Пам'ятки Рахівського району

Онлайн путівник пам’ятками та визначними місцями Рахівського району

Знайдено 11 пам’ятки

Рахівського району

змінити

Категорії пам'яток

Доступно для

Параметри доступності

Очистити фільтри

Всі пам’ятки та визначні місця Рахівського району

Історико-краєзнавчий музей, Великий Бичків
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Великобичківський історико-краєзнавчий музей

Музей/галерея

Великобичківський історико-краєзнавчий музей знайомить відвідувачів з природою, культурою та історією селища міського типу Великий Бичків від найдавніших часів до сьогодення.

Музей заснований в 1957 році з ініціативи місцевої громади. Розташовується у двоповерховій будівлі, що є пам'яткою історії ХVII століття. Фонди музею налічують близько 3000 експонатів. Зокрема, представлено літографію із зображенням фабрики "Клотильда" – першого хімічного підприємства Угорщини, яке було збудоване у Великому Бичкові у 1868 році.

Один із експозиційних розділів присвячений уродженцю селища, єпископові Мукачівської греко-католицької єпархії, блаженному священномученику Теодору Ромжі.

Широко пердставлені вироби місцевих майстрів народної творчості: художників, різьбярів, вишивальниць.

Map pin icon вулиця Крушник, 1 Великий Бичків

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Водоспад Труфанець, Ясиня
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Водоспад Труфанець

Природний об'єкт

Водоспад Труфанець - найвищий природний водоспад Закарпаття – 36 метрів.

Розташований біля траси Ясіня-Рахів, за 2 кілометри від повороту на Драгобрат. Знаходиться на струмку (потоці) Труфанець - правій притоці річки Чорна Тиса, на південно-східних схилах Свидовецького хребта.

Утворений на місці виходу на поверхню стійких до руйнування пісковиків. Потік бере початок у субальпійському поясі на висоті 1720 метрів біля підніжжя Близниці. Довжина потоку – 2830 метрів. У лісовому поясі він частково (230 метрів) протікає під землею.

Водоспад Труфанець утворює кілька каскадів. Це один із наймальовничіших водоспадів каскадного типу в Українських Карпатах. Гідрологічна пам'ятка природи.

Map pin icon Ясіня

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Географічний центр Європи, Ділове
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Географічний центр Європи

Музей/галерея , Історична місцевість

Географічний центр континентальної Європи обчислено і відзначено в селі Ділове, в району Рахова, угорськими геодезистами в 1887 році.

Тут було встановлено двометровий бетонний геодезичний знак у вигляді зрізаної чотиригранної піраміди. На прямокутному постаменті висічено латиною: "Постійне, точне, вічне місце. Дуже точно, за допомогою спеціального приладу, виготовленого в Австро-Угорщині, за шкалою меридіанів та паралелей, визначено тут Центр Європи. 1887".

Згодом обчислення угорських геодезистів неодноразово заперечувалися вченими з інших країн, але залишаються загальновизнаними.

В радянські часи поряд була встановлена нова стела заввишки 7,2 метри. У 2005 році поряд зі стелою з'явилася Алея європейських прапорів, що наголошує на символічності даного місця. У колибі-музеї представлено колекцію автентичних гуцульських предметів побуту.

У 2010 році відкрито еколого-просвітницький центр із музеєм природи та культури Карпат, для якого збудували двоповерховий дерев'яний будинок у гуцульському стилі. Еколого-культурологічний рекреаційний комплекс "Центр Європи" є філією Карпатського біосферного заповідника.

Map pin icon Ділове

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Гірськолижний курорт Драгобрат, Ясіня
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Гірськолижний курорт Драгобрат

Гірськолижний комплекс

Драгобрат - високогірне селище, що виникло як гірськолижний курорт навколо притулку "Драгобрат" на висоті 1400 метрів над рівнем моря (найвисокогірніша гірськолижна база українських Карпат).

Курортна зона з житлом (турбаза "Драгобрат" і приватні котеджі) та розвагами розташована на полонині Драгобрат на стиці хвойних лісів і зони альпійських лугів біля підніжжя гори Стіг (1707 метрів) в районі гірського масиву Близниця (1883 метрів).

