English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Тернопільської області
Пам'ятки Тернопільського району
Пам'ятки Тернополя
Знайдено 23 пам’ятки
Тернополя
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Пам'ятник/монумент
Комплекс із трьох гумористичних пам'ятників відкрито у центрі Тернополя біля торгового центру "Атріум" у 2010 році на День Незалежності України.
Два з них присвячені літературним творам, а третій – працівникам комунальних служб. Пам'ятник 12-му стільцю навіяний сатиричною книгою Ільфа та Петрова "12 стільців". Пам'ятник людині-невидимці відсилає до однойменного роману Герберта Веллса. Пам'ятник сантехніку присвячений працівникам тернопільського водоканалу.
Концептуально пам'ятники поєднує лише гумор автора ідеї – тернопільського мецената, власника торговельного центру. Автор робіт – тернопільський скульптор Дмитро Мулярчук.
вулиця Кардинала Сліпого, 7 Тернопіль
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Пам'ятка архітектури , Театр/видовища
Тернопільський академічний обласний український драматичний театр імені Тараса Шевченка заснований в 1915 році з ініціативи знаменитого українського актора та театрального режисера Леся Курбаса як перший у Тернополі професійний театр "Тернопільські театральні вечори".
Нинішню будівлю тернопільського драмтеатру споруджено в 1957 році архітекторами Іваном Михайленком, Володимиром Новиковим, Дмитром Чорноволом. Має зал для глядачів на 600 місць.
У сквері поряд із театром встановлено пам'ятник Тарасові Шевченку.
бульвар Тараса Шевченка, 6 Тернопіль
Музей/галерея
Тернопільський обласний краєзнавчий музей засновано в 1913 році як Подільський музей із чотирма відділами: етнографічним, історико-нумізматичним, природознавчим та археологічним.
Нині краєзнавчий музей розміщується у незвичайній будівлі радянських часів.
Експозиція налічує понад 150 тисяч експонатів та відображає історію Тернопілля починаючи з X століття. Зокрема, представлено колекцію кераміки, знайдену під час археологічних розкопок на території області.
Найцінніші експонати – 4 алегоричні скульптури з бічного вівтаря бучанської Покровської церкви роботи всесвітньо відомого скульптора Івана Георгія Пінзеля.
площа Героїв Євромайдану, 3 Тернопіль
У Тернопільському обласному художньому музеї представлено скромну галерею робіт маловідомих майстрів XVIII-XX століть.
Окремо представлено колекцію творів сакрального мистецтва: ікони, розп'яття, скульптури та церковні дзвони. Зокрема, унікальна ікона початку XX століття роботи Антіна Монастирського із зображенням Ісуса Христа у вишиванці.
Також у музеї представлено одну з робіт всесвітньо відомого українського скульптора Івана Георгія Пінзеля - Царську браму з Покровської церкви в Бучачі.
вулиця Соломії Крушельницької, 1 Тернопіль
Природний об'єкт
Великий став в центрі міста Тернопіль було створено з ініціативи коронного гетьмана Яна Тарновського при спорудженні Тернопільського замку.
Для цього було перегороджено греблею русло річки Серет. За площею став займає близько 300 гектарів. Крім захисної, він виконував також господарську функцію - використовувався для розведення риби.
Наразі Тернопільський став оточений парками, які є улюбленим місцем прогулянок містян.
вулиця Руська Тернопіль
Розваги/дозвілля , Музей/галерея
"Центр науки Тернополя" створений у 2017 році як громадський простір науки, освіти та молодіжних ініціатив.
Його основною метою є зацікавлення школярів і студентів до самоосвіти та неформальної освіти шляхом інтерактивних занять та екскурсій. Центр виконує функції одночасно музею науки з інтерактивними експонатами, молодіжного простору з якісними проєктами та імпровізованої лабораторії.
30 експонатів наочно демонструють різні явища фізики, географії та біології. Вони дозволяють школярам спостерігати явища природи, бачити на практиці фізичні властивості речовин, експериментувати та досліджувати світ.
Є облаштоване приміщення для зустрічей, круглих столів, майстерень, зборів, тематичних проєктів.
площа Героїв Євромайдану, 4 Тернопіль
Храм , Пам'ятка архітектури
Церква Воздвиження Чесного Хреста (Воздвиженська, Надставна) - найдавніший храм Тернополя.
Збудована засновником міста, коронним гетьманом Яном Тарновським, на місці давньоруського храму часів короля Данила Галицького. Церква розташовувалась поряд із західними (Львівськими) воротами Тернополя над ставком, за що й отримала другу назву "Надставна" або "Церква над ставком".
В 1627 році добудовано дзвіницю. Використані давньоруські оборонні архітектурні традиції. В 1959 році Воздвиженська церква була відреставрована.
Належить Православній церкві України.
вулиця Над Ставом, 16 Тернопіль
Храм
Церква Успення Пресвятої Богородиці в Тернополі – храм української греко-католицької церкви.
Перша Успенська церква у тернопільському передмісті була збудована в 1636 році з дерева. До 1744 року при ній діяв василіянський монастир. У 1837 році було збудовано новий кам'яний храм у стилі ампір.
Монастир і церкву Успення було зруйновано за радянської влади у 1962 році. Нині на їхньому місці відбудовано нову Успенську церкву з дзвіницею. Сучасні споруди модернізовані та відрізняються від початкової споруди.
вулиця Князя Острозького, 55 Тернопіль