English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Волинської області
Знайдено 116 пам’ятки
Волинської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея , Гастротуризм
Центр традиційної культури "Медова Хата" відкрито у Луцьку з ініціативи волинського братства бджолярів "Ройовий стан".
Центр розповідає про давню культуру бджільництва, виготовлення та вживання меду та медової косметики. Два зали на 50 місць.
Проходять екскурсії із дегустаціями.
Пропонується продукція бджільництва: мед різних сортів, медові напої (медовуха, питний мед), косметичні засоби, продукція апітерапії.
вулиця Богдана Хмельницького, 1 Луцьк
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музей/галерея , Етнографічний комплекс
Музей історії сільського господарства Волині просто неба (скансен) розташований в селі Рокині на території місцевого дендрологічного парку.
Тут відтворено життя волинських селян ХІХ століття. На невеликій території розміщено 12 старих дерев'яних архітектурних споруд: церкву, млин, кузню, білу та курну хати, господарські будівлі тощо.
Усі експонати діючі, відвідувачам пропонують скористатися знаряддями праці та предметами домашнього побуту.
За попереднім замовленням співробітники музею в етнічних костюмах розтоплять печі, приготують селянський обід, організують проведення народних свят та старовинних обрядів. Без попереднього замовлення доступна звичайна екскурсія.
вулиця Шкільна, 1 Рокині
Храм , Пам'ятка архітектури
Свято-Воскресенський кафедральний собор - п'ятий Ковельський соборний храм, що зберігся до наших днів.
Згадка про перший Воскресенський собор зустрічається в грамоті королеви Бони в 1549 році. Після цього дерев'яний храм неодноразово згорав, але відновлювався.
Кам'яний п'ятикупольний собор був збудований у 1877 році. На фронтоні є розпис - зустріч Ісуса Христа з Марією Магдалиною після Воскресіння.
вулиця Незалежності, 174 Ковель
Пам'ятка архітектури
Будівля старої аптеки Фрідріксона – один із найцікавіших зразків довоєнної цивільної архітектури Ковеля.
Будвля цегляна, двоповерхова. Кут зрізаний і відтятий еркером, який завершується чотиригранним куполом. За деякими даними, будівля зведена в 1799 році, хоча ймовірніше, що це пам'ятка архітектури XIX століття.
Аптеку в Ковелі відкрив провізор Фрідріксон. Клієнтами відомого на всю округу фармацевта були, зокрема, письменник Модест Левицький, котрий працював у Ковелі повітовим лікарем, а також родина Косачів із сусіднього Колодяжного.
Наразі у будівлі аптеки Фрідріксона розміщується Управління культури, молоді, спорту та туризму з галереєю мистецтв, муніципальна аптека №1 з музейною експозицією, а також кафе "Сопрано".
вулиця Незалежності, 89 Ковель
Пам'ятка архітектури , Музей/галерея
Будинок старої аптеки збудований у Луцьку родиною Злоцьких на рубежі XVIII-ХІХ століть.
Для приготування ліків, мазей, настоянок та сиропів аптечна лабораторія використовувала понад 200 видів лікарських рослин.
У 1920 році тут засновано видобуток з артезіанської свердловини та продаж мінеральної води.
В 1882 році тут часто купувала лікарські препарати Леся Українка.
вулиця Михайла Драгоманова, 11 Луцьк
Музей/галерея
Берестечківський народний історичний музей заснований у 1963 році місцевим краєзнавцем Григорієм Філіповичем, з 2019 року розташовується у приміщенні Центру культури та національної пам'яті Берестечківської міської ради.
Фонди музею налічують близько 1500 предметів, найцікавіші з них представлені у трьох експозиційних залах. Експозиція першого залу розповідає про життя у цій місцевості від неоліту до козацьких часів, зокрема про Битву під Берестечком 1651 року.
У другому залі представлені ремесла, торгівля та міщанський побут кінця ХІХ – початку ХХ століть.
Третій зал присвячений подіям Першої і Другої світових воєн, визвольній боротьбі воїнів УПА, сучасним подіям російсько-української війни.
вулиця Тараса Шевченка, 1А Берестечко
"Будинок Пузини" - найстаріша житлова будівля Луцька. Він був збудований у 1545-1546 роках. луцьким єпископом Юрієм Фальчевським.
Оригінальна двоповерхова будівля зі склепінчастими перекриттями та контрфорсами, розташована прямо біля входу до Луцького замку, раніше прилягала задньою стороною до стіни Окольного замку.
Назву, що прижилася, будинок отримав у XVII сторіччі, коли в ньому проживав єпископ Опанас Пузина. Також будинок належав знатній волинській родині Гулевичів та луцькому війту Андрієві Загоровському.
В даний час "Будинок Пузини" залишається житловим - його займають кілька родин.
вулиця Кафедральна, 23 Луцьк
Оборонна Велика синагога, прозвана "Малим замком", входила до системи укріплень Окольного замку стародавнього Луцька.
Синагога споруджена в 1622-1629 роках. З південного заходу до неї примикає квадратна вежа п'ятиярусна з бійницями.
Наразі приміщення займає дитяча спортивна школа "Юний динамівець".
вулиця Данила Галицького, 33 Луцьк
Волинський краєзнавчий музей - найбільший і найстаріший з нині діючих музеїв Волині. Заснований у 1929 році.
В нинішній будівлі в центрі Луцька розміщується з 1985 року. В фондах зберігається понад 140 тисяч експонатів, що репрезентують природу, історію, етнографію, мистецтво волинського краю.
