івана Вишенського, 3 Острог
Свято-Воскресенський кафедральний собор споруджений у ХІХ столітті на пожертвування імператора Олександра III на місці храму, що згорів у 1881 році. Найпомітніша архітектурна пам'ятка Рівного.
За радянської влади тут розміщувався музей атеїзму. З початком демократичних перетворень культову споруду повернули православній громаді міста. Наразі у верхньому храмі Свято-Воскресенського собору служіння веде Православна церква України, в нижньому храмі діє громада російської православної церкви.
вулиця Соборна, 39 Рівне
Дерев'яна Свято-Миколаївська церква розташована у західній частині давньоруського городища Пересопниці.
Ймовірно споруджена у XVIII сторіччі на місці давнішого храму, що існував ще за часів розквіту Пересопницького монастиря Різдва Богородиці, коли було створено Пересопницьке Євангеліє (XVI століття).
Миколаївська церква – тричасткова, одноповерхова, що складається з прямокутних бабинця та нефа та шестикутного вівтарного зрубу. Над нефом височить восьмигранний підбанник, увінчаний восьмигранною банею з декоративним ліхтариком. У 1888 році у південній стіні нефа прорубано додатковий вхід, підкреслений невеликим ганком на двох дерев'яних стовпчиках, а до бабинця із заходу прибудовано притвор. Поруч збудована двоярусна дерев'яна дзвіниця.
Миколаївська церква в Пересопниці відрізняється гармонійними пропорціями і відноситься до найвиразніших дерев'яних храмів цього регіону Волині.
Поряд із храмом знаходиться реконструкція фрагменту дитинця Пересопницького городища XII-XIII сторічь - дерев'яна стіна з трьома вежами.
Пересопниця
Церква Святого Миколая в Корці збудована у 1834 році коштом князя Юзефа Чарторийського.
В основі композиції храму в стилі ампір лежить типова для волинського культового будівництва тричастинна структура. З торців церкву прикрашають величні, хоч і дещо непропорційні портики з тосканськими колонами.
Миколаївська церква у Корці належить до УПЦ московського патріархату.
вулиця Богдана Хмельницького, 1А Корець
Пам'ятка архітектури , Храм
Дерев'яна Свято-Миколаївська церква збудована в місті Дубровиця в 1872 році коштом парафіян. В 1876 році при церкві було засноване церковно-парафіяльне братство, в 1877 році - відкрите однокласне народне училище.
Свято-Миколаївська церква є пам'яткою архітектури місцевого значення.
Храм чинний, належить до УПЦ московського патріархату.
вулиця Миру, 13А Дубровиця
Дерев'яна Свято-Покровська церква в Обарові побудована в 1781 році. Поруч у той же час споруджено дзвіницю.
Стіни храму та дзвіниці спочатку були обшиті вертикальними дошками. В даний час храм обшитий вагонкою, до нього зроблено цегляну прибудову, внаслідок чого пам'ятка архітектури втратила автентичний вигляд.
Належить УПЦ московського патріархату.
вулиця Дружби, 3 Обарів
Свято-Покровська церква в Шубкові закладена в 1770 році власницею села Євгенією Шеншиною на місці старого дерев'яного Миколаївського храму, який було перенесено на цвинтар.
Після смерті Шеншиної будівництво церкви завершив її брат, адмірал Дмитро Арсеньєв. Ікони для храму писав художник Васильєв. Окремо від храму було збудовано чотириярусну дзвіницю. Був годинник з курантами.
Церква Покрови Пресвятої Богородиці у Шубкові вважалася однією з найкращих у Волинській губернії. Наразі реконструйована.
вулиця Незалежності, 26А Шубків
Дерев'яна Свято-Покровська церква побудована в селі Світанок у XVIII сторіччі.
Храм одноверхий, дерев'яний, тризрубний, із триярусною дзвіницею на західному фасаді. У плані складається з квадратних бабинця, нефа і гранованої п'ятистінної апсиди. Зруб нефа вище за інші об'єми, перекритий усіченим наметом, завершений главкою. Неф не має віконних отворів – його простір освітлений чотирма великими прямокутними вікнами восьмерика. Бабинець відкривається в неф простою багатогранною аркою-вирізом. Зруби складені із соснових брусів, поставлені на кам'яний фундамент, обшиті вертикально з нащільниками.
вулиця Шкільна, 55А Світанок
Храм
Свято-Покровський Кафедральний собор у місті Рівне – головний храм Рівненської єпархії Православної церкви України.
Перший камінь у основу споруди було закладено в 1990 році патріархом Мстиславом. Завершення будівництва та освячення собору Патріархом Київським Філаретом відбулося у 2001 році.
Свято-Покровський кафедральний собор один із найвищих храмів України – його висота становить 55 метрів. Собор збудований в українському стилі. Центральний купол, що символізує Ісуса Христа, оточують 12 менших куполів-апостолів.
вулиця Соборна, 6 Рівне
Дерев'яна Свято-Преображенська церква в Маринині неподалік Губкова збудована в 1801 році на місці стародавнього Марининського монастиря (XVI сторіччя).
Дзвіниця зведена в 1882 році.
Преображенська церква є пам'яткою архітектури національного значення.
вулиця Тиха Маринин
Дерев'яна Свято-Преображенська церква в Тучині збудована в 1730 році.
Тризрубний храм стоїть на кам'яному фундаменті. На відміну від більшості інших волинських дерев'яних церков, Преображенська має більш розвинену зовнішню об'ємну пластику.
вулиця 1 Травня, 1 Тучин