English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Закарпатської області
Пам'ятки Рахівського району
Пам'ятки Квасів
Знайдено 3 пам’ятки
Квасів
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Активний відпочинок , Природний об'єкт
Гора Петрос (2020 метрів) – одна з найвищих вершин карпатського масиву Чорногора, третя за висотою гора в Україні після Говерли (2061 метрів) та Бребенескула (2035 метрів).
Знаходиться на північно-західному кінці хребта між гірами Шешул і Говерла. Назва перекладається з румунської як "камінь". Складається з пісковиків, вкрита субальпійською рослинністю. Західний схил крутий, з численними кам'яними осипами.
За легендою, колись на вершині Петроса знайшли кам'яний хрест. Нині на цьому місці споруджено дерев'яну капличку. З вершини відкривається чудовий краєвид на весь чорногорський хребет, а також на гору Близниця.
Гора Петрос користується популярністю серед любителів гірського туризму. Підйом на неї складніший, ніж на Говерлу, у зв'язку з більшою крутістю схилу. Найпростіший маршрут починається із села Кваси, звідки йде пологіше піднесення. Взимку часто бувають снігові лавини.
урочище Чорногора Кваси
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Природний об'єкт
Одне з мінеральних джерел води "Буркут", на честь яких села Кваси отримало свою назву.
"Квасною" водою на Гуцульщині називають мінеральну воду з високим ступенем природного газування. Тільки в Квасах на території України зустрічається подібна вуглекисла миш'яковиста мінеральна вода, що відноситься до типу "Арзні" та "Єсентуки".
Цілющі властивості води позитивно впливають на відновлення опорно-рухового апарату, покращують обмін речовин, виводять із організму радіонукліди та зайві солі.
Кваси
Музей/галерея
Музей гуцульської спадщини села Кваси відкрився у 2023 році на території санаторію "Гірська Тиса". Він присвячений історії та легендам гірського села Кваси, традиційному побуту і ремеслам гуцулів, які тут живуть.
Представлено понад сто світлин австро-угорського та чехословацького періоду, раритетні листіви, предмети побуту й повсякденного вжитку, музичні інструменти, гуцульський одяг тощо. Загалом понад 200 експонатів.
Зокрема, експонуються карта Квасів 1782-1784 років, ярмо кінця XIX століття, гонти з даху Струківської церкви, старовинна мандаліна, давній рукомийник та багато іншого.
Відвідувачів пригощають карпатським трав'яним чаєм.
вулиця Центральна, 163 Кваси