English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Одеської області
Пам'ятки Одеського району
Пам'ятки Одеси
Знайдено 68 пам’ятки
Одеси
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея , Виноробня/броварня
Одеський коньячний завод – найстаріше підприємство галузі в Україні.
Заснований в 1863 році Південноросійським товариством "Чорноморське виноробство". Пізніше завод купила родина відомих промисловців Шустових.
На Всесвітній виставці в Парижі в 1900 році коньяк Шустових отримав перше місце, тим самим завоювавши право іменуватися "коньяком".
Наразі ПрАТ "Одеський коньячний завод" виробляє коньяки 16 сортів, починаючи від ординарного "Десна" і закінчуючи колекційними - "Ювілейний", "Одеса", "Київ", "Золотий Дюк".
В 2013 році відкрився Музей коньячної справи Миколи Шустова, який відтворює атмосферу старовинних коньячних підвалів. Музей включає кілька залів-"кессонів": три експозиційні та дегустаційні зали, кінотеатр, зал змінних експозицій.
Зокрема, представлено копію мідного шарантського аламбіку для спиртокуріння кінця ХІХ століття французької фірми Prulho, повнорозмірна модель дореволюційної конки, а також пляшка шустівського коньяку 1900 року, який завоював Гран-прі на Всесвітній виставці в Парижі.
Екскурсія в музей включає частину виробництва (купажний цех і цех витримки спиртів), відвідування старовинних підвалів, а також дегустацію кращих коньяків "Шустов".
Фіксований час екскурсій: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 та 18.00
вулиця Мельницька, 13 Одеса
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Пам'ятник/монумент
Пам'ятник Арману Емманюелю дю Плессі, герцогу (дюку) де Рішельє, який був одним із найпопулярніших одеських градоначальників.
Герцог де Рішельє, француз за походженням, емігрував до росії після Великої французької революції 1789 року. В 1790 році брав участь у взятті Ізмаїла, в 1803 році був призначений містом Одеси, а потім і генерал-губернатором Новоросії.
Рішельє став іменуватися Еммануїлом Йосиповичем. За нього Одеса отримала тимчасове звільнення від податків і активно будувалася.
Коли в 1814 році у Франції повернулися до влади Бурбони, герцог вирушив на батьківщину, пожертвувавши все своє майно одеському Рішельєвському ліцею.
Після його смерті в 1822 році почався збір коштів, і в 1828 році було встановлено пам'ятник дюку Рішельє. Скульптор Іван Мартос створив герцога одягненим у римську тогу з сувоєм у руці та трьома латунними горельєфами, що символізують землеробство, торгівлю та правосуддя. Нині це найвідоміший символ Одеси.
Жартівники рекомендують поглянути на Дюка з водопровідного люка ліворуч від пам'ятника. З цього ракурсу сувій у руці дюка Рішельє виглядає дуже двозначно.
Приморський бульвар, 7-8 Одеса
Храм , Пам'ятка архітектури
Оригінальна будівля Арабського культурного центру в Одесі має всі шанси згодом стати пам'яткою архітектури.
Великий будинок у мавританському стилі збудовано в 2001 році коштом арабського бізнесмена Аднана Ківана. Мечеть сильно вирізняється в міській забудові та є справжньою східною перлиною Одеси.
При вході до молельного залу чоловіки та жінки мають зняти взуття, а жінкам видаються довгі халати з капюшонами. В залі для молитов ажурна в'язь на перилах сходів та архітектурних елементах роблять внутрішнє оздоблення мечеті витонченим та повітряним. Крім кількох невеликих поличок для книг з обох боків зали, більше ніяких меблів немає. Вся підлога застелена м'яким килимом, малюнок якого ніби ділить килим на рівні квадрати, які служать умовним розмежуванням сидячих місць для тих, хто молиться. Під стелею головна прикраса – велика кришталева люстра, що сяє сотнями вогників.
Арабський культурний центр в Одесі відкритий для екскурсій, які знайомлять відвідувачів з арабською культурою. Діє школа арабської мови, бібліотека.
вулиця Рішельєвська, 49 Одеса
Історична місцевість
Аркадія - курортний район міста, одеська Рів'єра, центр нічного життя.
Знаменита своїми сучасними, добре обладнаними пляжами та великою кількістю ресторанів, нічних клубів та інших розважальних закладів, що працюють у курортний сезон цілодобово.
На парковій території біля моря розташовані готелі, санаторії, будинки відпочинку, водолікарня, курортна поліклініка.
вулиця Генуезька Одеса
Пам'ятка архітектури
"Будинок з атлантами" в Одесі вважається одним із найкрасивіших житлових будинків не лише у місті, а й у всій країні.
