English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Одеської області
Пам'ятки Одеського району
Пам'ятки Біляївки
Знайдено 6 пам’ятки
Біляївки
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Виноробня/броварня
Сімейна виноробня SHEVINO родини Мар’яна та Наталії Шевченків бере свій початок з 2012 року, коли було висаджено перший виноград європейських сортів. Нині площа виноградників виноробні складає 0,5 гектари. Об’єм виробництва становить близько 6 тисяч літрів за рік.
Невеличка виноробня SHEVINO оснащена всім необхідним технічним обладнанням, для зберігання та витримки вина використовуються ємності з нержавіючої сталі та дубові бочки. На виноградниках збудовано простору альтанку для дегустацій, є винний підвал із добірною винотекою. Особливою гордістю виноробні є вина з локальних сортів “Сухолиманський білий” та “Одеський чорний”, а також авторські купажі винороба "Оксамит Дністра" та "Чорноморська Перлина".
У 2022 році широкомасштабне російське вторгнення в Україну змусило Мар’яна Шевченка відмовитися від виробництва вина та стати на захист країни в лавах Збройних сил України. Родина Шевченків вірить, що їхнє найкраще вино - попереду: вино "Перемоги України!".
Наразі вино родини Шевченків з урожаю минулих років бере участь у благодійних аукціонах і допомагає армії.
вулиця Теплична, 1 Біляївка
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Музей/галерея
Музей чистої питної води знаходиться в мальовничому парку міста Біляївка в приміщенні Будинку культури. Музей відкрився в 1985 році завдяки зусиллям місцевих ентузіастів - Григорія Ляхівського, Альберта Ульяновського та Федора Кратофіла.
Саме в Біляївці розташована водоочисна станція "Дністер", яка є серцем одеського водогону і подає питну воду до Одеси та в інші регіони Півдня України.
Експозиція музею чистої води розміщена в кількох залах. Перша зала “Історія станції “Дністер” та Одеського водопроводу” розповідає історію будівництва Одеського водопроводу, до якого постачає воду станція “Дністер”. Тут зібрані унікальні матеріали за всю історію існування станції, які закарбовані на чисельних фото, в журналах і документації. На огляд відвідувачів представлена відтворена у макеті мінікопія станції "Дністер", камери “повільних фільтрів”, які тут використовували на початку 19 століття, сторічну квитанцію на воду, макет парової машини з легендарної “Кукушки”.
В залі “Українська світлиця” відтворено вигляд традиційного біляївського житла минулих століть - комишевий дах, піч, автентичні предмети побуту.
Серед експонатів зали “Човни Біляївки та світу” представлені видатна козацька чайка та місцевий сторічний човен, на якому біляївці виходили на річку у пошуках риби. Гордість експозиції - карту світу, на яку поступово додають мінікопії усіх відомих національних човнів світу (італійську гондолу, індійське каное, китайську джонку тощо).
Виставкова зала “Галерея робіт місцевих майстрів” презентує виставку-продаж робіт місцевих художників, скульпторів. Тут можна побачити роботи всесвітньо відомого художника Валерія Сирова, який багато років живе та працює у Біляївці, скульптора Олександра Коваленка, художниці Людмили Шумлянської, Олександри Богаченко, Алли Кошовенко, Євгенії Домброви (Чорної), Оксани Сергієнко. Деякі роботи можна придбати.
У виставковій залі "Капсула часу" зібрана велика колекція годинників (понад 200 експонатів).
Колекція музею чистої води у Біляївці постійно поповнюється новими залами та експонатами. В 2022 році відкрита нова експозиція “Вода в природі” – пізнавально-науковий огляд екосистеми Дністра та екологічних аспектів води.
вулиця Отамана Головатого, 404Г Біляївка
Пам'ятник/монумент
Пам’ятник чорноморським козакам, які у 1789 році заснували місто, встановлено в центрі Біляївки у 2008 році до 219-річниці міста.
Біляївка з’явилася на базі кількох хуторів і мала назву Головківка на честь кошового суді, полковника Чорноморського козачого війська Антона Головатого.
Автор пам'ятника - відомий одеський скульптор Микола Худолій.
вулиця Героїв громади Біляївка
Храм , Пам'ятка архітектури
Свято-Миколаївська церква (або "Червона церква") була закладена в Біляївці в 1887 році. Освячена в 1900 році на честь Святого Миколая Чудотворця.
Церква збудована з білого каменю та червоної цегли через що серед людей отримала назву "Червона церква".
В 1937 році радянська влада спробувала розібрати будівлю, але біляївці відстояли храм і не допустили його руйнування. Зараз в храмі ведуться ремонтно-реставраційні роботи.
Свято-Миколаївська церква є пам'яткою архітектури місцевого значення. Використовується Одеською єпархією російської православної церкви.
вулиця Тараса Шевченка, 17 Біляївка
Свято-Успенська церква (або "Біла церква") була заснована в Біляївці в 1794 році і є одним з найстаріших храмів Одеської області. Перший храм був виконаний з вербових кілків, обмазаних глиною, і щороку білився. Саме через це серед людей цей храм отримав навзву "Біла церква", яка зберігається понині.
Новий кам'яний храм збудували в 1873 році. За радянської влади церква була закрита, купол зруйновано, настоятель храму був розстріляний біля церковної брами. У 1943 році, під час румунської окупації, служба в Свято-Успенській церкві була поновлена та проведена реконструкція храму. В 1950-х роках, з поверненням радянської влади, церкву знову було закрито. Будівля храму тривалий час використовувалася під майстерню.
Після здобуття Україною Незалежності, в 1990-х роках, почалося відновлення храму. В інтер'єрі Свято-Успенської церкви збереглася фреска із зображенням святого Онуфрія, яка неодноразово було замальована, проте образ святого проступив через фарбу.
Свято-Успенська церква є пам'яткою архітектури місцевого значення. Використовується Одеською єпархією російської православної церкви.
вулиця Костіна, 27 Біляївка
Всесвітньо відомий художник Валерій Сиров багато років живе та творить у Біляївці, неподалік Одеси.
Валерій Сиров - член спілки художників, учасник національних та міжнародних виставок в Італії, Мексиці, Японії та інших країнах. Роботи майстра зберігаються в музеях України та приватних колекціях Канади, Японії, США, країн Європи. Він працює у різних техніках, жанрах та стилях: акварель, графіка, монотипія, живопис, асамбляж-колаж, автор фолькльорної серії, де намалював життя цілого містечка вигаданих казкових персонажів.
Художник радо приймає відвідувачів у своїй майстерні та проводить для них майстер-класи. У відвідувачів майстерні є унікальна можливість взяти майстер-клас художника, розкрити в собі творчий потенціал та навчитися “простого живопису” у таких техніках, як акварель та монотипія.
Біляївка