English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Запорізької області
Пам'ятки Мелітопольського району
Знайдено 8 пам’ятки
Мелітопольського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея , Природний об'єкт , Пам'ятка археології
Національний історико-археологічний заповідник "Кам'яна могила" розташований в смт Мирне поблизу Мелітополя.
Гігантське нагромадження каміння висотою до 12 метрів - залишки пісковика колишнього Сарматського моря. За формою нагадує курган, звідки і походить назва. З найдавніших часів використовувалося як святилище. Багато каменів покриті зображеннями епох палеоліту, мезоліту, міді-бронзи та середньовіччя (від XVI-XIII тисячоліть до нашої ери до X-XII століть).
Деякі дослідники вважають, що письмена Кам'яної Могили архаїчніші, ніж писемність Шумера, і є найдавнішими зразками писемності на Землі. З метою збереження петрогліфів проходи до них засипані піском. Копії можна побачити в будівлі музею-заповідника "Кам'яна могила". Особливо вражає скульптура людини-риби віком 7 тисяч років.
Під час широкомасштабного російського вторгнення в Україну заповідник "Кам'яна Могила" опинився на окупованій російськими військами території. В квітні 2022 року окупанти замінували всі підступи та територію заповідника. В листопаді того ж року російська окупаційна влада передала заповідник "Кам'яна могила" в управління музею-заповіднику "Херсонес Таврійський" в раніше анексованому Севастополі. Музей "Кам'яна могила" пограбований.
вулиця Заповідна, 1 Мирне
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Аквапарк
"Острів Скарбів" у Кириловці - один із найбільших аквапарків Європи.
За площею він займає 5,7 гектарів, а площа всіх басейнів складає 6 тисяч квадратних метрів. Одночасно "Острів Скарбів" може прийняти 1,5 тисячі відвідувачів.
Головний плавальний басейн з'єднує з іншими басейнами Лінива річка, що протікає всією територією комплексу. 16 атракціонів для дорослих: швидкісна відкрита гірка "Камікадзе", закритий "Тонелль", плавна "Гігантська гірка", переплетені тунелі "Косички", чотиривірна гірка "Мультислайд", гірка "Космічна діра" з виром та інші. Також є 18 дитячих атракціонів та безліч ігрових майданчиків.
Є декілька тематичних кафе та ресторанів: бар "Welcome" (напої, солодощі), кафе "Сицилія" (піца, паста), бістро "Штурвал" (українська кухня), кафе "Азія" (східна кухня), дитяче кафе "Африка", рибний ресторан "Біллі Бонс".
Після закриття аквапарку працюють ресторан та нічний клуб "Сомалі", який вдень працює в режимі DJ-кафе.
Аквапарк "Острів Скарбів" відкрито з початку червня до кінця серпня.
вулиця Першотравнева, 1Б Кирилівка
Храм , Пам'ятка архітектури
Кафедральний собор святого благовірного князя Олександра Невського в Мелітополі споруджений у 1815-1831 роках.
Оскільки місто Мелітополь тоді називалося Новоолександрівкою, храм вирішили назвати на честь великого князя Олександра Невського.
Спочатку церква була дерев'яною, потім відбудована у камені.
Нині собор Олександра Невського чинний.
вулиця Олександра Невського, 5 Мелітополь
Музей/галерея , Пам'ятка архітектури
Мелітопольський міський краєзнавчий музей розташований у старовинному триповерховому будинку купця 2-ї гільдії Чернікова.
Нині фонди музею налічують 48 тисяч предметів. Представлено унікальну колекцію скіфського золота (IV сторіччя до нашої ери) з розкопок Мелітопольського кургану.
Гордістю нумізматичної колекції є скарб срібних монет 1895-1925 років випуску.
З експонатів художньої галереї велику цінність становлять графічні та живописні роботи художника світового значення Олександра Тишлера.
Під час широкомасштабного російського вторгнення у 2022 році Мелітопольський міський краєзнавчий музей опинився в окупації. За даними Кримськотатарського ресурсного центру, окупантами викрадено 1841 одиницю музейних предметів, серед яких історична зброя, прикраси з Мелітопольського скіфського кургану (скіфське золото), старовинні монети, ордени та медалі радянського часу.
вулиця Михайла Грушевського, 18 Мелітополь
Храм
Мелітопольський чоловічий монастир Святого Сави Освяченого входить до новостворених монастирів України. Рішення про його створення було прийнято в 1994 році.
Мелітопольський храм Усікнення Глави Іоанна Хрестителя фактично став подвір'ям монастиря, а постійне перебування там намісника перемістило із села Терпіння туди і сам монастир. У травні 1995 року розпочалося будівництво першого одноповерхового корпусу. У 2005 році було завершено будівництво нового храму. Центральний боковий вівтар був освячений на честь ікони Божої Матері "Призри на смиренність", північний на честь Усікнення глави Іоанна Предтечі, а південний на честь небесного покровителя монастиря, святого Сави Освяченого.
Належить УПЦ Московського патріархату. У вересні 2022 року, під час російської окупації Мелітополя в ході російсько-української війни, монахи монастиря святого Сави Освяченого відкрито підтримали російське вторгнення в Україну та надали свій монастир російським окупантам для організації псевдореферендуму. Служба безпеки України зібрала докази колабораційної діяльності настоятеля монастиря і в грудні 2022 року проти керівника монастиря Олександра Прокопенка та шести інших діячів РПЦвУ було запроваджено персональні санції терміном на 5 років.
вулиця Монастирська, 45 Мелітополь
Музей/галерея
Музей історії Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного в Мелітополі відкрито 1982 року на честь 50-річчя заснування навчального закладу.
Експозиція розповідає про історію розвитку університету, створення різних факультетів, про відомих викладачів та випускників.
Окреме місце відведено для подарунків, презентованих навчальному закладу за різні роки під час урочистостей.
проспект Богдана Хмельницького, 18, корпус 1 Мелітополь
Пам'ятка архітектури
Якимівським замком називають сучасний житловий будинок у центрі Якимівки, стилізований під середньовічну фортецю чи казковий замок.
Підприємець Андрій Галицький будував його як дитячий розважальний комплекс, проте реалізувати проєкт до кінця йому не вдалося через розбіжності з місцевою владою, тому підприємець переобладнав будівлю під власне житло.
Споруда зведена з натурального каменю. На мультиплікаційний замок його роблять схожим безліч гостроверхих веж та арочні двері у вигляді масивних дерев'яних воріт на залізних петлях. У будівлі 3 великі зали, спальня, кухня та інші приміщення. Загальна площа будівлі складає близько 330 квадратних метрів.
Якимівський замок Галицького вже став однією з головних місцевих визначних пам'яток.
вулиця Молодих Патріотів, 27 Якимівка
Якимівський історико-краєзнавчий музей відкрито у 1972 році в центрі смт Якимівка, в приміщенні однієї зі збережених будівель колишньої панської садиби, яку збудував 1909 року місцевий купець Потетенєв.
Фонди музею налічують сьогодні понад 2000 експонатів, які розповідають про історію краю від найдавніших часів до сучасності. Зокрема, в експозиції багато предметів побуту кінця ХІХ – початку ХХ століття, коли Якимівка стала одним із найбільших пунктів торгівлі зерном на Приазов'ї: кераміка, вироби декоративно-прикладного мистецтва різних народів, що мешкали на цій території (рушники, килимки, одяг тощо).
Окрема експозиція "Герої не вмирають" присвячена подіям Революції гідності й загиблим героям російсько-української війни.
вулиця Центральна, 32 Якимівка