English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Одеської області
Пам'ятки Ізмаїльського району
Пам'ятки Кілії
Знайдено 5 пам’ятки
Кілії
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Кілійський історико-краєзнавчий музей відкрито у 1964 році. Розміщується у старовинному будинку, збудованому в середині ХІХ століття заможним єврейським хліботоргівцем, ребе Кахане.
Кількість експонатів музею налічує 2100 екземплярів. Експозиція висвітлює такі історичні теми, як давні часи, грецька та візантійська колонізація Придунав'я, Кілія під час татаро-монгольської навали, період князювання молдавських князів, козацька епоха та період російсько-турецьких війн, край у період румунської окупації, Татарбунарське період Другої світової війни, новітня історія.
Екскурсійне обслуговування організованих груп за маршрутами містом проводиться у заздалегідь узгоджений час, в тому числі у вихідні дні.
вулиця Миру, 73 Кілія
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Храм , Пам'ятка архітектури
Унікальна напівпідземна Свято-Миколаївська церква в Кілії заснована в 1485 році, на початку періоду турецького панування на Дунаї.
Турки не забороняли православним будувати церкви, проте вимагали, щоб православні храми не перевищували за висотою мечеті (за іншою версією – яничар на коні). Щоб будівля зберегла функціональність, будівельникам довелося заглибити її в землю більш ніж на 2 метри.
Нинішнього вигляду храм набув у 1891 році, коли до нього прибудували високу дзвіницю.
вулиця Дунайська, 4 Кілія
Свято-Покровський собор у Кілії збудований у 1822-1836 роках за проєктом архітектора Авраама Мельникова.
В 1895 році до нового собору було прибудовано дзвіницю.
Місцеві жителі називають храм "українською церквою" на противагу старообрядницьким храмам.
вулиця Гагарінська, 94 Кілія
Напівзруйнована дзвіниця - єдиний фрагмент Успенської церкви в Кілії, що зберігся. Також це єдина споруда Кілійської фортеці, що збереглася, крім оборонного рову.
Церква Успіння Божої Матері була збудована в XV сторіччі за вказівкою молдавського господаря Штефана ІІІ Великого одночасно з будівництвом фортеці за проєктом візантійського архітектора та військового інженера Привані, який надав храму деяких рис Софії Константинопольської.
У 1825-1830 роках біля головного входу до Успенської церкви було споруджено двоярусну дзвіницю.
В 1947 році радянська влада древній храм зрівняла із землею. Нині збереглися лише залишки дзвіниці.
вулиця Букова Кілія
Церква Покрова Пресвятої Богородиці в Кілії – найбільший старообрядницький храм на Одещині.
Перша старообрядницька Покровська церква в Кілії була побудована в 1846 році з саману (цегла з глини, замішана з соломою, висушена на сонці). Навколо церкви сформувався старообрядницький район Кілії.
У 1912-1916 роках навколо саманної церкви було збудовано нову - стару розібрали і винесли через двері. Велику допомогу у будівництві старообрядницького собору надали єврейські комерсанти – особливість багатонаціональної Кілії.
У 1929-1930 роках звели нову 51-метрову дзвіницю. Паркан навколо храмового подвір'я було споруджено вже за радянських часів - у 1953-1954 роках.
вулиця Соловйова, 29 Кілія