Ворохта - відомий низькогірний (850 метрів над рівнем моря) гірськолижний курорт над річкою Прут між Яремчею та Верховиною.
Ворохта заснована у XVII столітті як присілок Микуличина, розташованого нижче по річці.
Великий імпульс розвитку дало спорудження в 1894 році залізниці Станиславів - Яремча - Ворохта - Рахів, віадуки якої використовуються й досі. У центр зимового спорту Ворохта стала перетворюватися в австрійські часи, коли тут проходили курс їзди на нартах військовослужбовці 9-го корпусу.
На початку XX століття з'явився перший притулок для туристів і ресторан. Зараз тут безліч турбаз, пансіонатів, приватних котеджів. На території побудованого в радянські часи гірськолижного комплексу "Авангард" є лижні трампліни, один з яких літній. Є підйомники та ...
Арочний міст-віадук
Пам'ятка архітектури
Великий кам'яний арочний залізничний міст-віадук австрійських часів сполучає два береги річки Прут у Ворохті. Під ним проходить автомобільна траса Яремча-Верховина.
Міст споруджений у 1895 році при будівництві залізниці Станіслав (Івано-Франківськ) – Яремча – Ворохта – Рахів. Довжина мосту перевищує 100 метрів. Він досі використовується за призначенням.
Неподалік знаходиться ще один старий австрійський міст, який вважається одним із найдовших кам'яних залізничних мостів у Європі (130 метрів).
Гора Говерла
Активний відпочинок , Природний об'єкт
Говерла - найвища вершина України (2061 метрів), один із національних символів.
Знаходиться на кордоні Івано-Франківської та Закарпатської областей, належить гірському масиву Чорногора.
У перекладі з угорської назва означає "Снігова гора" (сніг на вершині часто лежить до середини літа). Гора має конусоподібну форму, вкрита альпійськими луками, чагарниковими пустками, трапляються кам'яні осипи. Вершина є невеликим майданчиком, з якого відкривається панорамний вид на весь чорногорський хребет, а вдалині видніється Мармарошський хребет, яким проходить кордон з Румунією. На вершині встановлений величезний хрест. Біля підніжжя - один з витоків річки Прут, водоспад.
Гора Говерла знаходиться в межах зони Карпатського державного національного парку, що охороняється. Найпростіший маршрут на вершину Говерли починається від турбази "Заросляк". Інший варіант – із селища Лазещина (біля Ясині). Маршрут маркований, влітку підйом доступний непідготовленим туристам і не потребує спеціального альпіністського спорядження. Необхідна реєстрація у контрольно-рятувальній службі. Сходження займає 2-3 години, спуск – півтори.
Старий австрійський міст
Пам'ятка архітектури
Великий кам'яний арочний залізничний міст-віадук австрійських часів прокладено в долині річки Прут у Ворохті в 1895 році при будівництві залізниці Станіслав (Іавно-Франківськ) – Яремча – Ворохта – Рахів.
Міст знаходиться на вигині залізниць і в місці, де річка має широке русло, тому його довелося зробити дуже довгим – 130 метрів. Довжина найширшого прольоту досягає 65 метрів.
Це один із двох великих аркових мостів у Ворохті (під другим проходить автомобільна траса Яремча -Верховина), він вважається одним із найдовших кам'яних залізничних мостів у Європі.
В даний час міст не діє - поруч збудовано новий міст.
Церква Різдва Пресвятої Богородиці
Храм , Пам'ятка архітектури
Дерев'яна церква Різдва Пресвятої Богородиці у Ворохті - один із найкращих зразків гуцульської народної архітектури.
Побудована за традиційними технологіями без жодного цвяха в 1654-1657 роках у сусідньому селі Яблуниця. На сучасне місце церкву перенесли в 1780 році.
В інтер'єрах збереглися фрагменти настінних розписів XIX століття.
Поруч розташована двоярусна дерев'яна дзвіниця, в якій розмістилася експозиція церковного музею.
В 1979 році храм реставрували архітектори Богдан Кіндзельський, Григорій Крук, Іван Могитич.
Історико-краєзнавий музей
Музей/галерея
Історико-краєзнавчий музей селища Ворохта відкрито 2006 року в приміщенні Будинку культури.
Музей присвячений українському політичному діячеві, міністру фінансів УНР Степану Федаку, життя якого пов'язане з Ворохтою.
Експозиція розповідає про виникнення селища, про визвольний рух у цих краях у різні періоди. Також представлені матеріали про розвиток лісової промисловості, спорту та туристичної індустрії, біографії видатних уродженців Ворохти тощо.
УВАГА! Наразі Історико-краєзнавчий музей селища Ворохта не працює.
Адміністративний статус | селище міського типу |
---|---|
Засновано / перша згадка | XVII |
Широта | 48.282776 |
Довгота | 24.56643 |
Площа, кв. км | 9 |
Населення | 4235 |
Поштові індекси | 78595 |
Область | Івано-Франківська |