English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Рівненської області
Пам'ятки Сарненського району
Знайдено 9 пам’ятки
Сарненського району
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Дубровицький історико-етнографічний музей створено у 1957 році як Музей збройного повстання 1917 року.
Експозиція в 4 залах розповідає про виникнення та розвиток Дубровиці у хронологічному порядку: "Історія древнього міста", "Побут і знаряддя праці", "Наш край у роки Другої світової війни", "Сучасність".
Серед експонатів – художні твори яцульського гончаря Євтуха Кулика, майстра народної творчості Уляни Кіт, фотоматеріали про графів Плятерів, копії сторінок Пересопницького Євангелія.
вулиця Миру, 16 Дубровиця
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Храм , Пам'ятка архітектури
Величний костел Іоанна Хрестителя в стилі зрілого бароко, що височіє в центрі Дубровиці, збудовано на початку XVIII сторіччя, після того, як згорів дерев'яний католицький храм, закладений у 1684 році коштом Яна Дольського.
За іншими даними, нинішній храм звели у 1695-1702 роках.
Після Другої світової війни костел було закрито радянською владою, але в 1992 році, після здобуття Україною Незалежності, повернуто католицькій громаді Дубровиці.
Костел Іоанна Хрестителя є пам'яткою архітектури національного значення. Проведено реставрацію.
вулиця Прирічкова, 3А Дубровиця
Парк/сад
Клесівський дендропарк створений на території Клесівського лісництва ландшафтним дизайнером-самоуком, колишнім лісничим Олексієм Вороном.
Своїми руками він створив безліч зелених скульптур із дерев та чагарників, які привіз із різних лісництв України. Алеї Клесівського дендропарку прикрашені кулями, пірамідами, циліндрами та келихами. Тут близько 30 скульптур, безліч арок та інших архітектурних форм. Є й складні скульптурні композиції: "Свічка Діви Марії", "Олімпійська чаша", "Келих Богдана Хмельницького".
Біля входу до Клесівського дендропарку відвідувачів зустрічає величезний герб України із кулястих туй.
вулиця Європейська Клесів
Костел Преображення Господнього в стилі модерн було закладено в Сарнах у 1936 році замість старого дерев'яного костелу.
Вагомий внесок у будівництво зробили студенти Ягеллонського університету міста Кракова. Будівництво тривало до 1939 року, але так і не було закінчено – недобудованою залишилася дзвіниця. Останнім настоятелем був Ян Ленинський, який в 1945 році виїхав з міста з останніми поляками.
У будинку священика розмістили військкомат, потім курси цивільної оборони та автолюбителів. Приміщення самого костелу виконувало роль складу продуктів.
Віруючим святиню повернули лише в 1991 році. Почалася реставрація. У 1995 році в храм повернули відреставрований образ Матері Божої Остробрамської та провели першу месу.
вулиця Костельна, 7 Сарни
Сарненський історико-краєзнавчий музей – відділ Рівненського обласного краєзнавчого музею.
Експозиція присвячена народним промислам та ремеслам, життю та побуту селян-поліщуків.
На території музею в 2020 році відкрито міні-скансен (музей просто неба). Тут зібрано та відреставровано пам'ятки народної архітектури із села Гориничі: дві сільські садиби та дерев'яну каплицю ХVІІІ століття, кузню та вітряк ХІХ століття.
Традиційно на території музею проводяться свята народної творчості із запрошенням мистецьких аматорських колективів, майстрів народної творчості.
вулиця Просвіти, 20 Сарни
Пам'ятка архітектури , Храм
Дерев'яна Свято-Миколаївська церква збудована в місті Дубровиця в 1872 році коштом парафіян. В 1876 році при церкві було засноване церковно-парафіяльне братство, в 1877 році - відкрите однокласне народне училище.
Свято-Миколаївська церква є пам'яткою архітектури місцевого значення.
Храм чинний, належить до УПЦ московського патріархату.
вулиця Миру, 13А Дубровиця
Дерев'яна Свято-Троїцька церква в Сарнах - одна з найстаріших пам'яток дерев'яного зодчества Полісся.
Церква збудована у присілку Доротичі у 1725 році коштом поміщика Антонія Прушинського.
Спочатку Троїцький храм мав дві бані, але згодом завдяки зусиллям настоятеля отця Іоанна було зведено третю – над дзвіницею. Того ж року збудували будинок для священика, який і зараз стоїть біля церкви. Престол у храмі один – на честь Святої Трійці.
вулиця Свято-Троїцька, 65 Сарни
Церква Різдва Пресвятої Богородиці побудована в Дубровиці в 1865 році коштом графа Ігнатія Броель-Плятера.
Трикупольний кам'яний храм виконаний у стилі пізнього бароко.
За радянських часів будівля церкви використовувалося під склад солі. Нині це діючий храм, пам'ятка архітектури національного значення.
вулиця Ульянії та Анастасії Гольшанських, 4 Дубровиця
Природний об'єкт
Юзефінський дуб в урочищі "Юзефінська дача" неподалік села Глинне - одне з найстаріших дерев України.
У Книзі рекордів України він зафіксований як найстаріший дуб України (1300 років), проте фахівці Київського еколого-культурного центру дійшли висновку, що йому не більше 1000 років, і він не є найстарішим.
Юзефінський дуб також називають "Деревом князя Ігоря", оскільки, за легендою, він був свідком походу князя Ігоря 945 року.
Дуб-патріарх має висоту близько 20 метрів, обхват - 7,9 метрів. Дерево у вкрай поганому стані, на стовбурі є кілька дупел, залишилися живими тільки дві гілки.
Глинне