English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Сумської області
Пам'ятки Шосткинського району
Знайдено 21 пам’ятки
Шосткинського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Музей уславленого командира Сумського партизанського з'єднання Сидора Ковпака відкрився в 1971 році при Глухівському технікумі механізації (зараз Глухівський агротехнічний інститут).
Музей відображає історію партизанського руху на Сумщині в роки німецької окупації 1941-1943 років. Зокрема, представлені матеріали та карти про три рейди ковпаківців Сумщиною, рейд на Правобережну Україну, знаменитий Карпатський рейд, а також Польський та Німанський.
Один із раритетів - дерев'яна німецька табличка "Обережно: Ковпак!", які розвішували в місцях дії партизанів.
Також можна побачити особисті речі Ковпака та членів його родини, зокрема його знамениту трофейну мадярську офіцерську шубу.
вулиця Терещенків, 36 Глухів
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Храм , Пам'ятка архітектури
Кам'яна однобанна Спасо-Преображенська церква - одна з архітектурних домінант Глухова.
Збудована в 1765 році за проєктом глухівського архітектора Андрія Квасова на місці дерев'яної "Заградської" церкви XVII сторіччя, що знаходилася в ті часи за межами міських укріплень. Зразком послужили Трьохсвятительська церква в Лемешах та Вознесенська церква в Коропі.
За радянських часів Спасо-Преображенська церква була закрита, проте в 1980-х роках проведено реставрацію, і в 1989 році храм повернули віруючим.
На стінах вівтаря виявлено унікальний розпис XVIII сторіччя - фрагмент "Таємної вечері".
вулиця Спаська, 4 Глухів
Пам'ятка архітектури
Двоповерхова будівля Глухівського тюремного замку була збудована в 1842 році на місці більш раннього комплексу будівель повітового острогу (в'язниці), який існував у Глухові вже в XVII сторіччі.
Дерев'яний острог розташовувався у північно-східному куті Глухівської фортеці. В 1708 році тут утримувалися перед стратою полонені Меньшиковим керівники оборони Батурина - полковник Дмитро Чечель та осавул Фрідріх Кенігсен.
Кам'яний тюремний замок споруджено за вдосконаленим типовим проєктом Андріяна Захарова. Складався з головного корпусу та флігеля у класичних формах.
Після Другої світової війни у будівлі розміщувався пивзавод. Нині замок у руїнах. Планується реставрація.
провулок Спартака, 5 Глухів
Парк/сад
Центральний міський парк Глухова – невелика паркова зона у самому центрі міста.
На Соборному майдані поряд із парком стояв садибний будинок, у якому до 1758 року жив відомий український композитор, основоположник духовного хорового співу Дмитро Бортнянський. В 2002 році на місці садиби Бортнянського встановлено пам'ятний знак із барельєфним зображенням композитора, відлитим із бронзи.
У парку навпроти площі знаходиться пам'ятник Бортнянському. Поруч із ним встановлено пам'ятник композитору Максиму Березовському, який також народився у Глухові.
площа Рудченка Глухів
Церква Різдва Христового – найстаріша будівля у Шостці. З її закладки розпочалося будівництво міста в 1779 році. Зведення тривало 6 років.
Церква Різдва Христового побудована на приватні пожертвування робітників та службовців порохового заводу. У 1809 році було прибудовано дзвіницю.
На Церковній площі біля храму Різдва Христового проводились усі урочисті заходи у Шостці: Хресні ходи, військові паради, урочисті богослужіння.
Садовий бульвар, 50А Шостка
Шосткинський міський краєзнавчий музей створено в 1993 році.
Експозиція розповідає про природу та історію краю.
Великий розділ "Кінофототехніка" створений на основі фондів колишнього музею Шосткинського ПЗ "Свема". Представлені натурні зразки та моделі технологічного обладнання для виробництва та випробувань кінофотоплівки, зразки кінофотоматеріалів та магнітних стрічок підприємства 1930-2000-х років.
Також можна побачити різноманітну професійну та побутову апаратуру, в якій використовувалися світлочутливі матеріали та магнітні носії інформації.
вулиця Свободи, 53 Шостка