English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Волинської області
Пам'ятки Луцького району
Знайдено 49 пам’ятки
Луцького району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Кафедральний собор Святої Трійці було збудовано в XVIII сторіччі як костел монастиря бернардинів у новій частині міста, яка зараз є адміністративним центром Луцька.
Проєкт розробив архітектор Павло Гіжицький. Спочатку храм носив архітектурні риси рококо, проте після ліквідації ордена бернардинців та передачі храму православній церкві будівля була повністю перебудована в стилі пізнього бароко.
До нашого часу в Свято-Троїцькому соборі збереглося внутрішнє оздоблення XIX століття з двоярусним різьбленим та позолоченим іконостасом, виготовленим українськими майстрами.
Градний узвіз, 1 Луцьк
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музей/галерея
Комунальний заклад "Ківерцівський краєзнавчий музей" заснований у 2009 році.
В експозиції представлено понад 900 експонатів, що розповідають про історію краю від найдавніших часів до сучасності.
Проводяться художні виставки, екскурсії, майстеркласи з народної творчості.
вулиця Незалежності, 24 Ківерці
Лопатенський історико-природничий музейний комплекс розташований в урочищі Лопатень поблизу села Берестяне, на території Національного природного парку "Цуманська пуща", де в 1941-1943 роках активно діяли радянські партизани та загони УПА.
Центральним елементом меморіального комплексу є курган з обеліском "Всім живим і загиблим у Другій світовій війні", до якого веде березова алея з портретами партизанських командирів. Збереглися розташовані півколом партизанські землянки: штаб, комендантський взвод, шпиталь, операційна. Можна оглянути партизанську піч, пристрій виготовлення саморобних мін. В музейній експозиції "Наш край у роки Другої світової війни" представлено зброю, амуніцію, документи та особисті речі партизан.
Також до складу комплексу входить "Музей волинського лісу" з реконструйованою хатою лісника XIX століття, пасікою, дерев'яними скульптурами та екологічною стежкою навколо лісових озер (є піші та кінні маршрути).
урочище Лопатень Берестяне
Виноробня/броварня
Луцька пивоварня "Земан" заснована в 1888 році чеським пивоваром Вацлавом Земаном, батько якого, Йозеф Земан, в 1869 році переселився з Чехії до Квасилів на Волині.
В 1906 році дерев'яна будівля заводу була знищена пожежею, але через два роки броварня була знову відбудована в камені. В 1913 році пивоварня вийшла на максимальну продуктивність. Тут варили пиво 4 сортів: "Столове", "Сакура", "Гранат" та "Бок-Бір".
В 1939 році, після приєднання Волині до СРСР, Луцька пивоварня була націоналізована. Після здобуття Україною Незалежності, в 2004 році, було налагоджено виробництво пива під торговою маркою "Земан" на честь засновника пивоварні Вацлава Земана. Наразі тут варять 12 сортів пива.
вулиця Володимира Винниченка, 69 Луцьк
Зоопарк
Луцький зоопарк розташований на території Центрального парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.
Зооекспозиція складається із 42 видів фауни. Зокрема, представлені леви, ведмеді, благородний олень, бізон, антилопа, лама, дикобраз, єнотовидні собаки, фазани, павичі, чорні лебеді та інші. Загалом у Луцькому зоопарку мешкають понад 150 тварин та птахів.
На території зоопарку є літнє кафе.
вулиця Глушець, 16 Луцьк
Художній музей у Луцьку презентує видатну колекцію світового та українського живопису, графіки і скульптури різних епох.
Експозиція розміщується у колишньому будинку повітової канцелярії і шляхетських судів, збудованому 1789 року на руїнах княжого палацу Луцького замку.
Колекція Луцького художнього музею сформована у повоєнні роки на основі збірки з магнатської галереї князів Радзивілів в Олицькому замку. Широко представлено європейський живопис XVII – початку XX століття, зокрема з Італії, Франції, Німеччини, Польщі.
Перлиною колекції вважаєься картина "Святий Ієронім" (1644 рік) – чи не єдина в Україні робота видатного іспанського художника "золотого віку" Хусепе де Рібери.
Луцький художній музей має одну з найбільших в країні збірок польського живопису (Януарій Суходольський, Ян Матейко, Юзеф Брандт та інші), ядром якої є галерея парадних портретів князів Радзивілів та інших аристократів Речі Посполитої. Серед них виділяється портрет королеви Анни Австрійської, дружини польського короля Стефана Баторія, пензля придворного художника Мартіна Кобера. Ще однією окрасою постійної експозиції музею є "Вінчання per procura князя Миколая Чорного Радзвіла з Катериною Австрійською (Гонзагою)" роботи Ксаверія Геського.
Серед шедеврів українського живопису кінця XIX – початку XX століття – картина "Шторм на морі" видатного художника-мариніста Івана Айвазовського. Також в експозиції представлений сучасний український живопис, доробок волинських митців.
вулиця Кафедральна, 1А, Луцький замок Луцьк
Монастир бригідок у Луцьку розміщувався у палаці, що займав південну частину території Окольного замку і був однією з ланок оборонної системи міста в XV-XVI сторіччях.
