English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Київської області
Пам'ятки Бучанського району
Знайдено 34 пам’ятки
Бучанського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас розташована у селищі Клавдієво-Тарасове Бучанського району під Києвом і є однією з найпопулярніших новорічно-різдвяних локацій та найстарішим підприємством цього профілю в Україні (відкрита в 1946 році). Досі більшість технологічних процесів тут здійснюється вручну: видування, сріблення, фарбування, розмальовування.
В 2013 році на Клавдіївській фабриці ялинкових прикрас відкрився перший в Україні музей ялинкових іграшок з усього світу, де представлені приватні колекції іграшок часів СРСР, а також сучасна іграшка.
Фабрика ялинкових прикрас працює з початку вересня до кінця грудня. Екскурсії проводяться з початку листопада до кінця грудня. В екскурсію входить: відвідування склодувного цеху і художньої майстерні, музею історії іграшки та виставкових експозицій, казкове містечко Lemax, знайомство з головним чарівником фабрики, поштовий офіс Святого Миколая, майстер-клас з розпису ялинкової іграшки, відвідування фірмового магазину ялинкових прикрас.
Про екскурсію краще домовлятися заздалегідь телефоном. У вихідні буває дуже великий потік шкільних груп.
вулиця Успенська, 1 Клавдієво-Тарасове
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Храм
Дерев'яний храм святого великомученика Димитрія Солунського є центральною спорудою етнографічного комплексу "Українське село".
Храм заснований коштом народного депутата Володимира Бондаренка на місці, де в 2004 році на нього було скоєно невдалий замах – його автомобіль закидали пляшками з горючою сумішшю. Будівництво було завершено в 2007 році.
Храм збудований із циліндричного зрубу у вигляді восьмикутної ротонди. Інтер'єр прикрашає різьблений іконостас у стилі українського бароко. При храмі діє парафіяльна школа.
вулиця Поляна Лісова, 60 Бузова
Храм , Пам'ятка архітектури
Церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці була заснована в Гостомелі з ініціативи полковника гайдамацького взводу Семена Палія.
Будівництво дерев'яного храму, елементи якого збереглися до нашого часу, почалося в 1770 році на місці більш давньої культової споруди. В кінці XIX – на початку XX століття гостомельська церква зазнала кількох перебудов. Основні будівельні роботи завершилися в 1890 році.
В радянські часи храм було закрито і переобладнано під сільський клуб. З 1989 року розпочалися роботи по реконструкції, в ході яких вдалося зберегти дерев'яний барабан центральної бані 1890 року. В даний час Покровська церква продовжує розбудовуватися.
В липні 2022 року, після звільнення Гостомеля від російської окупації, мешканці міста на зборах громади ухвалили рішення про перехід Свято-Покровської церкви до Православної церкви України.
вулиця Свято-Покровська, 220 Гостомель
Мурована церква Святого Симеона Стовпника збудована в Петоропавлівській Борщагівці у 1909 році на місці старої дерев'яної церкви 1755 року, спорудженої коштом громади.
Через стрімке зростання населення в 1908 році було вирішено будувати нову церкву. Підряд на будівництво храму отримав селянин із Димера Петро Темко, який мав гарні рекомендації після зведення церков у селі Сваром'я Чернігівської губернії та Боярка Київського повіту.
Згідно з проєктом єпархіального архітектора Єрмакова, церква двоповерхова, 5-купольна з гранованою аспідою. Мала три входи - центральний та два бічні. На другому поверсі розташовувалася парафіяльна бібліотека. Фасади виконані в еклектичних формах "неоруського" стилю, а оздоблення верхньої частини стін церкви, поребрика та елементів декору взяті з дерев'яної архітектури. В середині церкву отинькували та виконали розпис.
вулиця Соборна, 28 Петропавлівська Борщагівка