English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Вінницької області
Пам'ятки Хмільницького району
Пам'ятки Хмільника
Знайдено 5 пам’ятки
Хмільника
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Замок/фортеця , Палац/садиба , Пам'ятка архітектури , Музей/галерея
Палац графа Костянтина Ксідо, який служив ад'ютантом генерала Стесселя, збудований в Хмільнику в 1913-1915 роках за проєктом архітектора Івана Фоміна на основі литовського оборонного замку XVI сторіччя.
З литовських часів збереглася восьмигранна фортечна вежа (1534 рік), що служила мінаретом мечеті за часів турецького панування, а також фрагменти фортифікаційних споруд, що надають палацу середньовічного вигляду з боку річки, від кам'яного мосту через Південний Буг (1915 рік, архітектор Іван Фомін). Яскравий контраст їм створює парадний фасад, виконаний у ренесансному стилі та оформлений колонадою.
В приміщенні палацу до останнього часу працював готель, нині будівля в аварійному стані.
В Турецькій вежі в 1976 року краєзнавцем-ентузіастом відкрито історичний музей на громадських засадах.
вулиця Тараса Шевченка, 1 Хмільник
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Храм , Пам'ятка архітектури
Католицький костел Пресвятої Трійці один з перших та найбільших на Поділлі, заснований у 1603 році в Хмільнику, який в кінці XVI сторіччя був значним центром протестантизму.
Храм постраждав під час Визвольної війни, потім був сильно пошкоджений під час турецького панування в кінці XVII століття. Капітально відремонтований і розширений коштом Михайла Залеського, переосвячений в 1728 році під назвою Усікновення голови Івана Хрестителя.
Остання реконструкція проведено на початку XX століття. В інтер'єрі храму в стилі тосканського бароко зберігся олійний живопис початку XX століття.
Нині це діючий римсько-католицький костел Пресвятої Трійці Кам'янець-Подільської дієцезії.
вулиця Тараса Шевченка, 7 Хмільник
Музей/галерея
Музей "Черевичок" у Хмільнику предтставляє найбільшу в Україні колекцію декоративно-сувенірного взуття, яка налічує понад 8500 експонатів із 70 країн.
Декоративні чобітки різних народів світу протягом багатьох років збирала мешканка Хмільника, філоботистка Неля Рибак. Тут є вироби зі скла, порцеляни, кришталю, шкіри, дерева, лози та багатьох інших матеріалів. Представлена продукція знаменитої італійської порцелянової фабрики Каподімонте, вироби Королівського фарфорового заводу Німеччини, богемський кришталь із Чехії тощо. Деякі експонати датуються серединою XVIII століття, але більшість зроблені у XX столітті. Частиною експозиції є придбана засновницею музею колекція сувенірних чобітків, зібрана у США з 1938 по 1952 рік.
Відвідувачів зустрічає різдвяна ялинка, прикрашена іграшками-черевичками. Також можна побачити черевик-акваріум, зроблений з муранського скла.
Під час відкриття музею "Черевичок" у 2021 році було зареєстровано національний рекорд – найбільша в Україні колекція сувенірно-декоративного взуття.
вулиця Соборності, 6Є (вхід з боку вулиці Слобідської) Хмільник
Храм Собору Пресвятої Богородиці в Хмільнику відомий з 1720 року.
Знаходиться на правому березі Південного Бугу, за межами Старого міста.
Спочатку він був дерев'яним. У камені відбудований в 1831-1839 роках у русько-візантійському стилі.
вулиця Монастирська, 8А Хмільник
Церква Різдва Пресвятої Богородиці у стилі українського бароко збудована в Хмільнику на початку ХІХ століття на місці старого дерев'яного храму, який згорів у 1809 році під час пожежі у передмісті.
Церква кам'яна, двоповерхова, з кам'яною дзвіницею. В 1865 році прибудовано два приділи.
вулиця Столярчука, 8 Хмільник