Музей має багату колекцію природничих матеріалів, колекції геологічних мінералів, рослин, тварин. Колекції музею представлені в експозиції, що складається з розділів природи, давньої та новітньої історії, тематичних виставок.
Експозицію музею розміщено на площі понад 2 тисячі квадратних метрів у 23 стаціонарних та 9 виставкових залах. Експозиція побудована за тематичним (відділ природи) та тематично-хронологічними принципами (відділ історії).
Філіями та відділами Волинського краєзнавчого музею є Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, Художній музей у Луцькому замку, Музей волинської ікони, Музей історії Луцького братства, меморіальний музей В'ячеслава Липинського.
Створюється Музей етнографії та народних промислів Волині.
вулиця Фредеріка Шопена, 20 Луцьк
Георгіївська церква (Святого Юрія) - типовий військовий храм, збудований на початку XX століття для розквартированого у Володимирі 149 Чорноморського полку (так звані "Брусилівські казарми").
Подібні храми будувалися за рішенням Головного штабу військового міністерства російської імперії за зразковими проєктами, затвердженими у 1900 році.
У повоєнні роки його переобладнали у будинок офіцерів.
Нині церква Святого Георгія знову діюча. Належить до Православної церкви України.
вулиця Ковельська, 186 Володимир
Горохівський історичний музей засновано в 1967 році як музей революційної, бойової та трудової слави.
Організатором та першим директором був краєзнавець Андрій Максименко.
Експозиція розгорнута у двоповерховому будинку та має такі основні розділи: "Формування української державності", "Горохівщина у Другій світовій війні", етнографічний.
У музеї відкрито низку виставок, серед них: "Реабілітовані історією", фотовиставка до річниці Незалежності України "Рідний мій Горохів".
вулиця Незалежності, 2А Горохів
Парк/сад
Горохівський парк – пам'ятка садово-паркового мистецтва. Закладений на початку ХІХ століття власником міста Тарнавським.
У парку Тарнавський побудував палац у стилі ампір, у якому було зібрано багату колекцію творів мистецтва, зокрема. рідкісні античні скульптури.
Нині у парку площею 12 гектарів росте понад 80 видів різних дерев та чагарників.
вулиця Зелена Горохів
Домініканський монастир заснований у Володимирі в 1497 році великим литовським князем Олександром Ягеллончиком, який пізніше став польським королем.
До цього періоду деякі дослідники відносять зведення дзвіниці, яка зараз височить на розі вулиць Данила Галицького та Соборної.
Нинішній оборонний монастирський комплекс із Троїцьким костелом споруджений у 1789 році. Під час великої пожежі у XIX столітті костел згорів, інші споруди монастиря, повністю позбавлені декору, були пристосовані для міських потреб - тут містився міський суд, потім казначейство, польське староство. Нині це один із корпусів Володимирського професійного коледжу.
вулиця Данила Галицького, 2 Володимир
Музей/галерея , Розваги/дозвілля , Зоопарк
Екопарк "Аміла" з оленячою фермою відкрився 2018 року в селі Радовичі Турійського району, що у 60 кілометрах від Луцька. Крім ферми благородного оленя, до розважального комплексу входять музей фауни волинських лісів, конеферма з каретним подвір'ям та музей ретротехніки.
На 122 гектарах тут живуть понад 700 благородних оленів, представлених чотирма кроними лініями: англійською, східно-європейською, угорською та латвійською. Поряд із ними у просторих вольєрах також мешкають муфлони, лані, дикі свині, козулі, кулани. Невдовзі "поселяться" ведмеді, рисі та єнотовидні собаки.
На кінній фермі на відвідувачів чекає зустріч із кіньми торійської породи, доброзичливими поні та віслюками. Також працює Музей фауни волинських лісів, де можна більше дізнатися про місцевих тварин, а також ознайомитись з колекцією рогів.
Музей ретроавтомобілів та реплікарів розташований на старому сільському аеродромі. Представлено понад 20 одиниць військової та цивільної техніки середини XX століття та навіть спортивні літаки.
Відвідувачам екопарку "Аміла" пропонують екскурсії, прокат коней, катання на бричках чи санях, прокат ретроавтомобілів, сплави на байдарках, прокат велосипедів тощо.
Ще одним проєктом екопарку "Аміла" є Музей села Радовичі, що розташований у центрі села.
вулиця Кільцева, 4А Радовичі
Історична місцевість , Храм , Пам'ятка архітектури
Загорівський монастир неподалік Локачів - один із найдавніших на Волині.
За легендою, заснований києво-печерськими ченцями, що врятувалися від монголо-татарської навали. Ймовірно, тоді було збудовано первісний храм із червоної цегли, що зберігся в основі монастирського комплексу. У документах згадка про Загорівський монастир вперше зустрічається в 1492 році.
Комплекс добудовувався протягом XVI-XVII сторічь при шляхтичах Загоровських та Чацьких. Після 1719 року православний монастир прийняв унію, потім став католицьким, але у 1824 році повернувся до православ'я. Головний храм Різдва Пресвятої Богородиці в стилі бароко збудований у XVIII сторіччі.
В 1943 році у Загорівському монастирі тримали героїчну оборону проти німецько-фашистських військ 44 бійці УПА під командуванням Андрія Марценюка (Берези). Відтоді монастирські споруди стоять у руїнах.
вулиця Набережна Новий Загорів