English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Крима АР області
Пам'ятки Феодосійського району
Пам'ятки Нового Світу
Знайдено 3 пам’ятки
Нового Світу
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Природний об'єкт
Мальовнича гора Караул-Оба захищає із заходу бухти та ялівцеві гаї Нового Світу.
Назва перекладається з кримськотатарської як "сторожова гора" - звідси видно все узбережжя від мису Меганом до гори Аю-Даг. На вершині вирубано з каменю знамените "крісло Голіцина", сидячи в якому можна милуватися краєвидами амфітеатру Нового Світу та трьох різнокольорових бухт: Синьої (Розбійницької), Блакитної та Зеленої.
По вирубаних у камені гвинтових сходах через ущелину "Адамове ложе" можна потрапити до стародавнього таврського святилища. На західному відрозі знаходяться залишки стін та жител античної фортеці, побудованої боспорським царем Асандром.
Біля підніжжя гори Караул-Оба розташований "Царський пляж" із кристально-чистою прозоро-блакитною водою.
Новий Світ
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Гора "Сокіл" (Куш-Кая - "скеля-птах") височить на 474 метри над рівнем моря між Судаком та Новим Світом.
Є стародавнім кораловим рифом, який вважається найбільшим у Криму і навіть у всій Європі. Він сформувався 140-165 мільйонів років тому на дні древнього океану Тетіс з колоній коралів і губок.
В районі гори Сокіл збереглося безліч археологічних пам'яток античного та візантійського періоду. З вершини відкривається захоплююча панорама Південного берегу Криму. Підйом на гору досить складний, шанувальникам рекомендується супровід професійних альпіністів.
урочище Куш-Кая Новий Світ
Мис Капчик є елементом ландшафту Нового Світу, що найбільш запам'ятовується. За ним видно гострокінцевий пік гори Хоба-Кая, відокремленої від Капчика Синьою бухтою.
З Нового Світу стежкою можна дійти до кам'янистого схилу мису Капчик. Тут є Наскрізний грот 77-метрової довжини, який наскрізь пронизує мис, виводячи до непрохідної ділянки Синьої бухти. На відміну від багатьох кримських печер, у утворенні Наскрізної печери підземна вода не брала участь. Глибокі тріщини та клиноподібний профіль печери говорять про те, що висока підземна галерея з'явилася внаслідок нерівномірного руху вапняків мису Капчик за декількома розломами.