Комплекс прибуткових будинків на вулиці Миколи Гоголя був створений у кінці XIX – на початку XX століття архітекторами Левом Влодеком та Семеном Ландесманом. Будинки належали родині Фальц-Фейнів, фундаторів заповідника "Асканія-Нова".
Особливої популярності набув "Будинок з атлантами" завдяки статуям роботи скульптора Товія Фішеля, що прикрашають його. Фігури могутніх атлантів, що зігнулися під вагою зіркового глобуса, стали візитівкою Одеси.
На будинку навпроти також можна побачити атлантів, які підтримують балкон.
вулиця Миколи Гоголя, 7 Одеса
Музей/галерея
Одеський будинок-музей імені Миколи Реріха відкрито в 2000 році.
В п'яти залах представлені твори Миколи та Святослава Реріхів (репродукції); учня Миколи Реріха – Бориса Смирнова-Русецького; Артура Фонвізіна; Віри Яснопольської; картини Ілзе Рудзіте, Валерія Лаврінова та одеських художників.
У центрі зали Вчителів знаходиться рельєфна карта-макет із позначенням маршруту Центрально-Азіатської експедиції Реріхів, яка тривала 5 років (1923-1928 роки).
В кімнаті родини Реріхів експонуються портрети всіх членів сім'ї кисті Святослава Реріха, а також полотна, присвячені двом великим релігіям та їхнім подвижникам: Православному Християнству та Буддійському Сходу.
В кімнаті родини Реріхів представлена літературна спадщина всіх членів сім'ї та художні альбоми їхніх робіт.
вулиця Велика Арнаутська, 47 Одеса
Будинок-стіна або Плоский будинок - колишній прибутковий будинок Рафаловича, що приваблює туристів унікальною особливістю архітектури.
При погляді на нього з певного ракурсу створюється повна ілюзія, що будівля має лише одну стіну - фасадну. Найкраща перспектива на цей оптичний ефект відкривається з перетину Воронцовського провулку та Приморського бульвару.
У 2013 році Будинок-стіну Рафаловича визнали пам'яткою архітектури України місцевого значення.
провулок Воронцовський, 4 Одеса
Пам'ятка архітектури , Палац/садиба
Палац генерал-губернатора Новоросійського краю Михайла Воронцова в Одесі збудовано в 1827 році в стилі ампір за проєктом та під керівництвом архітектора Франца Боффо.
Інтер'єри палацу, оформлені видатним скульптором і живописцем Карлом Скотті, являють собою найкращі зразки збережених інтер'єрів Одеси епохи ампіру. Князь Воронцов влаштовував тут шикарні бали.
В радянський час приміщення займав Палац дітей та учнівської молоді.
Колонада бельведера на набережній вважається одним із символів Одеси. В 1994 році поряд встановлено фонтан "День і ніч" роботи Михайла Реви.
У травні 2022 року, під час російсько-української війни, Воронцовський палац був пошкоджений російським ракетним обстрілом.
провулок Воронцовський, 2Д Одеса
Дерибасівська - оспівана письменниками та поетами пішохідна вулиця в центрі Одеси. Отримала назву на честь першого одеського градоначальника Осипа Дерібаса (Хосе де Рібаса).
На самому початку вулиці встановлено пам'ятник Дерібасу, прозваний у народі "коником". Вулиця забудована малоповерховими будинками ХІХ століття, перші поверхи яких зайняті численними магазинами, ресторанами та кафе з вуличними літніми майданчиками.
Традиційно на Дерибасівській відбуваються головні міські заходи, зокрема Парад Гумору під час щорічного святкування "Гуморини" 1 квітня. В інші дні вулиця відкрита для піших прогулянок, тут триває жвава торгівля картинами та сувенірами. Постійно працює ярмаркове містечко "Одеський ярмарок" із дерев'яними будиночками, в яких торгують вуличною їжею та напоями.
У парковій зоні Міськсаду є кілька цікавих скульптур: пам'ятник Леонідові Утьосову, пам'ятник Сергієві Уточнику, скульптури "Лев" та "Левиця", пам'ятник "Дванадцятому стільцю".
вулиця Дерибасівська Одеса
Легендарний готель "Лондонський" розташований в центрі Одеси на Приморському бульварі.
Будівлю у стилі раннього італійського ренесансу спроєктував архітектор Франц Боффо.
Свого часу тут зупинялися бразильський імператор Дон Педру II, Олександр Купрін, Антон Чехов, Теодор Драйзер, Володимир Маяковський, Леонід Утьосов, Роберт Льюїс Стівенсон, Ісідора Дункан, Іван Айвазовський,Дмитро Шостакович та багато інших знаменитостей XIX-XX століть. Готель "Лондонський" досі залишається одним із найпрестижніших готелів Одеси.
