English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Хмельницької області
Пам'ятки Шепетівського району
Пам'ятки Славути
Знайдено 6 пам’ятки
Славути
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Римо-католицький костел Святої Дороти збудований в Славуті в 1825 році.
Він є точною копією паризького костелу Святого Євстафія. Був родовою усипальницею князів Сангушків.
Знаходиться на території міського парку, закладеного в XVIII столітті знаменитим паркобудівником Діонісієм Міклером. Тут розташовувався замок Сангушків, який не зберігся до наших днів.
вулиця Князів Сангушків, 2 Славута
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Історична місцевість , Пам'ятник/монумент
Міжнародний меморіальний комплекс "Поле пам'яті" створено у 1997-2007 роках під Славутою, де в роки Другої світової війни розташовувався німецький табір для військовополонених "Шталаг 301/Z" (німецькою - Stalag 301/Z).
У жахливих умовах там утримували поранених і хворих офіцерів і солдатів Червоної армії, які, по суті, були приречені на смерть від виснаження та хвороб. Кількість загиблих оцінюють у 150 тисяч осіб.
В даний час цвинтар загиблих військовополонених розчищений і впорядкований, на ньому насипаний курган і встановлено пам'ятник. Біля комплексу розміщено пам'ятник загиблим у концтаборі євреїв.
вулиця Меморіальна Славута
Розваги/дозвілля
Лавка на набережній ставка на річці Утка в Славуті, вздовж Третьої дамби, з 2012 року має титул найдовшої лавочки України.
Її довжина становить 213 метрів 12 сантиметрів. Одночасно на неї змогли сісти 1000 школярів. Вони ж розмалювали її частину різними візерунками.
Раніше найдовшою в Україні вважалася "Родинна лавка" на набережній Дніпра.
вулиця Соборності Славута
Музей/галерея
Славутський історичний музей засновано у статусі народного в 1967 році. Тоді експозиція була присвячена партизанському руху.
Нинішня оригінальна двоповерхова будівля побудована для музею в 1985 році. Представлено кілька археологічних знахідок, відкрито експозицію, присвячену княжій родині Сангушків.
Велика експозиція висвітлює період Другої світової війни. Зокрема, представлені матеріали про Голодомор, репресії та депортації 1930-х років.
вулиця Ярослава Мудрого, 48 Славута
Пам'ятник/монумент
Творчу автобусну зупинку, викувану із заліза, встановили у Славуті в 2012 році до Дня весни. Автор роботи – Артем Вольський.
Скульптура представляє два образи жінки: весну та осінь, що можна трактувати як символи жіночої краси та мудрості.
вулиця Соборності, 26 Славута
Церква Різдва Пресвятої Богородиці в Славуті споруджена в 1819 році коштом парафіян і за участі князя Євстахія Сангушка.
Виконана в стилі українського бароко, розписана за образом київського Володимирського собору.
Пізніше храм було розширено, поруч збудували будинок священика, будинок псаломника, просфорню.
вулиця Церковна, 24А Славута