Пам'ятки Макова

Онлайн путівник пам’ятками та визначними місцями Макова

Знайдено 3 пам’ятки

Макова

змінити

Категорії пам'яток

Доступно для

Параметри доступності

Очистити фільтри

Всі пам’ятки та визначні місця Макова

Брама з каріатидами, Маків
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Брама з каріатидами

Пам'ятка архітектури

Однією з визначних пам'яток Макова є Маківський цукровий завод, побудований за Альфреда Журовського в XIX столітті. Окрім виробничих приміщень, власник облаштував усю необхідну інфраструктуру, включаючи будинки для робітників та директора заводу, лазню, стайню, мости.

В радянський період об'єкт багаторазово змінював зовнішній вигляд, хоча продовжував виконувати свої початкові функції. Обладнання того часу ще в 2012 році було утилізовано новими власниками заводу. До нашого часу збереглися окремі старовинні промислові корпуси.

На даний момент особливу увагу привертає в'їзд на територію Маківського цукрового заводу, що зберіг незвичайний декор вікторіанської доби у вигляді брами з каріатидами.

Map pin icon вулиця Гулеватого Маків

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Водяний млин, Маків
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Водяний млин

Пам'ятка архітектури

Водяний млин на річці Шатавка у Макові є пам'яткою архітектури місцевого значення. Споруджений у 1846 році, в період володіння селом Рациборовськими. Річка Шатавка, що дала назву сусідньому селу, забезпечувала свого часу роботу місцевих підприємств.

У 1966 році млин було відновлено після пожежі. Зберігся старовинний барельєф у вигляді голови тварини, що прикрашає кам'яну табличку із зазначенням дати побудови млина.

Map pin icon вулиця Лікарняна, 95 Маків

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Маєток Рациборовських, Маків
0
Star icon Star border icon
User icon
0

Маєток Рациборовських

Палац/садиба

Палацово-парковий комплекс у Макові споруджено у другій половині XVIII сторіччя, після того, як маєток перейшов від магнатів Маковецьких до графа Юзефа Рациборовського.

Його онуки, брати Адам та Ян Рациборовські, до початку ХІХ століття звели комплекс садибних будівель у модних той час класичних і неоготичних формах. Палац розташовувався поруч із флігелем, а навпроти нього, на місці нинішнього дитячого садка, знаходилися вежа та кузня. На захід від флігеля розміщувалися господарські будівлі та готичний шпіхлер.

В 1830 році Ян та Адам запросили до свого маєтку відомого паркового архітектора Діонісія Міклера для облаштування парку. Зелені насадження займали площу 75 гектарів. У парку було кілька павільйонів. В оранжереї вирощували пальми, екзотичні квіти та фрукти.

У 1908 році новим господарем маєтку став Альфред Журовський, реконструювавши резиденцію, що вже почала занепадати. Палац було розширено, добудовано нове крило з квадратною вежею, з'явився фриз із рослинними мотивами, колонади, картуші із родинними гербами "Леліва" та "Ревич".

Після більшовицького перевороту 1917 року маківські селяни разом із солдатами Камчатського полку розгромили панську садибу, а згодом спалили палац. Збереглися лише флігель та один із паркових павільйонів.

Нині на теріторії колишнього палацово-паркового комплекс у Макові знаходиться місцева школа.

Map pin icon вулиця Володимирська, 6 Маків

Рейтинг

User icon
0
0
Star icon Star border icon

Додати до обраного

Додати до маршруту

Функціонал тимчасово недоступний