Особливим затишком відрізняється Літній сад із фонтаном та старими платанами, де працює літнє кафе (на вечір столик краще замовити заздалегідь).
бульвар Приморський, 11 Одеса
Готель "Пасаж" на Дерибасівській - одна з найкрасивіших будівель Одеси, яка вражає вишуканістю архітектури та скульптурних композицій (архітектор Лев Влодек).
Від початку проєктувалась як готельно-торговельний центр. У внутрішньому дворі знаходиться ціла вулиця з рядами елітних магазинів. Високий дах зі скла над галереєю доповнює відчуття неосяжного простору та несе світло усередину будівлі.
Залишається одним із небагатьох готелів в історичному центрі, де можна оселитися відносно недорого.
вулиця Преображенська, 34 Одеса
Розваги/дозвілля
Одеський культурно-оздоровчий комплекс "Немо" розташований у центрі міста, на пляжі "Ланжерон".
Включає дельфінарій, океанаріум і готель. Відкритий у 2005 році до Міжнародного Дня Захисту Дітей.
Комплекс відповідає міжнародним стандартам, утримання морських ссавців відповідає всім конвенціям та вимогам. Велика демонстраційна зала в теплу пору року відкрита, вміщує до 900 глядачів (взимку закрита, вміщує 600 глядачів). Відвідувачам пропонується купання із дельфінами, сеанси дельфінотерапії.
Експозиція океанаріуму складається із двох відділів. В акваріумі представлені мешканці прісних та морських вод, понад 100 видів риб та понад 50 видів безхребетних.
Основою екзотаріуму стала багаторічна колекція Сергія Дузя, що включає понад 40 видів амфібій та рептилій та понад 60 видів наземних безхребетних, а також один із найкращих в Україні колекція тропічних метеликів, що включає понад 1000 екземплярів.
пляж Ланжерон, 25 Одеса
Парк/сад
Дендропарк Перемоги у курортному районі Одеси Аркадія закладений у 1960 році під час суботника. Займає територію у 55 гектарів.
У парку висаджено понад 500 видів дерев та чагарників, включаючи теплолюбні екзоти. На алеї Дружби дерева посаджено космонавтами Валерієм Биковським, Георгієм Шоніним, членами делегацій міст-героїв. Існує система штучних ставків із фонтанами.
Тут знімалося багато сцен фільму "Пригоди Електроніка".
Парк Перемоги вважається одним із найкращих в Одесі, особливо після нещодавньої реконструкції.
проспект Тараса Шевченка, 12А Одеса
Експериментарій - перша філія одеського Музею цікавої науки. Відкрився наприкінці січня 2024 року в ТЦ «Атріум» після знищення російським ракетним ударом основного простору Музею цікавої науки на проспекті Шевченка влітку 2023 року.
Команді музею вдалося врятувати майже всі свої експонати, за винятком спеціальних кімнат, і вже через 7 місяців Музей переніс частину своєї експозиції на нове місце й продовжив свою роботу як Експериментарій із 23 експонатами колекції. Тепер усі охочі можуть відвідати цей простір в ТЦ «Атріум», який допомагає дітям на 1,5-2 години відволіктися від війни за науковими дослідами.
Якщо в інших музеях до цінних експонатів не можна навіть доторкнутися, то в Експериментарії не тільки можна, а й обов'язково треба все помацати, перевірити, відчути та побачити в дії. І діти, і дорослі можуть проводити цікаві експерименти та незвичайні досліди.
Головне завдання Експериментарію – показати школярам та студентам, що навіть найскладніші завдання та найдовші формули можуть бути захоплюючими, варто на них лише подивитися з іншого боку.
Експериментарій прагне навчити предметів природного циклу: фізики, хімії, біології, геології, астрономії, математики та багатьох інших галузей знань.
12 квітня 2024 року відновив роботу і Музей цікавої науки на новій локації в Приморському районі Одеси.
вулиця Владислава Бувалкіна, 50 Одеса
Зоопарк
Одеський зоопарк "Біопарк" – ще один проєкт власників дельфінарію "Немо". Розташований на об'їзній дорозі в західній частині Одеси, в районі "Двох стовпів".
Зоопарк обладнаний сучасними просторими вольєрами, оформленими відповідно до природного середовища проживання тварин. У "Біопарку" живуть жирафи, гімалайські ведмеді, уссурійські тигри, леви, шимпанзе, лемури, гібони, лами альпаки та інші.
Найменші відвідувачі можуть поспілкуватися з домашніми тваринами у контактному зоопарку. Передбачені ігрові майданчики та анімаційні вистави для дітей, фотозони, точки громадського харчування.
Тираспольське шосе, 22Ж Одеса