English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Тернопільської області
Пам'ятки Чортківського району
Пам'ятки Сидорова
Знайдено 4 пам’ятки
Сидорова
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Храм , Пам'ятка архітектури
Костел Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії ордену домініканських обсервантів збудований вінницьким старостою, полковником Людвіком Калиновським у стилі пізнього бароко.
Проєкт розробив відомий архітектор Ян де Вітте, комендант Кам'янецької фортеці. В плані храм виконано в формі родового герба Калиновських - стріли з двома зірками біля роздвоєного хвоста. Роль зірок виконують багатогранні вежі, вістря стріли вгадується у вівтарній частині. Фасад увінчує скульптура Діви Марії.
Поруч знаходиться монастирський корпус, який після скасування домініканського монастиря австрійською владою у 1784 році використовувався як будинок священика.
За радянських часів храм був закритий і покинутий, нині іноді проводяться служби. Розпочато реставрацію.
вулиця Церковна Сидорів
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Замок/фортеця
Замок-корабель на пагорбі, що омивається з трьох боків однією з приток Збруча, отримав своє прізвисько завдяки характерній довгастій формі.
Сидорівський замок збудований в середині XVII сторіччя польним гетьманом коронним Мартином Калиновським в якості власної резиденції. Дата будівництва зафіксована на мурованій плиті над в'їзною аркою. Довжина замку досягала 178 метрів, тоді як ширина становила лише 30 метрів. По периметру стін розташовувалося сім оборонних веж, з яких залишилося лише три. Стіни північного краю замку, що добре збереглася, з'єднані під гострими кутами, що і надає твердині вигляду корабля, що пливе серед моря зелені.
Сидорівський замок був сильно пошкоджений під час турецького вторгнення 1672 року, потім відновлювався, але з початку XVIII століття втратив своє оборонне значення, прийшов у занедбаність і поступово руйнувався аж до нашого часу.
Доступ вільний.
вулиця Центральна Сидорів
Пам'ятка архітектури
Сімейний склеп баронів Пайгертів, останніх господарів Сидорова, розташований на старому сільському цвинтарі.
Пайгерти володіли селом до 1939 року. Серед них - польський поет Юзеф Пайгерт, який у 1840 році збудував у Сидорові палац (не зберігся).
Монументальний склеп-мавзолей у стилі класицизму вражає своїми величезними розмірами.
Церкву Різдва Пресвятої Богородиці у Сидорові збудована в 1812 році після того, як згорів дерев'яний храм, заснований ще в 1784 році.
За легендою, під час Другої світової війни місцеві жителі зняли зі дзвіниці та сховали дзвін, який не можуть знайти досі.
Сидорів