English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Донецької області
Пам'ятки Бахмутського району
Пам'ятки Бахмута
Знайдено 3 пам’ятки
Бахмута
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Бахмутський державний краєзнавчий музей бере початок від окружного історико-краєзнавчого музею, заснованого в 1924 році лікарем та природознавцем Борисом Вальхом.
Знаходиться в будівлі, побудованій в 1911 році бахмутським промисловцем Веніаміном Французовим.
У дванадцяти залах розмістилися експозиції відділів природи, археології, народного побуту, історії ХІХ століття, Української революції, 1920-1930 років, Другої Світової війни, повоєнних п'ятирічок, літератури рідного краю. Найцінніші експонати: кремнієве рубало пізнього палеоліту, колекція зброї доби бронзи, унікальна колекція речей із майстерень стародавніх металургів, скіфська статуя VI століття до нашої ери.
Бахмутський краєзнавчий музей повністю зруйнований російськими військами в ході широкомасштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році.
вулиця Незалежності, 26 Бахмут
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Виноробня/броварня
Завод шампанських вин "Артвайнері" (колишня назва - Артемівський завод шампанських вин) - найбільше в Східній Європі підприємство з виробництва ігристих вин класичним пляшковим способом.
Історія заводу ведеться з середини ХVIII сторіччя, коли в Бахмуті почалася розробка гіпсових покладів. У 1950 році на базі гіпсових штолень було створено виносховище та розпочато будівництво Артемівського заводу шампанських вин продуктивністю 5 мільйонів пляшок на рік. В 2005 році виробництво досягло 300 мільйонів пляшок.
Продукція заводу отримала 12 Гран-прі, 62 золоті, 39 срібних та 4 бронзові медалі. Одночасно 30 мільйонів пляшок вина щонайменше три роки витримуються в підземних штольнях на глибині понад 72 метри.
Проводяться екскурсії з відвідування алебастрових штолень та дегустацією 5-7 сортів шампанського.
Через широкомасштабне російське вторгнення в Україну в 2022 році, завод шампанських вин "Артванері" змушений був релокуватися. До війни на заводі працювало 500 осіб. Практично всіх було евакуйовано. Вивезли також всю продукцію. Зараз завод працює на виробничих потужностях партнерів на Одещині.
Під час облоги Бахмута на території заводу шампанських вин проходили бої. Всі будівлі заводу було знищено.
вулиця Лумумби, 87 Бахмут
Храм , Пам'ятка архітектури
Дерев'яна двопрестольна Свято-Миколаївська церква в Бахмуті - один із найдавніших храмів на Донбасі.
Споруджена в 1797 році над річкою Бахмутка на території Покровської слободи. Виконана в стилі слобожанських архітектурних традицій.
Поряд у 1861 році. побудовано кам'яну Іоанно-Предтеченську церкву-дзвіницю.
У вересні 2022 року, під час повномасштабного вторгнення в Україну, росіяни обстріляли Свято-Миколаївський храм з мінометів. Обстріли пошкодили купол дзвіниці. В самому дерев’яному храмі повилітали вікна, посічено фасад.
В липні 2023 року, під час тимчасової російської окупації, Свято-Миколаївський Храм згорів вщент.
вулиця Тараса Шевченка, 8 Бахмут