English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Львівської області
Пам'ятки Шептицького району
Пам'ятки Угнева
Знайдено 3 пам’ятки
Угнева
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Пам'ятка архітектури , Храм
Костел Успіння Пресвятої Богородиці в місті Угнів побудований в 1695 році коштом Христофора Дуніна. Величезний храм у стилі бароко спроєктував архітектор Войцех Ленартович.
За радянських часів будівля Успенського костелу використовувалася як склад, проте храм непогано зберігся.
вулиця Адама Міцкевича, 2А Угнів
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музей/галерея
Угнівський історико-краєзнавчий музей відкрився в 2006 році при Угнівському аграрно-будівельному ліцеї з ініціативи викладачки Галини Губені.
Експозиція музею дає можливість ознайомитися з історією міста, побутом, традиціями та легендами, познайомитися з визначними людьми, які народилися та проживали в місті Угнів.
Усі експонати є автентичними та унікальними: угнівський одяг, образи, жорна, побутові предмети мешканців Угнева, історичні документи. Зокрема, представлені знамениті чоботи-"угнівці", по які до міста приїжджав Іван Франко.
вулиця Петра Сагайдачного Угнів
Церква Різдва Пресвятої Богородиці закладена в Угневі у 1780 році (за іншими даними – у 1797 році) на місці старого дерев'яного храму, відомого з 1500 року.
Тривалий час храм залишався недобудованим. У 1855-1857 роках купець Степан Жуковський реконструював церкву власним коштом. Будматеріалами стали залишки розібраних міських укріплень.
Угринівська церква Різдва Пресвятої Богородиці вважалася однією з найкрасивіших на Галичині. В 1936 році інтер'єри розписав художник Дем'ян Горняткевич. Поряд зі святими були зображені історичні постаті: король Данило Романович, гетьман Іван Мазепа, митрополит Андрей Шептицький, поет Тарас Шевченко та інші, проте за радянських часів ці фрески забілили.
Церква Різдва Пресвятої Богородиці належить парафії Української греко-католицької церкви.
вулиця Валова, 7 Угнів