В 1940-х роках будинок використовувався як в'язниця.
Нині тут знаходиться Замковий Свято-Архангельський чоловічий монастир Православної церкви України. Планується відкриття музею тоталітаризму "Луцька Голгофа".
вулиця Кафедральна, 16 Луцьк
Садибу-музей декоративного мистецтва відкрила у власному будинку у Звірові волинська мисткиня та колекціонерка старовини Галина Міндер, майстриня художнього різьблення по дереву.
Її сільський будинок, розташований на в'їзді в село з боку Луцька, одразу привертає увагу яскравими розписами з традиційними українськими орнаментами.
Основу експозиції складають її власні твори декоративно-прикладного мистецтва – корнепластика, предмети декору, дерев'яні сувеніри. Представдені різьблені меблі, дерев’яні скульптури, декоративні фігурки та оригінальні прикраси. Також експонується етнографічна колекція мисткині: вишиті рушники та сорочки, мереживні картини, ляльки-мотанки, предмети побуту.
Деякі експонати можна придбати.
вулиця Київська, 16 Звірів
Клуб-музей історії села Баїв та Волинського бджільництва відкрили в 2012 році волинські ентузіасти-бджолярі у приміщенні колишнього сільського клубу села Баїв – типової сільської хати-мазанки.
У музеї зібрано більше 2,5 тисяч експонатів, серед яких унікальні історичні знахідки, альбоми написаної історії села Баїв та окремий тематичний відділ – музей бджільництва.
У дворі музею бджільництва представлені різні види та конструкції вуликів – від колодних до рамкових. У спеціальному прозорому оглядовому вулику можна побачити, як живуть та працюють бджоли.
Представлені зразки натуральної вощини, медової мазі та бальзаму, десятки сортів меду: гречаний, акацієвий, липовий, рапсовий, лісовий мед, мед з різнотрав'я тощо.
Перед музеєм встановлено перший на Волині пам’ятник бджолі (2015 рік).
вулиця Перемоги, 39 Баїв
Музей науки і техніки та промислового дизайну (Музей технічного прогресу) відкрився 2018 року в приміщенні Культурно-розважального центру "Адреналін Сіті" на північно-східній околиці Луцька, поруч із Музеєм сучасного українського мистецтва Корсаків.
Експозиція знайомить відвідувачів із розвитком науки й технологій від найпростіших пристосувань первісних часів і до сучасних гаджетів.
В Музеї науки і техніки працює 18 кафедр: музична, архітектури та дизайну, світло-оптична, фізико-хімічна, військова, медична, геймінгу, історії технічного прогресу, фізики та механіки та інші.
Музей промислового дизайну представляє зразки продукції масового виробництва на перетині мистецтва і техніки. Зокрема, представлені колекції годинників, фотоапаратів, радіотехніки, грамофонів, магнітофонів, телефонів, комп'ютерів. Серед цікавинок – секція 3D пазлів від відомого українського виробника іграшок UGEARS.
Всіх представлених експонатів можна торкатися руками.
вулиця Карбишева, 1, КРЦ "Адреналін Сіті" Луцьк
Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки створено з ініціативи громадської організації "Джерела".
Музей розташований на території військового містечка в центрі Луцька, в приміщеннях 1925 року побудови.
В експозиції представлено 50 зразків військової техніки та озброєнь. Відкрито постійно діючу виставку "Сторінки військової історії Волинського краю".
вулиця На Таборищі, 4 Луцьк
Історико-краєзнавчий музей у місті Рожище на Волині відкрився в 1977 році з ініціативи місцевих краєзнавців.
Зараз музей складається із 4-х відділів: природи, етнографії, історії та художнього. Цінними експонатами є ікона "Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього" XVII століття та вінці того ж періоду, а також скульптури католицьких святих із сусідньго села Пожарки.
Окремі експозиції присвячені діяльності УПА на Волині та історичній долі українців, депортованих з Польщі до України в 1944-1946 роках.
В етнографічному відділі відтворено інтер'єр селянської хати середини XIX століття. 22 картини для художньої експозиції Рожищенського історико-краєзнавчого музею подарував почесний житель міста, художник Микола Савчук.
вулиця Незалежності, 66 Рожище
Палац/садиба , Пам'ятка архітектури
Маєток князів Пронських, які володіли Берестечком з 1544 року, зберігся лише частково, у значно перебудованому вигляді.
За легендою палац Пронських був пов'язаний з Троїцьким костелом підземним ходом.
В даний час на території садиби та парку розміщується Берестечківський психоневрологічний інтернат.
вулиця Паркова, 19 Берестечко
Палац/садиба
Колишня садиба князя Рінчинського розташована на виїзді з Берестечка в бік Горохова (це місце досі називається Рінчина).
Наразі на місці садиби знаходиться професійно-технічне училище №27. Зберігся парк та садибний будинок, у якому тепер розміщується бібліотека училища.
вулиця Незалежності, 140 Берестечко
Православна Свято-Вознесенська церква в Горохові збудована в 1844 році, коли місто входило до складу російської імперії.
За часів радянського атеїзму храм залишався чинним.
Наразі Вознесенська церква належить до Православної церкви України.
вулиця Гетьманська, 9А Горохів