English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Рівненської області
Знайдено 122 пам’ятки
Рівненської області
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Дубровицький історико-етнографічний музей створено у 1957 році як Музей збройного повстання 1917 року.
Експозиція в 4 залах розповідає про виникнення та розвиток Дубровиці у хронологічному порядку: "Історія древнього міста", "Побут і знаряддя праці", "Наш край у роки Другої світової війни", "Сучасність".
Серед експонатів – художні твори яцульського гончаря Євтуха Кулика, майстра народної творчості Уляни Кіт, фотоматеріали про графів Плятерів, копії сторінок Пересопницького Євангелія.
вулиця Миру, 16 Дубровиця
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музей/галерея , Етнографічний комплекс
Етнопарк "Ладомирія" розбудовується з 2019 року на ревіталізованій промисловій території в місті Радивилів Рівненської області.
Це етнографічний комплекс, де представлені три відреставровані за автентичними технологіями дерев'яні селянські хати віком близько двохсот років, старовинні ткацькі верстати і їхні нові копії, елементи національного вбрання та костюми різних регіонів Волині.
Під час екскурсій гості можуть відвідати скансен-локацію, виставкову залу, де представлено відтворені автентичі костюми історичної Волині, майстерню ткацтва, фотозони. Відвідувачам пропонують майстеркласи з ткацтва і пов'язування традиційних головних уборів.
У 2024 році в "Ладомирії" відкрився Музей шкільництва історичної Волині. В автентичній хаті XIX століття відтворено інтер'єр класу тогочасної сільської школи. Представлені старі парти, дошка, рахівниця, шкільні підручники, історичні документи і світлини.
Також на території "Ладомирії" працює кафе "Аустерія", де можна продегустувати фірмові варенички з сома.
вулиця Шкільна, 1 Радивилів
Пам'ятка архітектури , Музей/галерея
Здолбунівський краєзнавчий музей відкрився у 2014 році в історичній будівлі поліцейського відділку з камерами попереднього ув'язнення, що була зведена у 1903 році. Протягом сторічної історії у цьому приміщенні розташовувалися місцеві правоохоронні органи – від жандармського відділення МВС царської росії у 1914 році до районного відділу МВС України в Рівненській області у 1998-2008 роках.
Експозиція музею розповідає про первісну історію краю, період царського та польського правління, події Першої та Другої світових воєн, український руху опору, а також про героїв Майдану та російсько-української війни. Серед експонатів – набір хірургічних інструментів з повстанської криївки-шпиталю, яка була знайдена в урочищі Гурби.
В музеї є власна церква. А у підвалах будівлі, де розташовувалися камери попереднього ув'язнення, відкрито експозицію "Колишня в’язниця", яка присвячена трагічним подіям російського терору та репресій на Здолбунівщині у першій половині ХХ століття.
вулиця Фабрична, 9 Здолбунів
Храм , Пам'ятка архітектури
Величний костел Іоанна Хрестителя в стилі зрілого бароко, що височіє в центрі Дубровиці, збудовано на початку XVIII сторіччя, після того, як згорів дерев'яний католицький храм, закладений у 1684 році коштом Яна Дольського.
За іншими даними, нинішній храм звели у 1695-1702 роках.
Після Другої світової війни костел було закрито радянською владою, але в 1992 році, після здобуття Україною Незалежності, повернуто католицькій громаді Дубровиці.
Костел Іоанна Хрестителя є пам'яткою архітектури національного значення. Проведено реставрацію.
вулиця Прирічкова, 3А Дубровиця
Історична місцевість , Музей/галерея
Культурно-археологічний комплекс "Пересопниця" - трирівневий конструктивістський будинок, що нагадує храм.
Тут розміщений Музей Першокниги, присвячений історії створення Пересопницького Євангелія, а також конференц-зал та кімнати для археологів.
В експозиції, зокрема, представлено 9-кілограмову факсимільну копію Пересопницького Євангелія та макет давньоруського городища Пересопниця.
Неподалік розташований музейний комплекс просто неба "Княжий град": реконструкція житлової садиби та фортифікаційної споруди XII-XIII століть, коли Пересопниця була столицею удільного князівства.
В селі працює постійно діюча археологічна експедиція, долучитися до якої зможуть студенти та навіть туристи. Знайдені раритети поповнять експозицію Музею Першокниги.
Музей "Пересопницького Євангелія" частково адаптовано для людей з інвалідністю: парковка, мнемосхема, пандус.
вулиця Вербова, 22 Пересопниця
Палац/садиба , Пам'ятка архітектури
Палац у стилі ампір збудований у Володимирці в XVIII столітті графом Вінсентом Юзефом Красицьким – представником старовинного польського роду герба Рогаля.
Будівля двоповерхова, з колонадою. За Польщі тут була резиденція керуючого справами Володимирецького та Городецького спиртзаводів та сільськогосподарського провадження. Після Другої світової війни у будівлі розмістився дитячий будинок, потім контора колгоспу.
Наразі палац перебуває в аварійному стані.
вулиця Тараса Годунка, 2 Володимирець
Природний об'єкт
Заповідник "Базальтові стовпи" - геологічний заказник у центрі Рівненської області, унікальний "архітектурний" витвір природи.
Щільні ряди колон-багатогранників вражають монументальністю та геометричною досконалістю.
Базальтові стовпи - це магматична порода, розбита тріщинами на характерні базальту стовпчасті окремо. У розрізі стовпи мають форму чотиригранників або багатогранників, що робить цей матеріал зручним для будівництва бруківок. Товщина стовпів досягає 1,2 метри, висота – до 30 метрів.
