English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Дніпропетровської області
Пам'ятки Криворізького району
Пам'ятки Кривого Рога
Знайдено 8 пам’ятки
Кривого Рога
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Природний об'єкт
Водоспад Білі камені на порогах річки Інгулець також відомий як Карачунівські водоспади, оскільки утворений двома річковими рукавами, що стікають із греблі Карачунівського водосховища у Кривому Розі.
Водоспад виник у 1932-1938 роках при спорудженні греблі водосховища, призначеного для забезпечення водою Криворізького металургійного заводу та водозабору Кривого Рогу. Складається із Західного та Східного водоспадів, що потужними потоками стікають від греблі по гранітних уступах. Каскад Західного водоспаду сягає 12 метрів заввишки. Найбільш ефектно виглядає знизу. Особливо гарний узимку, коли вода замерзає на камінні білими сталактитами.
Поруч із водоспадом Білі камені розташований залізничний міст через Інгулець (висота 53 метри, довжина 161 метр), збудований у ХІХ столітті за проєктом архітектора Боголюбського. Це найвищий міст Криворізького басейну.
вулиця 40-го батальйону "Кривбас", 101А Кривий Ріг
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Пам'ятка архітектури
Вокзал залізничної станції "Кривий Ріг - Головний" - одна з найстаріших архітектурних пам'яток Кривого Рогу.
Станція відкрита в 1884 році, спочатку називалася "Долгінцево" на прізвище генерала Долгінцева, на землях якого вона була побудована. У 1905 році з південного боку вокзалу було зроблено прибудову, в 1912 році проведено реконструкцію.
На привокзальній площі знаходиться паровоз-пам'ятник Ем 733-69, сконструйований у 1934 році в Луганську. Встановлений у 1997 році як пам'ятний знак машиністам та іншим працівникам українських залізниць.
Криворізька залізниця щорічно забезпечує до 17% загальнодержавного обсягу всіх залізничних вантажоперевезень.
вулиця Залізничників Кривий Ріг
Кар'єр Південного гірничо-збагачувального комбінату – головна пам'ятка промислового туризму у Кривому Розі.
Південний ГЗК – один із основних виробників залізорудної сировини в Україні. Кар'єр Південного ГЗК - один з найбільших у світі. Його глибина становить 370 метрів, довжина – 3000 метрів, ширина – 2500 метрів, кількість горизонтів – 25, загальна протяжність автошляхів у кар'єрі – 37 кілометрів.
Доступ на оглядовий майданчик - за перепустками.
вулиця Давидів Брід Кривий Ріг
Музей/галерея
Криворізький міський історико-краєзнавчий музей засновано в 1960 році.
Музей розташований у будівлі радянської часу побудови в центральній частині міста.
Представлені природні та археологічні колекції, етнографічні та нумізматичні матеріали, твори образотворчого та народно-ужиткового мистецтва, фото та документальні джерела з історії Криворіжжя ХIХ-ХХ століть.
вулиця Каунаська,16А Кривий Ріг
Криворізький музей єврейської культури та історії Голокосту створено при синагозі Бейс Штерн Шульмана з ініціативи та на основі особистої колекції мецената Михайла Мармера.
Експозиція "Музею Михайла Мармера" розповідає про повсякденне життя криворізьких євреїв у кінці ХІХ – на початку ХХ століття, в тому числі трагічний бік історії - єврейські погроми. Подано раритетні предмети, що розповідають про релігійну традицію єврейського народу.
Експозиція "Катастрофа" про події Другої світової війни складається із п'яти окремих розділів: напередодні трагедії, фабрики смерті, гетто, Голокост на Дніпропетровщині, єврейський рух опору, експозиція пам'яті.
Остання експозиція оптимізує логічний зміст музею, розповідаючи про поступальний розвиток єврейського життя в Україні.
вулиця Гірничих інженерів, 46 Кривий Ріг
Музей-квартира художника Григорія Синиці в Кривому Розі є філіалом Криворізького міського історико-краєзнавчого музею.
Відомий митець-бойчукіст, автор концепції "Української колористичної школи", заслужений художник України Григорій Синиця жив та працював у Кривому Розі з 1968 року до самої смерті у 1996 році. Тут він завершив свою фундаментальну теоретичну естетично-філософську працю "Колорит в образотворчому мистецтві", а також працював над новою технікою "Флоромозаїка".
В меморіальному музеї-квартирі художника експонуються близько 200 його робіт, виконаних у різних техніках.
проспект Університетський, 13, квартира 18 Кривий Ріг
Скелі МОДРу в Кривому Розі – геологічна пам'ятка природи, своєрідний музей геології просто неба.
Мальовничі скельні виступи розташовані по обидва береги річки Інгулець уздовж колишнього гірничого селища МОДР (Міжнародна організація допомоги борцям революції) у межах міста Кривий Ріг. Є унікальним геологічним розрізом залізорудних порід, що утворилися близько 2 мільярдів років тому.
Скелі МОДРу складаються з двох масивів: Велика Орлинка (Орлове гніздо) та Мала Орлинка. Остання особливо цікава розташованими тут печерами та гротами, в яких добували руду стародавні скіфи та слов'яни-уличі.
За легендою, у XVI-XVII сторіччях козаки ховали тут свою скарбницю.
Окремі скелі досягають у висоту 28 метрів, що робить скелі МОДРу привабливими для альпіністів. Звідси відкривається одна із найкрасивіших криворізьких панорам.
вулиця Маріупольська, вулиця Бандуристів Кривий Ріг
Тернівська філія Криворізького міського історико-краєзнавчого музею заснована 1970 року як шкільний музей у селищі Веселі Терни, що нині є частиною міста Кривий Ріг.
З 1981 року музей має окреме двоповерхове приміщення. Сьогодні в експозиції представлені археологічні знахідки з курганів Криворіжжя, предмети козацької доби, матеріали про "Рудну лихоманку" на Криворіжжі кінця XIX століття та інше.
Постійно діють експозиції про природу та етнографію регіону.
вулиця Музейна, 1Б Кривий Ріг