English
русский [страна агрессор]
Пам'ятки України
Пам'ятки Одеської області
Пам'ятки Болградського району
Пам'ятки Болграда
Знайдено 5 пам’ятки
Болграда
Відкрити мапу
Доступно для
Параметри доступності
Музей/галерея
Болградский історико-етнографічний музей відкрився в 1961 році на громадських засадах. В 1968 році отримав статус народного музею. У 1989 році став етнографічним відділом Одеського історико-краєзнавчого музею і отримав назву "Історико-етнографічний музей".
Колекції музею відображають етнографію народів Півдя України, зокрема для огляду представлені національне вбрання болгар, гагаузів, албанців, українців, молдаван, євреїв, румунів, турків, а також мідний і глиняний посуд кінця ХІХ століття. Також експонуються археологічні знахідки ІІІ-ІІ тисячоліття до нашої ери.
Окрема зала присвячена історії заснування міста Болград, яка нерозривно пов'язана з ім'ям повноважного намісника Бессарабії, генерал-губернаторора Новоросійського краю Івана Інзова. В експозиції музею зібрані матеріали, присвячені цьому військовому та державному діячеві.
В інших розділах представлені старовинні листівки, фотографії, побути, прикраси, різноманітні знаряддя праці та інші експонати, які знайомлять з народними промислами та ремеслами народів, що мешкають у Бессарабії.
В будівлі музею розміщено Центр болгарської культури.
проспект Соборний, 154 Болград
Рейтинг
Додати до обраного
Додати до маршруту
Гастротуризм
Музейно-дегустаційний комплекс "Балканські ястія" заснувала в Болграді бессарабська родина Сергія та Наталії Русєвих. Крім виробничих приміщень, еногастрономічна туристична локація має фірмовий магазин готової продукції та дегустаційну залу, оформлену в стилі традиційної болгарської механи (національного ресторана).
Механа “Балканскі ястія” має музейну експозицію на етнографічну тематику: автентичні костюми бессарабських і тракійських болгар, килими ручної роботи, старовинні меблі, різноманітні ємності для напоїв, серед яких понад 400 графинів для вина та ракії.
Під час екскурсій власник підприємства Сергій Русєв розповідає про історію створення підприємства, пошук автентічних рецептів виробництва продукції та приготування традиційних болгарських страв, про етапи виробництва і сировину, що використовується у процесі. Під час відвідування під керівництвом технолога можна взяти участь у виготовленні ковбас.
Екскурсія завершується дегустацією кращих зразків готової продукції "Балканські ястія". Вся продукція виробляється за давніми балканськими рецептами з використанням локальної сировини місцевих порід тварин та спецій, вирощених самостійно.
В асортименті представлені сиров'ялені ковбаси (карнак, суджук, сушениця), в'ялене м'ясо яловичини та свинини, м'ясні напівфабрикати (кебаб, кюфте, плескавиця), лікери домашнього виробництва, варення та повидло, домашня аджика, паста з болгарського перцю.
У відвідувачів "Балканські ястія" є можливість пофотографуватися в національному одязі, стати учасником болгарського національного свята, навчитися співати болгарські пісні, пройти танцювальний майстер-клас, взяти участь у майстер-класі з приготування традиційних балканських страв.
Музейно-дегустаційний комплекс "Балканські ястія" є учасником проєкту "Дорога вина та смаку Української Бессарабії".
вулиця Східна, 81 Болград
Пам'ятник/монумент
Пам'ятний знак на честь генерала Івана Інзова відкрито у 2010 році до 165-річчя від дня смерті засновника Болграда, героя франко-російської війни, піклувальника переселенців південного краю російської імперії.
Перший пам'ятник Інзову в Болграді було створено народним коштом ще 1911 році, але за румунської влади він був демонтований та вивезений до Румунії. Планується створення точної копії.
Нинішній пам'ятний знак є круглим обеліском з рельєфним портретом Інзова. Напис на зворотному боці говорить: "Генерал суворовської та кутузовської школи Інзов зробив собі славне ім'я на військовій та цивільній посаді. Він дав поселенцям нове життя в новій Вітчизні. За його сприяння розпочато будівництво Болграда".
вулиця Інзовська Болград
Храм , Пам'ятка архітектури , Музей/галерея
Величний Спасо-Преображенський собор у Болграді є головним духовним центром болгарської громади Бессарабії, пам’яткою культурної спадщини національного значення.
Собор збудований у 1833-1838 роках на пожертвування жителів міста болгарського походження. Архітектор Авраам Мельников використав у проєкті архітектурний стиль зрілого класицизму. Висота купола, оформленого корінфськими пілястрами, становить 50 метрів.
Інтер'єр розписаний у 1912-1914 роках художником Павлом Піскарьовим у стилі романтизму. Деякі джерела вказують, що ескізи для стінописів створив відомий художник Віктор Васнецов.
При Спасо-Преображенському соборі діє невеликиий музей, де зібрані деякі артефакти, пов’язані з історією храму.
площа 28 Червня, 26 Болград
Храм , Пам'ятка архітектури
Церква Святого Митрофана в Болграді - храм-усипальниця генерала Івана Інзова, опікуна іноземних поселень на території Бессарабії, яку російська імперія завоювала у 1806-1812 роках.
Особливу увагу генерал Інзов приділяв становищу болгарських переселенців, якими було засновано Болград. Зокрема, його стараннями болгар зрівняли у правах із німецькими колоністами.
Ще за життя Інзов висловив бажання, "щоб прах його після смерті лежав у Болграді". Цвинтарна церква-ротонда святителя Митрофана була побудована в 1840-1844 роках. Після смерті Інзова в 1845 році в Одесі жителі Болграда на своїх плечах пішки перенесли труну з його останками до Болграда і поховали в Митрофанівській церкві, яка стала мавзолеєм Інзова. У храмі зберігається реставрований катафалк Інзова, який так і не використовувався за призначенням. На надгробку висічені слова: "...Він дав посланцям нове життя в новій Вітчизні. Вдячні болгарські колоністи побажали перенести в надра свого поселення прах винуватця їхнього благоденства для збереження імені його в пам'яті народної".
Ізмаїльське шосе, Інзівське кладовище Болград