Унікальний рельєф схилів і тривалий сніговий період (сніг лежить з листопада по березень) приваблює професіоналів і любителів гірськолижного екстріму, а важка дорога від найближчого великого селища Ясіня відсіває випадкових людей.

Подолати 14 кілометрів гірської дороги взимку можна тільки на утилітарному позашляховику, так що автотуристи воліють залишати власний транспорт в Ясіні і користуватися "карпатським таксі".

Map pin icon Ясіня

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Гора Петрос, Кваси
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Гора Петрос

Активний відпочинок , Природний об'єкт

Гора Петрос (2020 метрів) – одна з найвищих вершин карпатського масиву Чорногора, третя за висотою гора в Україні після Говерли (2061 метрів) та Бребенескула (2035 метрів).

Знаходиться на північно-західному кінці хребта між гірами Шешул і Говерла. Назва перекладається з румунської як "камінь". Складається з пісковиків, вкрита субальпійською рослинністю. Західний схил крутий, з численними кам'яними осипами.

За легендою, колись на вершині Петроса знайшли кам'яний хрест. Нині на цьому місці споруджено дерев'яну капличку. З вершини відкривається чудовий краєвид на весь чорногорський хребет, а також на гору Близниця.

Гора Петрос користується популярністю серед любителів гірського туризму. Підйом на неї складніший, ніж на Говерлу, у зв'язку з більшою крутістю схилу. Найпростіший маршрут починається із села Кваси, звідки йде пологіше піднесення. Взимку часто бувають снігові лавини.

Map pin icon урочище Чорногора Кваси

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Музей гуцульської бриндзі, Рахів
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Музей гуцульської бриндзі

Музей/галерея , Етнографічний комплекс , Гастротуризм

Етно-туристичний центр "Музей гуцульської бриндзі" в Рахові відкрився в 2020 році з ініціативи представників Асоціації виробників традиційних карпатських високогірних сирів.

В експозиції представлено макет вівчарської стаї – приміщення для виробництва полонинських овечих сирів із традиційним сироварним обладнанням: казанком, путерою та бербеницею. Під час екскурсії відвідувачів знайомлять із технологією виготовлення гуцульської бриндзі, демонструють документальний фільм "Гуцульська овеча бриндзя" про цей традиційний продукт, який отримав перше в Україні зареєстроване географічне зазначення PDO (Protected Designation of Origin).

Музейне приміщення оформлене у стилі традиційної гуцульської оселі. Всі експонати можна брати в руки, приміряти, фотографуватися з ними. На подвір'ї розташована дегустаційна альтанка. В програму відвідування входить приготування і дегустація кулеші з бриндзою.

Територія Музею гуцульської бриндзі облаштована з урахуванням норм архітектурної доступності.

Від музею починається культурно-туристичний маршрут "Гуцульські сирні плаї".

Map pin icon вулиця Тараса Шевченка, 210А Рахів

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Музей гуцульської різьби, Ррахів
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Музей гуцульської різьби Юрія Павловича

Музей/галерея

Музей гуцульської різьби Юрія Павловича відкрився у 2014 році на першому поверсі готелю "Європа" у Рахові.

В експозиції представлено понад сто робіт видатного закарпатського різьбяра, заслуженого майстра народної творчості України Юрія Павловича. Майстер працює у техніках звичайної різьби, сухої різьби, інкрустації бакунтом, кісткою, пацьорками, перламутром та цв'яшкамі.

Серед експонатів – декоративні тарелі, шкатулки, діжки, свчники, ложки, ножі, трембіти, рушниці та шаблі.

Особливе місце в експозиції посідають різьблені портрети видатних особистостей Західної України, серед яких Василь Стефаник, Лесь Мартович, Міхай Мункачі, Єротей Пігуляк та інші.

Map pin icon вулиця Миру, 42 Рахів

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Музей гуцульської спадщини села Кваси
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Музей гуцульської спадщини

Музей/галерея

Музей гуцульської спадщини села Кваси відкрився у 2023 році на території санаторію "Гірська Тиса". Він присвячений історії та легендам гірського села Кваси, традиційному побуту і ремеслам гуцулів, які тут живуть.

