16 листопада, у Міжнародний день толерантності, у Києві в Fairmont Grand Hotel Kyiv за участю першої леді Олени Зеленської відбулася презентація друкованого видання "Довідника безбар'єрності".

"Довідник безбар'єрності" створювався рік і вийшов з друку під час повномасштабної війни росії проти України, саме тоді, коли із російським вторгненням безбар’єрність набула ще більшої актуальності й нового значення. Це унікальне мультиформатне видання зі шрифтом Брайля, конгревним тисненням, QR-кодами на переклад українською жестовою мовою має стати повноцінним гідом з толерантної комунікації та взаємодії з різними людьми.

"Бо агресія створила ще більше бар’єрів. Ще більше фізичних - бо щодня все більше дорослих і дітей травмується від обстрілів, втрачає руки і ноги. Ще більше психічних бар’єрів – бо сьогодні майже кожен українець переживає стрес через війну. Ще більше економічних бар’єрів – бо люди втрачають житло, роботу, бізнес. Але ми – не Росія. Ми хочемо, щоб наші люди мали всі можливості, були здоровими. Наш принцип – людина в центрі всього. Ми відправляємо людей на протезування і створюємо національну програму психічного здоров’я, щоб кожен за потреби міг отримати відповідні послуги. Ми відновлюємо країну, щоб після нашої перемоги люди мали кращі можливості", – сказала Олена Зеленська в інтерв'ю німецькому виданню Brigitte.

Від початку роботи по створенню "Довідника безбар'єрності" планувалося, що презентація друкованого видання відбудеться на Міжнародному фестивалі "Книжковий Арсенал" у травні 2022 року в Києві. Проте через повномасштабне вторгнення росії в Україну, це не відбулося. І вперше він був презентований Оленою Зеленською на Франкфуртському книжковому ярмарку в жовтні 2022 року.

Партнерами друкованої версії Довідника виступили Група ДТЕК, Fairmont Grand Hotel Kyiv, книжкова платформа Yakaboo, Ощадбанк, World Health Organization Ukraine, видавництво Іst publishing. Аналітичну та технічну підтримку проєкту надавала громадська організація "Безбар’єрність". Упорядниця довідника – Тетяна Касьян, ілюстраторка – Ольга Дегтярьова.

Електронна версія "Довідника безбар'єрності" доступна за посиланням – https://bf.in.ua. Вона безперервно оновлюється актуальною інформацією, робота з наповнення довідника корисною інформацією триває.