English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Крима АР області
Пам'ятки Сімферопольського району
Знайдено 6 пам’ятки
Сімферопольського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Природний об'єкт
Ангарський перевал – найвища точка на трасі М-18 (Е-105) "Сімферополь - Ялта" (752 метра).
Це один із найдавніших маршрутів перетину Кримських гір на шляху з континентального Криму до моря. Перша проїжджа дорога була прокладена в 1826 році.
З Ангарського перевалу починаються багато туристичних маршрутів на Чатир-Даг. Взимку тут працює гірськолижний комплекс "Ангарський перевал".
У 2012 році на перевалі встановлено пам'ятник кримському тролейбусу - унікальному міжміському транспорту, маршрут якого з 1959 року проходить через Ангарський перевал.
Ангарський перевал Перевальне
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Історична місцевість , Пам'ятка археології
Руїни городища стародавньої столиці пізньоскіфської держави "Неаполь Скіфський" знаходяться на вершині Петрівської гірки в центральній частині Сімферополя.
Реконструйовано вежу, збереглися залишки муру. Розкопана площа, в центрі якої – фундамент великої громадської будівлі з колонами, зерносховища.
У мавзолеї виявлено понад 70 поховань скіфської знаті. Одне з них належало цареві Скілуру, інше – скіфській цариці.
вулиця Неапольська Сімферополь
Печера Мармурова - одна з найкрасивіших карстових печер світу, знаходиться в надрах гірського масиву Чатирдаг на південний схід від Сімферополя.
За легендою, Мармурова печера виявлена в 1987 році чабаном, який шукав зниклу вівцю. З 1989 року досліджена частина (2,1 кілометри) відкрита для відвідування: "Галерея казок", "Перлинні озера", "Тигровий хід". У "Нижній печері" обладнано музичний маршрут "Мелодії Чатирдага". Температура повітря – близько +8 градусів.
Комплекс є одним із найпопулярніших екскурсійних об'єктів у Криму, у високий сезон бувають великі черги. Екскурсії розраховані на 1,5-2 години, проводяться до 17:00.
Мраморне
Печера Еміне-Баїр-Хосар знаходиться за кілометр від печери Мармурова, неподалік села Мраморне.
Вперше геологи потрапили до неї в 1927 році. Згодом було відкрито близько 1,5 кілометри залів та галерей, покритих різнокольоровими кальцитовими кристалами - "печерними квітами".
В 1994 році печера Еміне-Баїр-Хосар обладнана для екскурсійного показу. Екскурсія маршрутом довжиною 500 метрів триває 1 годину.
Печера Кизил-Коба в Криму (з кримськотатарської - Червона печера) - один із найбільших вапнякових печерних комплексів Європи (17,6 кілометрів, 6 рівнів лабіринтів).
Дослідження розпочато в 1914 році. Знайдені сліди первісних людей, античне святилище. У ІІІ-ІV сторіччях у печері зберігали вино, а на галявині біля входу була скіфська садиба.
Дном печери Кизил-Коба протікає підземна річка Су-Учхан, розділена шістьма карстовими сифонами. Склепіння Червоної печери прикрашено карбонатними натіками, сталактитами, сталагмітами, колонами, драпіруваннями, карлітами.
Роботи з благоустрою печери Кизил-Коба проводяться з 1990 року. Час екскурсії 1 година, довжина маршруту 500 метрів. За попереднім замовленням проводяться екстрим-екскурсії підземною річкою.
Перевальне
Пам'ятка археології
Печера Чокурча - це стоянка людини доби палеоліту, одна з найдавніших пам'яток життя людини в Криму.
Розташована на східній околиці Сімферополя, у долині річки Малий Салгір.
Глибина гроту – до 15 метрів, ширина – близько 7 метрів.
У 1927 році в печері Чокурча вченими було виявлено стоянку давніх людей, які жили тут 50 тисяч років тому. Серед археологічних знахідок Чокурської печери – крем'яні знаряддя, кістки та бивні мамонтів, видовбані на вапняку малюнки.
вулиця Лугова, 77 Сімферополь