English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Миколаївської області
Пам'ятки Первомайського району
Пам'ятки Мигії
Знайдено 4 пам’ятки
Мигії
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Природний об'єкт
Мигійські пороги на Південному Бузі - найвідоміша частина Національного природного парку "Бузький Гард" та Регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя".
Південний Буг та його притоки протікають тут через вузьку каньйоноподібну долину з величними гранітними скелями, порожистим руслом, островами та вирами.
Мигійські пороги на Південному Бузі, особливо поріг "Інтеграл", популярні серед туристів-водників та спортсменів – це одна з найкращих в Україні трас для водного слалому.
Прекрасний вид на них відкривається з гори Висока, що поряд з трасою на виїзді з Мігії у бік Миколаєва.
Адміністрація національного парку також розташована у Мигії.
вулиця Першотравнева Мигія
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Пам'ятка архітектури
Водяний млин на річці Південний Буг у Мигії збудував у 1888 році місцевий поміщик Йосип Скаржинський за проєктом інженера Владислава Яскульського.
П'ятиповерхова будівля нагадує середньовічний замок. Раніше тут мололи до 3 тисяч пудів борошна на день, а за радянських часів млин переобладнали на гідроелектростанцію.
Поруч можна побачити бузькі пороги.
вулиця Туристична Мигія
Природний об'єкт , Заповідна територія
Національний природний парк "Бузький Гард" простягається від околиць села Мигія на 40 кілометрів вздовж Південного Бугу до села Олександрівка. Його площа становить 6138 гектарів в межах Вознесенського та Первомайського районів Миколаївської області.
Створення національного природного парку на базі регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя" розпочалось в 2004 році в рамках впровадження проєкту Всесвітнього екологічного фонду – Міжнародного банку реконструкції та розвитку "Збереження біорозмаїття в Азово-Чорноморському коридорі".
У складі місцевої флори налічується 900 видів рослин, 26 з яких занесені до Червоної книги України, 4 – до Європейського Червоного списку.
Територія національного природного парку "Бузький Гард" співпадає з кордоном 1658 року між Отоманською Портою (Туреччиною) та вольностями Війська Запорозького Низового. Фактично лівобережжя Гранітно-степового Побужжя співпадає з межею Буго-Гардової паланки Війська Запорозького станом на 1734 рік. Понад триста років територія, де створений НПП, контролювалась запорожцями. Їхній адміністративно-господарський центр знаходився біля злиття річки Ташлик із Південним Бугом, на острові Гард, де був розташований військовий табір з козацькими куренями до 500 осіб. Гардами на Південному Бузі називали споруди для вилову риби. Такі гарди існували як в самому Гардовому урочищі, так і в інших місцевостях на Бузі, де знаходились запорозькі зимівники. Гарди, як спосіб вилову риби проіснували в цій місцевості до 1945 року. Відповідно ця назва поширилась спочатку на прилеглі місцевості: острів Гардовий, Гардова балка, село Гардове (нині село Богданівка), Старий Гард, Гардовий шлях.
Відокремленою частиною національного парку ""Бузький Гард є Актівський каньйон на річці Мертвовід і розташований поряд з ним каньйон на річці Арбузинка (Малий Актівський каньйон).
Природний об'єкт , Активний відпочинок , Відпочинок на воді
Радонове озеро біля села Мігія, також відоме як "Чорне море", виникло на місці старого гранітного кар'єру на території регіонального ландшафтного парку "Гранітно-степове Побужжя" поряд із порогами Південного Бугу.
Озеро глибиною понад 40 метрів із прямовисними берегами живиться підземними радоновими джерелами. Вода в ньому дуже чиста, має надзвичайно яскравий блакитний колір. За легендою на дні можна побачити затоплений екскаватор.
Над озером обладнано зручний оглядовий майданчик.
Гранітний кар'єр Мигія