English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Дніпропетровської області
Пам'ятки Кам’янського району
Пам'ятки Жовтих Вод
Знайдено 3 пам’ятки
Жовтих Вод
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Жовтоводський історичний музей створено в 1985 році.
Експозиція розміщена у десяти залах на двох поверхах. Перша зала присвячена подіям Визвольної війни українського народу 1648-1654 років та перемозі Богдана Хмельницького на Жовтих Водах.
Друга зала представляє розвиток селища Жовта Ріка та видобуток залізної руди: макети львівського кар'єру, шахти "Капітальна", селища Жовта Ріка 1913 року.
Окремі експозиції присвячені подіям Другої світової війни та розвитку міста у повоєнні роки. Представлено макет міста Жовті Води.
У п'яти залах другого поверху виставлено колекції годинників, мінералів, нумізматики, живопису, графіки, художньої вишивки, скульптури.
бульвар Свободи, 25 Жовті Води
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Пам'ятка архітектури
Гордістю жовтоводців є Палац культури побудований в 1957 роц за проєктом архітектора Анатолія Олександрова.
Проєкт за своїм змістом унікальний, за його зразком пізніше було збудовано Палац культури автомобілебудівників у місті Міас та Палац мистецтв у Чехословаччині. У всіх трьох варіантах однакове лише планування. Матеріали та інтер'єри у кожному випадку використовувалися різні.
Враховуючи унікальність Палацу культури в Жовтих Водах, у 1985 році його було включено до списку архітектурних пам'яток Дніпропетровської області.
площа Миру, 4 Жовті Води
Пам'ятник/монумент
Пам'ятник Героям Визвольної війни українського народу 1648-1654 років, розташований у парку Слави, є центральним у місті Жовті Води.
Композиція із трьох постатей вершників, розташованих на пагорбі, символізує собою спостережний пункт гетьмана Богдана Хмельницького під час історичної битви на Жовтих Водах. Поруч із знаменитим полководцем – його уславлені соратники Іван Богун та Максим Кривоніс.
Автори скульптурної композиції – заслужені скульптори України Анатолій Білостоцький та Оксана Супрун. Пам'ятник збудовано за проєктом заслуженого архітектора України Василя Гнєздилова. Загальна висота монумента – 11,5 метрів, висота скульптур – 6 метрів. Виливок скульптур у бронзі виконано фахівцями київського творчо-виробничого об'єднання "Художник".
Пам'ятник Героям Визвольної війни у Жовтих Водах відкрито в 1992 році.
вулиця Героїв України Жовті Води