Представлено понад сто світлин австро-угорського та чехословацького періоду, раритетні листіви, предмети побуту й повсякденного вжитку, музичні інструменти, гуцульський одяг тощо. Загалом понад 200 експонатів.

Зокрема, експонуються карта Квасів 1782-1784 років, ярмо кінця XIX століття, гонти з даху Струківської церкви, старовинна мандаліна, давній рукомийник та багато іншого.

Відвідувачів пригощають карпатським трав'яним чаєм.

Map pin icon вулиця Центральна, 163 Кваси

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Музей екології гір (Карпатський заповідник), Рахів
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Музей екології гір (Карпатський біосферний заповідник)

Музей/галерея , Природний об'єкт , Заповідна територія , Активний відпочинок

Центральна садиба Карпатського біосферного заповідника розташована на південній околиці Рахова.

Під захистом заповідника знаходяться 2,5% території Карпатського краю (58 тисяч гектарів), екосистеми якого відрізняються найбільшою біологічною різноманітністю в Європі та віднесені до найцінніших на планеті.

Перші лісові масиви Карпат були взяті під охорону в 1955 році, і незабаром на площі 12 тисяч гектарів було створено Карпатський заповідник. З 1992 року він входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Налічує шість окремих масивів на території кількох районів Закарпаття. Найвідоміший - Долина нарцисів, де росте рідкісний нарцис вузьколистий. Свидовецький заповідний масив охоплює найвищу частину Свидовця з легендарними вершинами Близнюки – тут ростуть едельвейси. Візитна картка Чорногорського масиву - найвища вершина України - гора Говерла (2061 метрів над рівнем моря).

При центральній садибі діє Музей екології гір та історії природовикористання в Українських Карпатах.

Map pin icon вулиця Красне Плесо, 77 Рахів

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Вознесенська церква (Струківська), Ясіня
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Церква Вознесіння Господнього (Струківська)

Храм , Пам'ятка архітектури , Пам'ятка UNESCO

Дерев'яний храм Вознесіння Господнього в Ясині називають Струківською церквою на ім'я легендарного засновника селища пастуха Івана Струка.

За легендою, у XVI сторіччі на цьому місці пастух побудував каплицю на подяку Господу за чудове спасіння його отари.

Нинішній Вознесенський храм зведено в 1824 році. Вважається одним із найдосконаліших дерев'яних храмів Гуцульщини. У Струківській церкві знайдено вдале співвідношення центрального купола та чотирьох прирубів із двосхилими дахами. Не поступається їй архітектурними та художніми якостями та двоярусна дзвіниця.

Інтер'єр храму відрізняється особливим затишком і водночас не позбавлений урочистості. У церкві збереглося кілька ікон XVIIстоліттяв.

Входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО у категорії "Дерев'яні церкви Карпатського регіону України".

Map pin icon вулиця Криворівня, 245 Ясіня

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Ясінянський історико-краєзнавчий музей, Ясіня
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Ясінянський історико-краєзнавчий музей

Музей/галерея

Історико-краєзнавчий музей селища міського типу Ясіня розташований у дерев'яному будинку в центрі селища.

Експозиція має чотири розділи. Етнографічний відділ оформлений у вигляді інтер'єру гуцульської хати та демонструє побут гуцулів. У відділі гуцульського господарства представлено знаряддя праці гуцулів XIX – початку XX століть.  У відділі народних промислів експонуються зразки гуцульської вишивки, ткацтіва, різьблярства, бондарства тощо. Відділ природи Карпат розповідає про флоту та фауну регіону.

Ясінянський історико-краєзнавчий музей також має картинну галерею на другому поверсі.

На фасаді музею встановлено меморіальну дошку на честь засновника селища, легендарного чабана Данила Струка, який збудував у Ясині першу дерев'яну церкву.

В 2011 році на площі перед музеєм встановлено пам'ятник президентові Гуцульської Республіки 1918-1919 років Степану Клочураку.

Map pin icon вулиця Михайла Грушевського, 21 Ясіня

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Функціонал тимчасово недоступний