English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Закарпатської області
Пам'ятки Тячівського району
Пам'ятки Тячева
Знайдено 3 пам’ятки
Тячева
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Костел Святого Стефана (Іштвана) в Тячеві побудований у 1883-1885 роках після того, як у місті було відроджено католицьку громаду, яка так і не змогла повернути собі костел реформаторів.
Храм освячений у 1888 році й отримав ім'я угорського короля Святого Іштвана (Стефана).
У 1940-х роках святиня була закрита, богослужіння відновилися лише в 1988 році. Зберігся орган 1890 року. Цікаво, що годинник на дзвіниці не справжній, а намальований.
площа Соборна, 7 Тячів
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Реформаторський костел у Тячеві заснований у XIII сторіччя угорським королем Ласло Великим як римо-католицький. У 1546 році костел відійшов реформаторам.
Храм однонефний, прямокутний у плані. У 1810 році до західного фасаду було прибудовано триярусну дзвіницю з шатровим завершенням. На верхньому ярусі дзвіниці встановлено старовинний годинник. Бічні стіни храму посилені потужними контрфорсами, що надають будівлі особливу значущість. Неф перекритий дерев'яним кесоном з унікальними розписами із 200 частин, серед яких є зображення лева, русалки, пелікану, дракона та інших. Кожна частина розпису є шедевром сама по собі. Інтер'єр прикрашений стилізованим рослинним орнаментом, близьким до українських народних розписів.
До 1944 року у реформаторському костелі Тячева зберігалася найбагатша бібліотека Мараморощини.
Поруч із костелом знаходиться цікавий за архітектурою лютеранський парафіяльний будинок, а також бронзове погруддя угорського художника Шимона Голлоші, який мешкав у Тячеві.
вулиця Незалежності, 29 Тячів
Греко-католицька церква Успіння Пресвятої Богородиці у Тячеві збудована в 1852-1889 роках на місці дерев'яного храму.
Сучасний іконостас виготовлений у будапештських майстернях. На вежі встановлені 2 величезні дзвони, один із яких спочатку був відлитий для кафедрального храму в місті Сігет (Румунія).
У 1948 році, після заборони греко-католицької церкви, святиню передали православній громаді, і лише у 2009 році Успенську церкву остаточно повернули греко-католикам.
вулиця Кошута, 97 Тячів