Великі поклади базальту були виявлені біля села Берестовець у XVIII столітті. Промисловий видобуток ведеться у відкритий спосіб. Деякі кар'єри затоплені, і в поєднанні зі спокійною гладдю води базальтові стіни виглядають особливо гарно.
Ще більш вражаючий кар'єр із базальтовими стовпами знаходиться в урочищі Янова Долина біля села Базальтове за 15 кілометрів від Берестовця. Серед затопленого водою кар'єру тут утворився невеликий острівець, який називають "Островом кохання".
Дорогу від Берестівця до Базальтового розбито, рекомендується об'їзд через Костопіль.
З 1972 року заказник "Базальтові стовпи" має статус пам'ятки природи місцевого значення, що використовується як зона відпочинку.
вулиця Сидорова, 3 Берестовець
У Радивилівському історичному музеї представлені експозиції, присвячені історії та етнографії Радивилівщини.
Також експонуються роботи місцевих народних майстрів: художників, скульпторів, різьбярів.
вулиця Кременецька, 24 Радивилів
Заповідник "Базальтові стовпи" - геологічний заказник у центрі Рівненської області, унікальний "архітектурний" витвір природи. Щільні ряди колон-багатогранників вражають монументальністю та геометричною досконалістю.
Базальтові стовпи - це магматична порода, розбита тріщинами на характерні базальту стовпчасті окремості. У розрізі стовпи мають форму чотиригранників або багатогранників, що робить цей матеріал зручним для будівництва бруківок. Товщина стовпів досягає 1,2 метри, висота - до 30 метрів.
Розробка великих покладів базальту в урочищі Янова Долина біля нинішнього села Базальтове ведеться із XVIII сторіччя відкритим способом. Один з кар'єрів повністю затоплений, посеред нього утворився невеликий острівець, який називають "Островом кохання". У поєднанні зі спокійною гладдю води базальтові стіни виглядають особливо гарно.
Ще один затоплений кар'єр розташований у селі Берестовець за 15 кілометрів від Базальтового. Дорогу від Базальтового до Берестівця розбито, рекомендується об'їзд через Костопіль.
вулиця Базальтова Базальтове
Парк/сад
Березнівський державний дендрологічний парк закладений у 1979 році при Березнівському лісовому коледжі.
Нині тут, на площі 30 гектарів, росте близько 900 видів дерев та чагарників із багатьох куточків світу. На Поліссі прижилися представники флори із Середньої Азії та Кавказу, Карпат та Криму, Північної Америки, Сибіру та Далекого Сходу, Японії та Китаю.
У парку прокладено прогулянкові доріжки, споруджено каскад ставків, обладнано альтанки та оглядові майданчики. Є окрема ділянка декоративних рослин, березовий гай (понад 40 видів берези), сади жасмину, розарій.
Проводяться екскурсії.
вулиця В'ячеслава Чорновола, 23 Березне
Березнівський краєзнавчий музей розташований у колишньому будинку поміщика Михайла Малинського, побудованому в 1902-1903 роках у стилі класицизму.
5 тисяч експонатів розповідають про історію Березнівщини з найдавніших часів. Зокрема, представлено залізний меч та наконечник стріли XIV-XV століть, предмети козацької доби.
Міжвоєнний період характеризують документи, фотографії, предмети побуту, книги, що належали до зруйнованої Різдво-Богородичної церкви, ікони з римо-католицького костелу.
Одна із зал присвячена сучасному декоративно-ужитковому мистецтву.
вулиця Київська, 8 Березне
Природний об'єкт , Відпочинок на воді , Зона відпочинку
Біле озеро - озеро карстового походження, одне з найбільших озер у Рівненській області.
Його площа становить 453 гектари, середня глибина - 4 метри, максимальна глибина - 26 метрів. Вода його чиста і прозора, на дні добре видно майже біле вапнякове каміння, яке й дало озеру назву. Живиться водами підземних джерел, і навіть атмосферними опадами. Дно озера піщане. Водиться карась, окунь, щука, лин. Береги озера - місце гніздування перелітних птахів (журавлів, диких качок та гусей).
Озеро та його околиці – зона відпочинку. На березі озера знаходиться реабілітаційно-оздоровчий комплекс "Біле озеро"
Рудка
Благовіщенський костел у стилі раннього бароко заснований у Клевані Юрієм Чарторийським, служив усипальницею князів Чарторийських.
У радянський період храм було закрито, будівля сильно занепала.
Наразі Благовіщенський костел повернуто католицькій громаді, триває реставрація.
вулиця Адама Міцкевича, 9 Клевань
Пам'ятка архітектури
Збудована в Острозі в XVI сторіччі оборонна Велика синагога свого часу була одним із найбільших у Європі центрів єврейської культури, при ній діяла вища школа рабинів.
Зазнала руйнування під час Визвольної війни.
Після Другої світової війни єврейська громада міста так і не була відновлена, будівлю синагоги збиралися використовувалося як склад.
До 2016 року перебувала в аварійному стані, поступово руйнувалася. В 2016 році коштом меценатів почалося відновлення синагоги.
вулиця Лаврентія Тустановського Острог
Дубенська Велика синагога збудована в XVI сторіччі.
Зазнала реконструкції у XVIII столітті після руйнувань під час Визвольної війни Богдана Хмельницького.
До середини ХІХ століття в Дубно була найбільша в Луцькому повіті єврейська громада, яка процвітала завдяки ярмаркам "Дубенські контракти", що регулярно проводилися в місті. Діяло 15 синагог та молитовних будинків, а також єврейська друкарня.
Дубенська Велика синагога сильно постраждала під час Першої світової війни, але збереглася до наших днів.
вулиця Кирила та Мефодія, 23 Дубно