English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Рівненської області
Пам'ятки Вараського району
Знайдено 9 пам’ятки
Вараського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Палац/садиба , Пам'ятка архітектури
Палац у стилі ампір збудований у Володимирці в XVIII столітті графом Вінсентом Юзефом Красицьким – представником старовинного польського роду герба Рогаля.
Будівля двоповерхова, з колонадою. За Польщі тут була резиденція керуючого справами Володимирецького та Городецького спиртзаводів та сільськогосподарського провадження. Після Другої світової війни у будівлі розмістився дитячий будинок, потім контора колгоспу.
Наразі палац перебуває в аварійному стані.
вулиця Тараса Годунка, 2 Володимирець
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Природний об'єкт , Відпочинок на воді , Зона відпочинку
Біле озеро - озеро карстового походження, одне з найбільших озер у Рівненській області.
Його площа становить 453 гектари, середня глибина - 4 метри, максимальна глибина - 26 метрів. Вода його чиста і прозора, на дні добре видно майже біле вапнякове каміння, яке й дало озеру назву. Живиться водами підземних джерел, і навіть атмосферними опадами. Дно озера піщане. Водиться карась, окунь, щука, лин. Береги озера - місце гніздування перелітних птахів (журавлів, диких качок та гусей).
Озеро та його околиці – зона відпочинку. На березі озера знаходиться реабілітаційно-оздоровчий комплекс "Біле озеро"
Рудка
Музей/галерея
Володимирецький народний історичний музей засновано в 1969 році. Музей розміщується в одноповерховому будинку 1395 року побудови, в якому за часів німецько-фашистської окупації розміщувався комісаріат, потім були друкарня районної газети, телемайстерня.
На момент відкриття музею стараннями ентузіастів було зібрано майже дві тисячі експонатів, майже 800 з яких - оригінальні. В експозиції представлені матеріали про історію Володимирця й Рівненського Полісся від доби палеоліту до сьогодення.
Є унікальні експонати, що стосуються відомих мешканців селища: роботи ткалі Ганни Леончук, нагороди легкоатлета зі світовим ім’ям Анатолія Присяжнюка, картини відомого художника Леоніда Ковриги та самодіяльного художника Петра Ошурка. В музеї зібрано цікаву колекцію паперових грошей різних часів.
З поліським побутом знайомить експозиція, де зібрано речі домашнього вжитку, одяг, фрагмент поліської хати.
В 2018 році поруч із будинком Володимирецького історичного музею встановлено пам’ятний знак з нагоди 75-річчя першого наступального бою УПА в селищі Володимирець.
вулиця Соборна, 30 Володимирець
Шкільний етнографічний музей “Світлиця” діє в селищі Володимирець на базі Володимирецького ліцею.
Має дві експозиційні зали. В першій залі "Життя та побут селян-поліщуків" відтворено устрій традиційної поліської хати.
Друга зала присвячена історії навчального закладу.
вулиця Миру, 4 Володимирець
Комунальний заклад "Краєзнавчий музей" Заріченської селищної ради заснований у 2001 році, відвідувачів приймає з 2007 року.
Близько 1500 експонатів презентують історичні та етнографічні пам’ятки Полісся. Серед них човен-рубанка козацької доби, знайдений у річці Стир.
Експозиція музею знайомить із ткацтвом та традиційною вишивкою Полісся, традиційними заняттями і ремеслами (хліборобство, рибальство, бортництво), основними історичними подіями Другої світової війни.
Представлено інтер'єр типової поліської хати.
вулиця Михайла Грушевського, 1 Зарічне
Етнографічний Музей вишивки та ткацтва села Мутвиця, який розмістився у місцевій школі, засновано у 2022 році за ініціативи Світлани Сарич.
Тут зібрані вишиті та виткані речі з усього району. Перші експонати збирали директори шкіл загальноосвітніх навчальних закладів району.
Загальна кількість експонатів – понад 1 тисячу. Частина експонатів є копіями - їх виготовили з метою відображення різних орнаментів вишивки та обрядових символів. Колекція рушників розділена на окремі експозиції за вишивкою: геометричної тематики, рослинно-геометричної, рослинної, орнітоморфної та антропоморфної. Також у музеї є чимало вишитих картин.
вулиця Центральна, 79 Мутвиця
Озеро Нобель розташоване у заплаві річки Прип'ять на півночі Рівненської області.
Його площа складає 5 квадратних кілометрів, глибина – понад 10 метрів. Озеро з півночі на південь розділяє півострів, на якому розташоване село Нобель. Східна (велика) частина озера вузька і подовжена з півночі на південь, західна більш овальна.
Береги та дно піщані, дуже розчленовані. Є чотири острови. Водяться карась, лин, щука, окунь, соми, раки. На берегах - гніздування диких гусей, качок та інших птахів.
Нобель
Розваги/дозвілля
Залізничний туристичний маршрут "Поліський трамвай" створений на базі найдовшої діючої вузькоколійки в Європі "Антонівка-Зарічне" (106 кілометрів).
Вузькоколійна залізниця, прозвана в народі "Кукушка", побудована в 1895-1905 роках. Частково збереглися оригінальні рейки та шпали, механічні семафори, 150-метровий дерев'яний залізничний міст через річку Стир у селі Млинок.
Зараз на маршруті працює один поїзд, що складається з тепловоза ТУ2 чотирьох вагонів ПВ51. Крейсерська швидкість складу – 30-40 кілометрів на годину. Ретромашрут проходить через Володимирець, Білу, Борову, Островськ неподалік білоруського кордону через бори та діброви, біля реліктових боліт, численних природних озер, резерватів бобрів та чапель.
За Зарічним розпочинається ландшафтний парк "Прип'ять-Стохід", окрасою якого є озеро Нобель.
Антонівка
Храм , Пам'ятка архітектури
Дерев'яна церква на честь Успіння Пресвятої Богородиці збудована у Володимирці в 1897 році.
Внутрішній розпис вперше виконано у 1978 році.
Храм однокупольний, з п'ятьма банями. У дзвіниці сім дзвонів.
вулиця Соборна, 18А Володимирець