English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Вінницької області
Пам'ятки Жмеринського району
Пам'ятки Шаргорода
Знайдено 6 пам’ятки
Шаргорода
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Костел Святого Флоріана Шарого, на честь якого названо місто Шаргород, збудовано в 1595 році князем Яном Замойським, канцлером і великим коронним гетьманом.
Тринефна базиліка складена з рваного вапняку. Циліндричне склепіння суцільно покрите чудовим орнаментальним розписом у стилі "гротеск". У головному вівтарі – розп'яття роботи старих італійських майстрів.
До наших днів комплекс дійшов лише з невеликими змінами, внесеними під час реставрації у 1717 році.
вулиця Героїв Майдану, 216 Шаргород
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Свято-Миколаївський шаргородський чоловічий монастир заснований в 1718 році отцями-василіанами, яких запросив магнат Станіслав Любомирський.
У 1782 році новий власник Шаргорода Юзеф Сильвестр Сосновський виділив частину руїн Шаргородського замку для будівництва уніатського монастиря та школи-бурси. В центрі комплексу було споруджено собор Миколая Мирлікійського.
Після приєднання краю до Російської імперії монастир було перетворено на православний, а школа - на семінарію. У 1806-1818 роках було проведено реконструкцію.
Монастир оточений оборонними мурами. До комплексу входить Миколаївський собор, надбрамний корпус із дзвіницею, братський корпус із Михайлівською церквою, кутова вежа.
вулиця Героїв Майдану, 207 Шаргород
Шаргородська синагога – один із найдавніших іудейських храмів на території України.
Зведена в 1589 році в стилі ренесансу, мала оборонне значення (збереглися бійниці в аттиці), входила до системи міських укріплень.
Під час турецького володарювання 1672-1699 років будівля використовувалася як мечеть. У 1930 році синагога було закрита.
Наразі будівля знаходиться на території сокоморсового заводу.
вулиця Княгині Ольги, 2 Шаргород
Замок/фортеця
Залишки фортифікаційних споруд Шаргородського замку, збудованого в 1585 році нязем Яном Замойським.
Замок розташовувався на пагорбі при впаданні річки Ковбасної в Мурашку, мав цитадель на п'ять веж, далекобійну артилерію.
У 1595 році фортецю зруйнували козаки Северина Наливайка, а в 1648 році її захопили загони Максима Кривоноса. Козацький гарнізон витримував польські облоги до 1651 року, коли їх змусила здатися армія гетьмана Мартина Калиновського.
З XVIII століття шаргородський замок втратив стратегічне значення і став руйнуватися. Незважаючи на спробу реставрації, зроблену в ХІХ столітті, до наших днів дожили лише руїни однієї вежі та фрагменти підпірних стін, які розташовані серед приватної забудови.
вулиця Княгині Ольги Шаргород
Пам'ятка архітектури , Музей/галерея
Шаргородский Центр сучасного мистецтва "Шаргород Рафінад" відкрито в 2009 році у старовинних приміщеннях колишнього цукрового заводу коштом підприємця Олександра Погорільського.
Колишню заводську кузню перетворено на художню майстерню. У музеї демонструють роботи художників Аліси Йоффе, Дмитра Бутова, Анатолія Осмоловського, а також Володимира Логутова.
На базі центру проводиться фестиваль сучасного мистецтва. Діє центр крафтових мистецтв "ШарКрафт". Є готель.
вулиця Героїв Майдану, 381 Шаргород
Музей/галерея
Шаргородський музей образотворчого мистецтва репрезентує роботи українських художників 60-80-х років XX століття: Одайника, Дерегусова, Лемешка, Лозового, Щебрякова та інших.
Найбільшу цінність становить гобелен "Шаргород - земля Подільська", створений за ескізами члена Національної спілки художників України Юрія Кизимова.
вулиця Героїв Майдану, 194 Шаргород